Sugestie i Błędy


 • Moderator

  Witam 🙂 Przedstawiam swoje sugestie. Przytaczam również zaobserwowane błędy. [b]0.[/b] [color=#ff0044][b]Snapshot 1.0.418.3[/b] i następne -- Po aktualizacji przestała działać funkcja "przetłumacz tę stronę" w dodatku tłumacz google bit.ly/1QHwaLV[/color] b[/b] [b]1.[/b] b[/b]Poruszanie kart za pomocą przycisku wyciszania. - SUGESTIA giphy.com/gifs/fcUlrYalrx6dW [b] 2. [/b]b [/b]Przycisk "X" na kartach niech będzie widoczny dopiero po kliknięciu na zakładkę . - SUGESTIA (częściowo już rozwiązano) [b]3. (VB-13148) ŚPM działa jak LPM na stronie historii - BUG[/b] [b]4. [/b]b[/b] Wybór wyglądu miniaturek - SUGESTIA [b]6. Ustawienia -- Obraz tła -- nadal rozsypane BUG[/b] [b]7.[/b] Obecnie, gdy otwarta jest (jedna) karta "szybkie wybieranie", na górze na pasku nie ma przycisku zamykania. Gesty myszy - zamykanie, wstecz - nie działają. Powoduje to, że gdy jestem w historii albo w zakładkach, muszę ręcznie przełączać się między nimi. Powinienem móc za pomocą gestu myszy zamknąć tę kartę, powracając do speed dial. Proszę to rozważyć. SUGESTIA [b]8. Hasła widoczne w ustawieniach powinny być "****************" SUGESTIA[/b] b [/b] [b]9. [/b]Teraz przy włączonym ciemnym trybie całe strony - SD i zakładki - są ciemne. Historia się nie przyciemnia. [b]10. [/b]Są już w ustawieniach listy skrótów klawiszowych i gestów myszy. Przydałaby się też lista skrótów Klawiatura+Touchpad (mysz) [b]13. [/b] b[/b] Klawisz delete nie usuwa tego co wcześniej wpisywałem -- lista (np. adresów email) po kliknięciu na pole. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Korzystając okazji zapytam: [color=#008800]Mówi się, że jak mam 64-bitowy system (win7), to powinienem korzystać z wersji 64-bitowej programu. Czy w użytkowaniu Vivaldiego różnica jest znaczna względem 32-bitowej wersji? Aktualnie korzystam właśnie z 32. Może z 64 moje odczucia byłyby lepsze?[/color] Dziękuję i pozdrawiam 🙂 • 0. Testowałem w buildach 390 i 403 i również nie działa ta funkcja tego rozszerzenia. W jakim wydaniu Tobie działała? Dla jasności, link do rozszerzenia: http://chrome.google.com/webstore/detail/google-translate/aapbdbdomjkkjkaonfhkkikfgjllcleb?hl

  1. Potwierdzam. Przekazane.
  2. Już obecnie przy większej liczbie otwartych kart przycisk zamykania jest ukrywany dla kart innych niż aktywna. Poza tym można go całkowicie wyłączyć w Ustawieniach. Rozumiem, że potrzebowałbyś, aby bez względu na liczbę otwartych kart, nawet tylko przy dwóch, X wyświetlał się tylko dla aktywnej? Przekazałem.
  3. Potwierdzam. Przekazane.
  4. Co dokładnie masz na myśli? Żebyś mógł wstawić własny obrazek załadowany z dysku, jako miniaturkę skrótu na ekranie szybkiego wybierania?
  6. Nie rozumiem na czym polega ten błąd. Wyjaśnij proszę dokładniej.
  7. Sugestia przekazana pod rozwagę.
  8. Myślę, że standardem jest, że przeglądarki nie pozwalają zobaczyć haseł - zawsze to jednak jakieś utrudnienie. Co innego jak ktoś może w ciągu 20 sekund podczas Twojej nieuwagi na Twoim komputerze podejrzeć Ci hasło, a co innego, jeśli musi zainstalować osobny program, żeby to zrobić, albo może tylko te 20 sekund na Twoim koncie popracować. Ale może po dodaniu funkcjonalności Hasła Głównego, podejrzenie haseł można by umożliwić. Poddałem pod rozwagę.
  9. To prawda. Obecnie Historia jest jeszcze komponentem Chrome'a. W przyszłości zostanie przepisana od podstaw na autorskie rozwiązanie z super funkcjonalnościami, więc również i to zostanie wtedy poprawione.
  10. Potwierdzam, że ta kwestia jest odnotowana do zrobienia.
  13. Nie rozumiem w jakiej sytuacji i co chciałbyś żeby klawisz Del usuwał. Rozwiń proszę myśl.

