Nie działa skrót Ctrl +D w trybie minimalistycznym. Zakładki.

• Konkretnie. Z praktycznych względów, moja przeglądarka ustawiona jest następująco:
    → pasek tytułowy
    → oraz przeglądana strona
    do wszystkich dodatkowych funkcji wykorzystuję skróty klawiaturowe.

Problem polega na braku reakcji po użyciu skrótu Ctrl+D, przeglądarka nie reaguje na zadaną komendę, nawet jeżeli wcześniej aktywowałem panel zakładek (skrótem F4).

Sympatycznie byłoby , jeśliby przeglądarka reagowała tak jak to dzieje się w przypadku standardowego widoku, tj. pojawiał się natychmiast "dymek" z możliwością dodania strony do zakładek, lub, (małe marzenie) kolumna (taka jak przy kliknięciu F4).
    Dziękuję.

ps. Vivaldi 1.7.735.46 (Stable channel) (32-bitowa) Linux

• Moderator

To ma związek z ukryciem paska adresu, a nie tym czy panel boczny jest widoczny, czy nie. Jedyne rozwiązania jakie widzę w takim wypadku to [F6] i dodanie ręcznie zakładki w panelu (trzeba wszystko samemu uzupełnić), albo [CTRL] + [SHIFT] + [B], żeby włączyć pasek zakładek, dodanie folderu tam i wybranie opcji "Dodaj aktywną kartę" (dodasz szybko, ale nie możesz nic edytować), albo przypisać skrót klawiaturowy do funkcji "Pasek adresu" i za każdym razem przed dodaniem zakładki po prostu go pokazywać.

• Cóż, opcje:

F4 i F6 oraz (kombinację) Ctrl +Shift+B przerabiałem wcześniej, i znam je.

Chodziło mi bardziej o możliwość jednoczesnego uruchomienia i dodania domniemanej strony, np: (tu już zmyślam) Ctrl +Shift+ (załóżmy)D, w przypadku minimalistycznego widoku przeglądarki, o którym wspominałem wyżej.

Niemniej, dziękuję.

• Moderator

@etcentenis Tak, takie coś trzeba zgłosić, żeby dodali tę funkcję. To co proponowałem to jedynie "obejścia" na tę chwilę, dopóki innej możliwości nie ma...

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.