Problem z zakładkami • Witam. Mam panel zakładek (poziomy, na górze) i napotkałem dwa problemy: 1. Tworzę sobie folder, przesuwam link do niego, zakładka zostaje w nim utworzona. Niestety nie można jej przesunąć. Da radę to obejść? Potrzebuję tej możliwości (każda inna przeglądarka to posiada), by segregować sobie linki. Opcja działa w bocznym panelu zakładek, ale jakoś nie potrafię się do niego przekonać/przyzwyczaić. 2. Gdy kliknę prawym na link, otwiera się nowa karta, zamiast okienka z opcjami (m.in. usuń). Podobnie jak problem #1, boczny panel zakładek działa (prawy przycisk myszy otwiera okno z opcjami), z kolei w górnym nie da rady usunąć linku/zakładki. Ktoś wie może jak temu zaradzić? Lub gdzie wysłać zgłoszenie, by programiści mogli się tym zająć? • Przyłączę się. Ma ktoś jakiś sposób na zarządzanie zakładkami? Konkretnie chodzi mi o sortowanie np. wg alfabetu. Może jakieś rozszerzenie, które potrafi pomóc? Niestety zakładek mam sporo i totalny chaos jaki mam w Vivaldim jest koszmarkiem w porównaniu do Opery 12.17 i wcześniejszych.


 • Moderator

  Szponix - odp.

  1. Usprawnienia zarządzania zakładkami przyjdą w przyszłości. Przypuszczam, że w ciągu kilku wersji stabilnych.

  2. W stabilnym V 1.4 oraz w Snapshocie 1.5 kliknięcie PPM na zakładkę w panelu, w menedżerze zakładek, Szybkim Wybieraniu - działa ok.
   Jeśli nadal masz problemy zainstaluj na pulpicie wersję standalone i sprawdź czy też problem występuje.

  Jak stary masz profil? Grzebałeś coś w plikach (zamieniałeś je, kopiowałeś pomiędzy instalacjami np stable - dew ) ?


 • Moderator

  michalko65 - odp.

  Tak jak pisałem powyżej - zakładki będą usprawnione, to jeden z ważnych elementów.

  Sortowanie można robić ręcznie oraz na kilka innych sposobów. W panelu zakładek tuż pod okienkiem "szukaj" jest pasek z napisem ( w moim przypadku) "Sortuj ręcznie". Kliknij na ten napis i wybierz z listy preferowany sposób. • W menedżerze zakładek nie ma problemu. Ten temat mam ogarnięty. Natomiast na pasku zakładek mam m.in. "Imported From Opera" - czyli zakładki zaimportowane z mojej Opery, z której zresztą cały czas korzystam. I właśnie tutaj po kliknięciu na "Imported From Opera" i rozwinięciu zawartości jest totalna rozwałka w cały świat. I tu właśnie nie ma możliwości jakiegokolwiek sortowania. Klikanie którymkolwiek klawiszem powoduje natychmiastowe otworzenie zakładki.
  Używam Vivaldi od dość długiego czasu, trudno mi określić jak długo. Nie kombinowałem z wersjami developerskimi - taki mocny się nie czuję ;). W tej chwili mam wersję 1.4.589.11 (Stable channel) (32-bitowa), pomimo Windows 8.1 x86_64. W mojej wersji "Sortuj ręcznie" nie występuje. W plikach nic nie grzebałem. Co do starości profilu - chodzi o usunięcie cache? W folderze "Imported From Opera" nic to nie zmienia.
  Dzięki za odpowiedzi.


 • Moderator

  michalko65 - odp

  Możesz kliknąć PPM na wolnej przestrzeni na pasku zakładek - tam też jest sortuj, i tego spróbować.
  Jeśli to nic nie pomoże, trzeba czekać na dalsze usprawnienia.


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.