alior bank • vivaldi nie jest akceptowany w ogole!!!0_1529236093789_5057f090-2ce8-4729-a6e2-8b9d608e69cc.jpg


 • Moderator

  Witaj @k111

  No właśnie - nie jest akceptowany, bo na przedstawionym zrzucie nie ma Vivaldiego wśród obsługiwanych przeglądarek. Proszę kontaktować się z obsługą Alior Banku. To nie jest wina Vivaldiego, że go nie wspierają. • hahaha nie widzisz problemu ze nie istniejecie dla swiata...i tu nie chodzi tylko o alior bank. twierdzisz, ze to nie jest wasz problem? wynika z tego screena jasno ze nie istniejecie dla szerokiego kregu instytucji, a duzy polski bank jest tylko reprezentantem tego grona... ogarnij sie chlopaku i nigdy nie twierdz ze to nie jest problem przegladarki vivaldi ze nikt o niej nie slyszal i jej nie uzywa... z takim podejsciem daleko nie zajdziecie.


 • Vivaldi Ambassador

  To z powodu bezużytecznego webmastera, który nie zaktualizował strony, która jest doskonale zgodna z Vivaldi. Po prostu zmień UA przeglądarki, aby była zgodna
  https://chrome.google.com/webstore/detail/user-agent-switcher-for-c/djflhoibgkdhkhhcedjiklpkjnoahfmg?utm_source=chrome-app-launcher-info-dialog


 • Moderator

  @k111 Po pierwsze, to zwracasz się do osób niezwiązanych z Vivaldi, bo nie jesteśmy tu pracownikami, tylko ochotnikami pomagającymi w ogarnianiu forum - często zwykłymi użytkownikami Internetu, jak Ty. 🙂

  Po drugie, Vivaldi jest przeglądarką niszową i nikt z nas nie twierdzi, że jest inaczej, więc nie wiem co próbujesz udowodnić. Są ludzie którym ona odpowiada, ale zawsze też będą tacy którym ona nie będzie pasować. Najważniejsze więc, żebyśmy mieli w czym wybierać...

  Po trzecie na wielu stronach (jest to bardzo mały odsetek, ale nie będę kłamał, że policzysz takie witryny na palcach jednej ręki) występują podobne komunikaty jak ten z Alior Banku. Problem w tym, że wielu webmasterów zamiast opierać się na sprawdzaniu technologii obsługiwanych przez przeglądarkę klienta, woli iść na skróty i zmuszać klientów do używania 3-4 przeglądarek które im "chce się" testować, zamykając niepotrzebnie drogę użytkownikom korzystającym z bardziej niszowych, ale równie sprawnych przeglądarek.
  Najprościej jest to sprawdzić korzystając z rozwiązania zaproponowanego przez @Catweazle - jeśli po zamaskowaniu się jako użytkownik "wspieranej" przeglądarki strona działa poprawnie w "niewspieranej" przeglądarce, to znaczy, że webmaster odwalił fuszerę i jest leniem albo nieukiem.

  PS. Tak swoją drogą, to miałem kiedyś konto w Aliorze, ale uciekłem - bardzo im spadły standardy obsługi. Nie wiem jak jest teraz, ale pochlebnych opinii za wiele do mnie o nim nie dociera... 😜


 • Moderator

  @k111

  Nie napisałem, że nie widzę problemu (bo problem występuje, skoro szukasz pomocy). Napisałem natomiast to, że w oparciu o informacje widoczne na zrzucie, należy (wypada) omówić to z obsługą klienta Alior Banku. Można dać im do zrozumienia, że jest taka przeglądarka Vivaldi i poprosić o przekazanie do działu technicznego, żeby mogli przyjrzeć się bliżej tej niedogodności.

  Podtrzymuję też to, co napisałem wcześniej -> to, że Alior Bank nie działa na Vivaldim, to nie jest jego wina. Tym bardziej, że od jakiegoś czasu Alior Bank wprowadził nową wersję swojej strony. Widocznie nie zależy im na klientach i po prostu nie dopracowali tego.

  Dodam od siebie, że swego czasu, kiedy ING wprowadzało zmiany na swojej stronie, występował mały problem z poprawnym wyświetlaniem nowej wersji (ale to była wersja beta wtedy - bodajże bank nawet o tym informował), jednak można było korzystać z poprzedniej. Odkąd weszła już na stałe nowa wersja ING nie mam z nią problemów na Vivaldim.

