Problem z importem haseł z Vivaldiego w innej lokalizacji • Jest jakiś błąd z importem haseł z vivaldi ze starego systemu do vivaldi w nowym systemie. Włączam import, wszystko wskazuje, że operacja się udała (komunikat, a także w "Ustawienia>Prywatność>Hasła" pojawia się lista), ale przy próbie zalogowania się gdziekolwiek, hasło jest zawsze puste, login został zaimportowany, natomiast hasło nie. • Jest jakiś błąd z importem haseł z vivaldi ze starego systemu do vivaldi w nowym systemie. Włączam import, wszystko wskazuje, że operacja się udała (komunikat, a także w "Ustawienia>Prywatność>Hasła" pojawia się lista), ale przy próbie zalogowania się gdziekolwiek, hasło jest zawsze puste, login został zaimportowany, natomiast hasło nie. • Wydzieliłem Twój post z wątku Mateusza do osobnego wątku.

  Co masz na myśli, że ze starego systemu do nowego? Na jakim systemie i opowiedz jak to dokładnie było.
  Jaki rodzaj instalacji Vivaldiego (Standalone / Per user / All users) i co dokładnie po kolei robiłeś. I dlaczego musisz importować - nie możesz po prostu używać poprzedniej instalacji Vivaldiego? • Nowy komputer, więc i nowy system postawiłem, oba to W7 x64. W pliku "stp.viv" podaje, że "Standalone", i dobrze, bo profil jest w folderze Vivaldi.
  Problem w tym, że używam poprzedniej instalacji Vivaldi, tylko skopiowałem folder, a po włączeniu przeglądarki na nowym systemie haseł nie było w ogóle. Po próbie importu dzieje się tak jak napisałem wcześniej, dane zaimportowane, ale tylko loginy są poprawne, hasła są puste. • U mnie działa - najnowszy snapshot zaimportował poprawnie.

  Jakiej wersji Vivaldiego używasz, na jakim systemie?
  Jaki miałeś poprzedni rodzaj instalacji - standalon/all users/per user?
  Jak to używasz tej samej instalacji? Przekopiowałeś ze starego komputera katalog Vivaldiego? A katalog profilu? Wiesz gdzie był? Jeśli możesz jeszcze odpalić na starym komputerze Vivaldiego, to katalog profilu możesz sprawdzić na stronie vivaldi://about/ - w wierszu "Ścieżka profilu".

  Jaki katalog wskazywałeś przy imporcie? Podkatalog User Data\Default w katalogu profilu poprzedniej instalacji Vivaldiego? • Większość tych informacji już podałem wcześniej, ale ok, napisze jeszcze raz.

  Vivaldi 1.2.490.43, Windows 7 SP1 x64.
  Standalone.
  Tak, skopiowałem katalog Vivaldi, był w nim także katalog z profilem.
  Dokładnie, podkatalog User Data\Default w katalogu profilu poprzedniej instalacji Vivaldiego. • OK, przepraszam, odpowiadam trochę w pośpiechu. Ale dobrze mieć wszystko uporządkowane i jasno potwierdzone. 🙂
  To w takim razie mógłbyś zainstalować na próbę najnowszego snapshota 1.3.544.25 z vivaldi.net - w trybie standalone w osobnym katalogu (żeby móc sobie potem łatwo usunąć tą instalację po prostu przez skasowanie katalogu) - i do niej zaimportować hasła? Mam nadzieję, że w tej wersji import zadziała poprawnie. • Niestety sytuacja wygląda identycznie na snapshot 1.3.544.25 😞 • Czy nie można "obejść" problemu z hasłami za pomocą np. Last Pass? • @Batat:

  Niestety sytuacja wygląda identycznie na snapshot 1.3.544.25 😞

  Dziwne. Bo ja też mam Win7x64 i u mnie działa w najnowszych wersjach 1.3.

  OK, to zróbmy punktowy, chirurgicznie precyzyjny test:
  1. Zainstaluj snapshota 1.3.544.25 jako standalone w katalogu C:\Vivaldi1
  2. Zainstaluj jeszcze raz drugą instalację w C:\Vivaldi2
  3. W Vivaldi 1 zapisz hasło do forum tu na vivaldi.net.
  4. Przy wyłączonym Vivaldi 1 zaimportuj hasło do Vivaldi 2.

  Teraz zaimportował się poprawnie użytkownik i hasło? I możesz zalogować się w Vivaldi 2 do forum poprzez menedżera, tak samo jak robisz to w Vivaldi 1?


 • Moderator

  Batat - odpowiedź

  Jeśli przekopiowałeś pliki - w tym też plik z hasłami – z jednego komputera na drugi całkiem inny komputer (komputer, na którym przenoszony plik z hasłami nie został pierwotnie utworzony) -- to hasła nie są odczytywane, bo są takie zabezpieczenia, by ktoś obcy, kiedy skopiuje ten plik, nie mógł odczytać na szybko Twoich haseł.

  Dlatego do tego celu najlepiej skorzystać z synchronizacji w inne przeglądarce - np Google Chrome

  Jeśli hasła masz tylko w Vivaldim, to na komputerze na którym został utworzony plik z hasłami - przekopiuj go i wklej do odpowiedniej lokalizacji w folderach z danymi Chrome, podmieniając te pliki. • Dzięki za pomoc, w taki sposób zadziałało, przydało by się zrobić lepsze rozwiązanie takiego problemu.

  PS. Plik jest zabezpieczony pod konkretny system, a nie komputer - na nowym komputerze i starym systemie (z backup'u) działają hasła.


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.