Problem z zakładkami

• Witam. Mam panel zakładek (poziomy, na górze) i napotkałem dwa problemy: 1. Tworzę sobie folder, przesuwam link do niego, zakładka zostaje w nim utworzona. Niestety nie można jej przesunąć. Da radę to obejść? Potrzebuję tej możliwości (każda inna przeglądarka to posiada), by segregować sobie linki. Opcja działa w bocznym panelu zakładek, ale jakoś nie potrafię się do niego przekonać/przyzwyczaić. 2. Gdy kliknę prawym na link, otwiera się nowa karta, zamiast okienka z opcjami (m.in. usuń). Podobnie jak problem #1, boczny panel zakładek działa (prawy przycisk myszy otwiera okno z opcjami), z kolei w górnym nie da rady usunąć linku/zakładki. Ktoś wie może jak temu zaradzić? Lub gdzie wysłać zgłoszenie, by programiści mogli się tym zająć?

• Przyłączę się. Ma ktoś jakiś sposób na zarządzanie zakładkami? Konkretnie chodzi mi o sortowanie np. wg alfabetu. Może jakieś rozszerzenie, które potrafi pomóc? Niestety zakładek mam sporo i totalny chaos jaki mam w Vivaldim jest koszmarkiem w porównaniu do Opery 12.17 i wcześniejszych.

• Szponix - odp.

1. Usprawnienia zarządzania zakładkami przyjdą w przyszłości. Przypuszczam, że w ciągu kilku wersji stabilnych.

2. W stabilnym V 1.4 oraz w Snapshocie 1.5 kliknięcie PPM na zakładkę w panelu, w menedżerze zakładek, Szybkim Wybieraniu - działa ok.
      Jeśli nadal masz problemy zainstaluj na pulpicie wersję standalone i sprawdź czy też problem występuje.

Jak stary masz profil? Grzebałeś coś w plikach (zamieniałeś je, kopiowałeś pomiędzy instalacjami np stable - dew ) ?

• michalko65 - odp.

Tak jak pisałem powyżej - zakładki będą usprawnione, to jeden z ważnych elementów.

Sortowanie można robić ręcznie oraz na kilka innych sposobów. W panelu zakładek tuż pod okienkiem "szukaj" jest pasek z napisem ( w moim przypadku) "Sortuj ręcznie". Kliknij na ten napis i wybierz z listy preferowany sposób.

• W menedżerze zakładek nie ma problemu. Ten temat mam ogarnięty. Natomiast na pasku zakładek mam m.in. "Imported From Opera" - czyli zakładki zaimportowane z mojej Opery, z której zresztą cały czas korzystam. I właśnie tutaj po kliknięciu na "Imported From Opera" i rozwinięciu zawartości jest totalna rozwałka w cały świat. I tu właśnie nie ma możliwości jakiegokolwiek sortowania. Klikanie którymkolwiek klawiszem powoduje natychmiastowe otworzenie zakładki.
    Używam Vivaldi od dość długiego czasu, trudno mi określić jak długo. Nie kombinowałem z wersjami developerskimi - taki mocny się nie czuję ;). W tej chwili mam wersję 1.4.589.11 (Stable channel) (32-bitowa), pomimo Windows 8.1 x86_64. W mojej wersji "Sortuj ręcznie" nie występuje. W plikach nic nie grzebałem. Co do starości profilu - chodzi o usunięcie cache? W folderze "Imported From Opera" nic to nie zmienia.
    Dzięki za odpowiedzi.

• michalko65 - odp

Możesz kliknąć PPM na wolnej przestrzeni na pasku zakładek - tam też jest sortuj, i tego spróbować.
    Jeśli to nic nie pomoże, trzeba czekać na dalsze usprawnienia.

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.