Jak dodać stronę szybkiego wybierania bez zaśmiecania nią paska? • Czy mogę dodać sobie cokolwiek w polu szybkiego wybierania oznaczonego na obrazku jako "A", ale tak aby nie pojawiało się to samo jako folder na pasku "B"?
  http://prntscr.com/efrem2
  Ilekroć dodam coś do tych kafelek czy jak to nazwać to to samo pojawia mi się na pasku wyżej.
  Wszystko co dodam w menu kafelek, automatycznie musi pojawić się w menu zakładek. Dlaczego tak jest? Ja tego nie chcę. Ja chcę aby pojawiło się tylko na stronie startowej a nie i tu, i tu.

  Nawiasem, do dziś nie wiem co twórcy z tym porobili. Menu zakładak to chyba najbardziej dziwne, niejasne i najmniej intuicyjne menu jakie tylko widziałem. Kompletny bałagan.


 • Moderator

  W zakładkach ustawiasz który folder ma się wyświetlać na pasku zakładek (tym u góry). Domyślnie będą to wszystkie zakładki. Jeśli nie chcesz katalogu z kafelkami strony startowej na pasku zakładek, to po prostu utwórz nowy folder, nazwij go np. "Pasek zakładek" i przenieś do niego wszystkie pozostałe foldery i zakładki (bądź tylko te które chcesz mieć na pasku) do tego nowego folderu, a folder z kafelkami pozostaw oddzielnie. • A jesteś tego pewny?
  Bo spójrz... Wybrałem folder o nazwie wskazującej na "Kafelki". Po prawej stronie nie mam zaptaszkowanego pola aby był pokazywany na pasku zakładek. Więc skoro NIE jest tam fajeczka to nie chcę by jego zawartość (dane kafelki jakie pokazują się do wybrania gdy otwiera się nową kartę) wyświetlała się w pasku u góry. A się wyświetla. Więc co to oznacza? To jakiś błąd?

  http://prntscr.com/efwu6f

  Nie wiem też o co chodzi z przeniesieniem tego wszystkiego do innego folderu. Jak dla mnie to coś tutaj nie gra i wyczuwam jakiś błąd tej przeglądarki po prostu.

  Dlatego piszę, że dla mnie jako dla użytkownika to cały ten SYSTEM zakładek jest jakoś dziwnie zaprojektowany. Nie można się w nim połapać o co chodzi. • Dobra, mała aktualizacja - poradziłem sobie. Już to rozszyfrowałem. I faktycznie jest tak jak pisałeś. Musiałem wszystko to co już miałem zrobione i ustawione tak jak chce, wsadzić jeszcze do jakiegoś folderu i elementy z tego folderu sobie tam wyświetlić.

  Niemniej jednak uważam, że w tym miejscu jest zrobione coś nie tak. Nawigacja jest niejasna, nie idzie sie domyślić zasady działania tych elementów. Do tego dochodzi jeszcze strona startowa, która WPŁYWA na elementy widoczności zakładek.
  Ja tego nie rozumiałem kompletnie. Jak dla mnie ich działanie jest nieintuicyjne.

  Dziękuję za pomoc.


 • Moderator

  @VivaldiUser3 said in Jak dodać stronę szybkiego wybierania bez zaśmiecania nią paska?:

  Po prawej stronie nie mam zaptaszkowanego pola aby był pokazywany na pasku zakładek.

  Zafajkowany jest tylko ten katalog który jest ustawiony jako folder paska zakładek, podfoldery już tej fajeczki nie mają. Może faktycznie wszystkie podfoldery powinny być zafajkowane, ale z drugiej strony wtedy nie wiedziałbyś, czy dany folder jest ustawiony jako pasek zakładek, czy dopiero nadrzędny folder jest tak ustawiony. Może powinni po prostu zrobić inną ikonę, tak jak mają foldery wyświetlane na stronie szybkiego wybierania...


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.