Vivaldi portable i rozszerzenia • Win 10, dwa konta - jedno do administrowania, drugie do używania (bez praw administratora)
  Vivaldi zainstalowany w wersji portable:
  Vivaldi 2.4.1488.38 (Stable channel) (64-bit)
  Ścieżka pliku wykonywalnego C:\vivaldi\Application\vivaldi.exe
  Ścieżka profilu C:\vivaldi\User Data\Default
  Naiwnie myślałem, że taka instalacja będzie działała identycznie niezależnie od tego, z którego konta windows będzie uruchamiana.
  Ale tak nie jest. Po wybraniu "uruchom jako administrator" giną/wyłączają się rozszerzenia, nie działa synchronizacja.


 • Moderator

  @Ryszard Witaj. To są dwa różne konta systemowe. Możliwe, że stąd problemy. Jeśli zainstalowałeś wersję samodzielną i jest ona przechowywana na dysku na jednym z kont, to na tym koncie powinna być używana.

  Najlepiej zmienić typ instalacji Vivaldi na "dla wszystkich użytkowników albo przerzucić wersję samodzielną do pendraiva / dysk zewnętrzny i w ten sposób korzystać.
  Takie jest moje zdanie na ten temat. 🙂 Ale nie jestem ekspertem. Jeśli nadal będziesz miał problemy, napisz tutaj -> https://vivaldi.com/contact/  1. Na chwilę obecną nie istnieje wersja "portable"

  2. A ścieżka profilu jest taka sama w obu przypadkach jak wejdziesz w vivaldi://about?

  Ciekawe.... podejrzewałbym conajwyżej jakiś problem z dostępem do zapisanych haseł

  nie działa synchronizacja

  Doprecyzuj?... 🙂

  BTW - a jaki cel ma opcja "uruchom jako administrator" w przypadku przeglądarki?

  0_1555322154060_00fb9456-846b-44ea-b615-cecb7f395287-image.png • Przepraszam dopiero dzisiaj zauważyłem, że ktoś tu odpisał.
  I dopiero dzisiaj znalazłem Standalone version of Vivaldi - Since passwords and extensions are encrypted with a key which is unique to the user profile on each computer, they cannot be transferred.
  Czyli działa tak jak działa i tak ma działać.


 • Moderator

  To nie błąd przeglądarki więc przeniosłem do pytań. Co do haseł i rozszerzeń, to jest opcja żeby te dane przetransferować np. na inny komputer lub dla innego użytkownika na tym samym komputerze (choć w takim wypadku zalecana jest instalacja wersji dla wszystkich użytkowników), wszystko dokładnie opisałem tutaj. Bardziej sprawdzi się to przy okazyjnym przelogowywaniu użytkowników, przy częstszym może już być za dużo zabawy... 😉


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.