Import wyszukiwarek i RSS z Firefox • Od zawsze używałam Firefox, ale teraz postanowiłam zmienić przeglądarkę na Vivaldi, gdyż nowy lisek i tak nie obsługuje dodatków, których używałam, więc nic mnie już przy nim nie trzyma.
  Pomimo wybrania z menu Plik -> Importuj zakładki i ustawienia oraz zaznaczenia Wyszukiwarki internetowe, wciąż nie mam większości wyszukiwarek, których używałam w Firefox. Niby zostały zaimportowane ale ich nie ma albo są tylko nieliczne:
  https://i.imgur.com/G0967N3.png
  W jaki sposób mogę dodać brakujące wyszukiwarki? Nie wiem gdzie mam szukać w Firefox tych danych do wpisania po kliknięciu w Dodaj wyszukiwarkę..., bo w FF mam tylko ich nazwy i słowa kluczowe, nie ma żadnych adresów: https://i.imgur.com/URikmuX.png , a w folderze profilu są pliki XML, ale nie wiem, gdzie je wkleić, bo nie znalazłam żadnego folderu dotyczącego wyszukiwarek w Vivaldi
  W dodatku pomimo zaznaczenia Zawsze szukaj w nowej karcie wyniki wyszukiwania otwierają się w bieżącej. Podejrzewam, że ta opcja jest dostępna tylko dla pola wyszukiwania, a ja jestem przyzwyczajona do wyszukiwania w pasku adresu. Czy da się coś z tym zrobić?
  Nie zaimportował się też folder z subskrybowanymi kanałami RSS: https://i.imgur.com/n5wPc12.png
  @Edycja:
  Poradziłam sobie z dodaniem wyszukiwarek. Jednak nadal nie wiem co zrobić, aby wyniki wyszukiwania z pola adresu były otwierane w nowej karcie ani jak dodać te kanały RSS.
  Również chciałabym otwierać w nowej karcie strony, których adres wpiszę w pasku adresu. Teraz muszę najpierw otworzyć nową kartę. To nieenergonomiczne :( • Halo, czy ktoś tu w ogóle zagląda?
  Testuję równolegle Vivaldi oraz Slimjet. Vivaldi bardziej przypadł mi do gustu głównie z powodu nowoczesnego wyglądu (Slimjet ma ohydne, przestarzałe ikony przycisków) i paska bocznego. Niestety możliwość otwierania wyników wyszukiwania w nowej karcie jest dla mnie bardzo ważna. W Slimjet nie ma z tym problemu, natomiast w Vivaldi za nic nie potrafię tego ustawić (dla wyszukiwania z poziomu paska adresu). Ktoś pomoże? • Spróbuj użyć Alt+Intro lub F2.


  Windows 10 (x64) | Anniversary Update
  Vivaldi Stable · Snapshot

  Vivaldi Reset and Back up • Dziękuję, wreszcie jakiś odzew :) W sumie sama już znalazłam, że trzeba kliknąć Alt+ENTER (nie wiem co to za jakieś Intro, nie mam takiego klawisza, a F2 otwiera szybkie polecenia), ale to jednak trochę uciążliwe. Naprawdę nie da się po prostu na stałe ustawić, aby wszystko było otwierane w nowej karcie: wyniki wyszukiwania, zakładki, odnośniki, strona po wpisaniu adresu? Bo np. zakładki i odnośniki muszę klikać z Ctrl, więc to się myli. Tu Alt tam Ctrl...
  A co z RSS? Jak zaimportować zasubskrybowane kanały z FF do Vivaldi? • :thumbsup:

  RSS są jeszcze przed nami.


 • Moderator

  @d0ris
  Można jeszcze ustawić shift+enter
  Ustawienia -> pasek adresu -> skrót otwierania w nowej karcie
  Zależy jak Ci wygodniej • @matmur44 To czy kliknę ENTER z Alt czy z Shift jest mi dość obojętne. Byłoby fajnie, gdyby dodano możliwość zaznaczenia sobie w opcjach, że wyniki mają być otwierane w nowej karcie także podczas szukania z paska adresu, tak jak jest to przypisane do paska wyszukiwania.
  A tak ogólnie, to zauważyłam jeszcze jeden duży minus - brak wbudowanego translatora :( Czy są jakieś plany dodania takowego?


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.