  Jeszcze jeden przykład. Około 2-3 miesiące temu Netflix na Vivalim miał taki problem, że często nie było dostępnych jakości obrazu bitrate większych niż 700 - 1000.
  Dzwoniłem do obsługi. Powiedziano mi że Vivaldi nie jest oficjalnie obsługiwany i że na innych przeglądarkach - Opera, Google Chrome, Firefox nie powinno być tego problemu (i rzeczywiście nie było). Tłumaczono mi że Netflix ma podpisane jakieś umowy z przeglądarkami i w przeglądarce są jakieś sumy kontrolne, które muszą się każdorazowo zgadzać, bo jak się nie zgadzają występują błędy.
  Problem był denerwujący, więc prosiłem żeby zgłosić go do działu technicznego pomimo tego, że to przeglądarka niewspierana. Po około dwóch tygodniach wszystko wróciło do normy. Dlatego warto spróbować.

  Tymczasowo skorzystaj z porady @Catweazle

  Pozdrawiam • dziekuje za odpowiedz i pomoc. bardzo dobrze wykonujesz swoja ochotnicza prace. jestem pod wrazeniem! myslalem blednie ze kolejny przemadrzaly polaczek mi odpisuje, przepraszam cie jesli urazilem. po prostu szkoda ze nie staracie sie aktywniej promowac swojej przegladarki na caly swiat i sa takie sytuacje jak opisalem.


 • Moderator

  @k111 Ok. Ok. Ale nie mieszaj już do tego polityki na tym forum. Swoją opinię możesz przekazać w rozmowie z konsultantem Alior Banku albo zachować ją dla siebie.
  Pozwoliłem sobie usunąć to zdanie z twojego wpisu. Pozdrawiam • @k111 said in alior bank:

  myslalem blednie ze kolejny przemadrzaly polaczek mi odpisuje,

  Nie tylko o tym myślałeś błędnie. W ogóle to nie wiadomo jaką wredną nację reprezentujesz przychodząc i bluzgając na polskim forum.
  Przechodząc do meritun, czyli o Alior, mogę z autopsji przekazać, że ten bank ma klientów w głębokim poważaniu, co widać od razu po wejściu na ich stronę. Piękne obrazki z jakimiś ludźmi bawiącymi się w nie wiadomo co. Natomiast istotne rzeczy kryją się gdzieś we wspaniałej grafice. Okazuje się, że w Aliorze myślą, że należy używać tylko trzech najbardziej dziurawych przeglądarek, jedynie słusznego systemu i w ogóle klient powinien się zachwycić popisami grafika komputerowego a dopiero potem - jak już odczeka swoje - mógł przejrzeć swoje finanse. Zresztą czemu mieliby się przejmować jakimiś świrami, którzy do banku wchodzą w sprawie własnego konta i do tego używają innego sytemu niż winda, no i takich dziwadeł jak Vivaldi. Ja - natomiast - używam Vivaldi z dużą przyjemnością i źle myślę o bankach, w których szlakowymi projektantami są graficy komputerowi.


 • Moderator

  @ragr - Nie przypominam sobie, żeby @k111 bluzgał tutaj. Zwróciłem tylko uwagę na niepotrzebne upolitycznianie tematu. Wszystkie niejasności i nieporozumienia zostały wyjaśnione w jednym z wpisów powyżej, a także w wiadomości prywatnej.

  Każdy może przekazać swoją opinię na jakiś temat i dyskutować - tylko w kulturalny sposób. • odpowiedz alior banku

  08-08-2018 15:25:07
  Szanowny Panie,
  W odpowiedzi na reklamację kieruję niniejsze wyjaśnienia.
  Uprzejmie informuję, że rekomendowanymi
  przeglądarkami przez Alior Bank są:

  • Google Chrome wersja 43.x (lub nowsza)

  Mozilla Firefox wersja 38.x (lub nowsza)

  • Internet Explorer wersja 11.x (lub nowsza)

  Strona będzie wyświetlała się prawidłowo także w przeglądarkach:

