Rozdzielczość ekranu wysyłana do stron. • Hej.

  Od kilku snapshotów borykam się z pewną niedogodnością. Mianowicie strony, otwierane w nowej zakładce, wykrywają moja rozdzielczość jako 0 x 0, przez co niektóre strony otwierają się mogą otwierać się w wersji mobilnej lub oferują mi otwarcie w wersji mobilnej (choć zauważyłem to na jednej stronie, której używam w pracy). Ale jak już kliknę F5, to rozdzielczość jest poprawna.

  Przykładowo, dowolna strona pokazująca moją aktualną rozdzielczość:

  • od razu po wejściu na stronę:
   0_1517522168093_f93ea112-7f51-4f31-8537-0ecf9dea792a.png

  • po odświeżeniu:
   0_1517522212694_614056b1-1bfb-4ef6-b7be-d2828ce2fc85.png

  Po odświeżeniu, przy każdorazowym wejściu na tą stronę będzie poprawnie wskazywać rozdzielczość, ale tylko do restartu przeglądarki.

  Trochę uprzykrza mi to pracę, gdzie korzystamy z systemu mailowego i otwarcie każdego zgłoszenia w osobnej karcie powoduje, że system ten pokazuje mi okno czy chcę skorzystać z wersji mobilnej.

  Co ciekawe mam tak na prywatnym komputerze stacjonarnym, z którego są zrzuty (i tu mam profil, z którego korzystam w pracy) - najnowszy snapshot: 1.14.1077.39 (Oficjalna wersja) (64-bit) oraz na samym komputerze w pracy, aczkolwiek nie pamiętam jaką dokładnie mam tam wersję (może być Vivaldi.1.14.1042.3.x64, ale potwierdzę jutro). EDIT: W pracy korzystam z wersji 1.14.1064.3 (Oficjalna wersja) (64-bit) na której nie ma tego problemu.
  EDIT: Najwidoczniej profil nie ma znaczenia, mam Vivaldi na drugim profilu lokalnym w stacjonarce (niemal czysty profil Vivaldi) i mam to samo.
  Z kolei na prywatnym laptopie na najnowszej wersji Vivaldi nie mam takiego problemu.

  Wyłączałem już wszystkie rozszerzenia oraz wyczyściłem cache i cookiesy. Nie pomogło.

  Czy ktoś się z tym spotkał i/lub wie co powoduje takie zachowanie?


 • Moderator

  Potwierdzam błąd, aczkolwiek nie zdarzyło mi się nigdy, żeby jakaś strona otwarła mi się w wersji mobilnej - a korzystam z Vivaldi na co dzień. Przykładowy link: klik. Przy korzystaniu z funkcji otwierania w nowej karcie, zawsze wyświetla 0. Po ponownym uruchomieniu skryptu / przeładowaniu strony wartości są już prawidłowe.

  Nie mam innej przeglądarki opartej na Chromium, żeby sprawdzić, czy tylko tu jest taki problem (obawiam się jednak, że niestety tak właśnie jest, Vivaldi ma trochę przerobiony kod jeśli chodzi o zarządzanie kartami). Jeśli masz chwilkę czasu i cierpliwości, możesz zgłosić ten błąd tutaj (tylko trzeba pisać po angielsku).

  Dziwne jest jednak to, że otwierają Ci się strony mobilne - mógłbyś podać jakieś przykłady? Znam kilka osób, które korzystają z Vivaldi i nikt się jeszcze do tej pory na takie coś nie skarżył... 🤔 • Dzięki za potwierdzenie.
  Co do stron to akurat może trochę na wyrost napisałem, ale głównie kwestia dotyczy tego systemu mailowego, jakiego używamy w pracy. Bo pomimo otwierania wielu różnych stron, faktycznie tylko system mailowy pokazuje komunikat z pytaniem o przejście na stronę mobilną, a sam komunikat jest niemal na całą stronę.

  W weekend znajdę chwilę i na pewno zgłoszę przez ten formularz. Dzięki.

  EDIT: W pracy korzystam z wersji 1.14.1064.3 (Oficjalna wersja) (64-bit) na której nie ma tego problemu. Każdy kolejny build jest obarczony tą niedogodnością. • Wygląda na to, że najnowszy build - 1.15.1104.3 - wnosi poprawkę, która rozwiązuje problem:
  [Window size] New window sizing VB-33735

  Muszę jeszcze sprawdzić w pracy, ale wygląda to dobrze.


 • Moderator

  @stivo Dzięki za info. Ostatnio nie śledziłem zmian, ale patrząc po ostatnich wpisach na forum, to wiele osób skarży się, że w wersji 1.14 jest dużo błędów. O ile dobrze się orientuję, to ma to związek z poważną luką bezpieczeństwa, którą wykryto niedawno (dotknęła też inne przeglądarki). Aby ją jak najszybciej załatać, zdecydowano się nieco wcześniej wypuścić wersję 1.14, kosztem drobnych błędów, których nie zdążyli wyeliminować z wersji testowej.


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.