Vivaldi portable i rozszerzenia

• Win 10, dwa konta - jedno do administrowania, drugie do używania (bez praw administratora)
    Vivaldi zainstalowany w wersji portable:
    Vivaldi 2.4.1488.38 (Stable channel) (64-bit)
    Ścieżka pliku wykonywalnego C:\vivaldi\Application\vivaldi.exe
    Ścieżka profilu C:\vivaldi\User Data\Default
    Naiwnie myślałem, że taka instalacja będzie działała identycznie niezależnie od tego, z którego konta windows będzie uruchamiana.
    Ale tak nie jest. Po wybraniu "uruchom jako administrator" giną/wyłączają się rozszerzenia, nie działa synchronizacja.

• Moderator

@Ryszard Witaj. To są dwa różne konta systemowe. Możliwe, że stąd problemy. Jeśli zainstalowałeś wersję samodzielną i jest ona przechowywana na dysku na jednym z kont, to na tym koncie powinna być używana.

Najlepiej zmienić typ instalacji Vivaldi na "dla wszystkich użytkowników albo przerzucić wersję samodzielną do pendraiva / dysk zewnętrzny i w ten sposób korzystać.
    Takie jest moje zdanie na ten temat. 🙂 Ale nie jestem ekspertem. Jeśli nadal będziesz miał problemy, napisz tutaj -> https://vivaldi.com/contact/

1. Na chwilę obecną nie istnieje wersja "portable"

2. A ścieżka profilu jest taka sama w obu przypadkach jak wejdziesz w vivaldi://about?

Ciekawe.... podejrzewałbym conajwyżej jakiś problem z dostępem do zapisanych haseł

nie działa synchronizacja

Doprecyzuj?... 🙂

BTW - a jaki cel ma opcja "uruchom jako administrator" w przypadku przeglądarki?

0_1555322154060_00fb9456-846b-44ea-b615-cecb7f395287-image.png

• Przepraszam dopiero dzisiaj zauważyłem, że ktoś tu odpisał.
    I dopiero dzisiaj znalazłem Standalone version of Vivaldi - Since passwords and extensions are encrypted with a key which is unique to the user profile on each computer, they cannot be transferred.
    Czyli działa tak jak działa i tak ma działać.

• Moderator

To nie błąd przeglądarki więc przeniosłem do pytań. Co do haseł i rozszerzeń, to jest opcja żeby te dane przetransferować np. na inny komputer lub dla innego użytkownika na tym samym komputerze (choć w takim wypadku zalecana jest instalacja wersji dla wszystkich użytkowników), wszystko dokładnie opisałem tutaj. Bardziej sprawdzi się to przy okazyjnym przelogowywaniu użytkowników, przy częstszym może już być za dużo zabawy... 😉

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.