  • Safari wersja 8.x
   lub nowsza)
  • Opera wersja 15.x (lub nowsza)
   Przekazuję, że wskazana przez Pana
   przeglądarka „VIVALDI” nie jest wspierana i w najbliższym czasie nie planowane są prace
   mające na celu poszerzenie ilości dedykowanych przeglądarek.
   Nadmieniam dodatkowo, że Alior
   Bank udostępnia Klientom możliwość korzystania z Systemu Bankowości Internetowej, jednakże
   nie jest to obligatoryjnie, a dyspozycje np. przelewów mogą być zlecane również poprzez
   aplikacje mobilną, w dowolnym Oddziale Banku lub poprzez kontakt z Infolinią Alior Banku pod
   numerem 19 502.
   Ufam, że powyższe informacje spotkają się z Pana zrozumieniem.
   Z poważaniem,
   Anna Wójcik
   Specjalista ds. Reklamacji i Skarg
   Dział Reklamacji i Skarg
   Departament Operacji
   Alior Bank SA

  wynika z tego ze nie obchodzi ich przegladarka VIVALDI
  admin powiedz jakie masz sugestie odnosnie dalszego postepowania, aby wymusic na nich odpowiednie dzialania? moze zglos to gdzies do tworcow vivaldi browser...
  uzywam wersji 1.16 i dziala tylko stary serwis transakcyjny alior banku, ktory niedlugo wycofaja z obiegu.


 • Moderator

  @k111 Nic w ten sposób raczej nie zdziałamy. Spróbuj zainstalować np. to rozszerzenie i w opcjach wybierz którąś ze wspieranych przeglądarek (np. "Chrome on Windows"). Mnie się udało w ten sposób przejść do strony logowania (dalej już nie, bo nie mam u nich konta).

  Jeżeli uda Ci się zalogować i normalnie korzystać z bankowości internetowej używając Vivaldiego, to wtedy będziemy mieli prawie stuprocentową pewność, że ich dział IT to nieudacznicy. Spróbuj z tym rozszerzeniem i daj znać czy pomogło. • @pafflick ja od jakiegoś czasu zmuszony jestem korzystać właśnie z rozszerzenia podmieniającego user-agenta na Chrome i strona banku T-mobile (dawny Alior Sync) działa na Vivaldim bez problemu. Również zgłaszałem ten problem w pomocy technicznej i zbyli mnie podobnymi tłumaczeniami, przy okazji zwracając się do mnie per "Pani". Biorąc to pod uwagę (oraz kilka stron podobnie działających np. Canva.com) zgłosiłem na bugtracku prośbę o dodanie wbudowanej funkcji zmiany user-agenta dla poszczególnych stron (VB-39253).


 • Moderator

  @carson911 Być może specjaliści IT od Aliora ukuli sobie filozofię "sprawdzamy nasze strony w trzech - czterech najpopularniejszych przeglądarkach, a reszta niech spada na drzewo". Takie podejście jest uzasadnione do momentu, dopóki nie zaczyniemy bezzasadnie blokować klientów pozostałych przeglądarek tylko dlatego, że po prostu nie są tymi przeglądarkami które chce nam się testować.

  Być może ma to na celu względy bezpieczeństwa (np. jakaś mało znana przeglądarka mogłaby mieć jakieś luki w zabezpieczeniach i web developerom niekoniecznie chciałoby się siedzieć i całymi dniami śledzić rozwój tysiąca niszowych przeglądarek, czy aby przypadkiem któraś nie została - kolokwialnie mówiąc - zhackowana i szybko zablokować jej użytkownikom dostęp do banku), ale jeśli zabezpieczenie to można w banalny sposób obejść instalując zwykłe rozszerzenie do przeglądarki, to takie zabezpieczenie nie ma racji bytu. Jest zwyczajnym utrudnieniem dla mniej obeznanych użytkowników.

  Co do zgłoszonej przez Ciebie propozycji wbudowania takiej funkcji w przeglądarce, to była ona już wielokrotnie postulowana (jedno z ostatnich zgłoszeń: User Agent Spoofing) i z pewnością na jakimś etapie się pojawi - w chwili obecnej zespół twórców Vivaldiego jest niewielki i ma dużo pracy, więc przyjdzie nam raczej jeszcze trochę na to poczekać...


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.