  Co do 32-bity vs. 64-bity to jest to dosyć złożona sprawa. Są argumenty za i przeciw. W skrócie mogę powiedzieć, że używam wersji 32-bitowej, bo 64-bitowa jest oznaczona jako eksperymentalna, także mogą w niej być problemy, których nie ma w wersji "normalnej" 32-bitowej, również np. z kompatybilnością wtyczek. 32-bitowa wersja zużywa też nieco mniej pamięci (podobno 64-bitowa zużywa ok. 20% więcej).
  Z drugiej strony wersja 64-bitowa jest teoretycznie nieco bezpieczniejsza, bo więcej pamięci do zaadresowania powoduje, że trudniej wykorzystać w niej ewentualną lukę w zabezpieczeniach, poza tym może się sprawdzić lepiej w niektórych niszowych zastosowaniach, np. jeśli chodziłbyś po ogromnych rozmiarów stronach internetowych, np. zawierających obrazy w ogromnej rozdzielczości, to w wersji 32-bitowej mogą Ci się nie wyświetlić, bo nie będzie można zaadresować tak dużej puli pamięci. Znalazłyby się jeszcze jakieś argumenty za i przeciw, ale to raczej temat na osobny artykuł.


 • Moderator

  Dziękuję za odpowiedź. 🙂

  Co do 64 i 32 bitów – może kiedyś gdzieś taki artykuł się ukaże

  0. W tych co testowałeś mi działało – teraz w tych samych nie działa. Coś musiało się popsuć. Ogólnie -- począwszy od wersji 1.0.418.3 nie działa

  2. Bez względu na liczbę otwartych kart, nawet tylko przy dwóch, X wyświetlał się tylko dla aktywnej – o to mi chodzi.

  4. Może być własny obrazek załadowany z dysku. Chodzi mi głównie o czytelność miniatur - bym wiedział że fb to fb a onet to onet.
  Zwróć uwagę jak robi to nowa Opera – tam mogę sobie odpowiednią miniaturkę wybrać, dopasowując odpowiedni obraz z listy. Jeśli takowego nie ma, mogę jako miniaturkę określić, przybliżając dowolny element strony za pomocą kółka myszy. Ma to jednak jeden poważny minus - jeśli zapisuję "na szybko" miniaturkę nie wybierając żadnego obrazu -- tworzą się wtedy te brzydkie jednokolorowe kafelki.

  Nie twierdzę, że należy to rozwiązać w ten sam sposób, jednak proponuję -- Niech każda miniatura tworzy się tak jak teraz - a jako opcję proszę dodać możliwość wskazania elementu na stronie, przybliżonego fragmentu strony lub rozwiązać to w sposób, który zaproponowałeś.

  **6.**Idź do – Ustawienia- strona startowa-obraz tła
  Obrazów tła w ustawieniach jest 8 - powinny być po 4 w rzędzie.
  Aktualnie jest 3-1-3-1 myślnik to odstęp między rzędami

  8. O hasłach napisałem na blogu https://vivaldi.net/en-US/teamblog/95-snapshot-1-0-429-5-a-fix-for-the-freeze-and-a-new-option-for-tab-switching

  13. "klawisz Delete" – Np. na stronie vivaldi.com/bugreport/ -- w polu tekstowym "Add these numbers: eight + eight" po podwójnym kliknięciu, pojawia się lista kiedyś (wcześniej) wpisanych przeze mnie liczb -- Nie mogę ich usunąć za pomocą delete, nie ma przy nich również symbolu "X" który by to umożliwiał.

  Zgłosiłem ostatnio:

  14. (VB-14393) Na SD – Gest "Rocker next" (zakładając, że jest do czego przejść) nie działa.

  15. (VB-14394) Słabo widoczny tekst na pasku przeglądarki przy ukrytym interfejsie

  Odtworzenie błędu:
  Ustawienia - Wygląd:
  Tutaj –- odznacz "Pokazuj interfejs użytkownika"

  zaznacz "kolor interfejsu - Jasny"
  zaznacz "koloruj tło paska kart"

  --Bardzo słabo widoczny opis otwartej strony na pasku u góry przeglądarki

  16. (VB-14454) Sugestia dotycząca zastosowania funkcji "paste and go" w adresach www

  Załóżmy że korzystasz ze strony instagram.com/12345678

  Jśli chcesz zmienić tylko samą końcówkę adresu www, która jest po ukośniku instagram. com/12345678 używasz do tego klawiatury, wpisujesz i enter. Załóżmy jednak że masz gdzieś zapisane same nazwy profili i chcesz do tego użyć kombinacji "kopiuj" oraz "paste and go". Problem polega na tym że gdy tak zrobisz, to zamiast otworzyć oczekiwaną stronę – Vivaldi wyświetla wyniki wyszukiwania (tego co doklejałeś po ukośniku) w wyszukiwarce Bing.

  Rozwiązanie problemu
  Według mnie powinno zostać to rozdzielone:
  a) Funkcja "wklej i przejdź" – jako funkcja do przechodzenia do adresów www
  Oraz powinna zostać dodana do paska adresowego (w menu prawego przycisku myszy) Funkcja "Wklej i wyszukaj" – jako funkcja służąca tylko do wyszukiwania np w bing.

  b) Można to też rozwiązać tak by Vivaldi rozpoznał co użytkownik ma na myśli używając "paste and go" – czy chce coś wyszukać czy może dokleja tylko coś do adresu

  Proszę to rozpatrzeć. Trochę to denerwujące gdy za każdym razem trzeba -- kopiuj-wklej -- enter. Można prościej.

  Pozdrawiam • 0. Nie bardzo rozumiem. Rozszerzenie to było ostatnie aktualizowane w listopadzie 2015 roku. Więc jeśli Ci działało w wersjach Vivaldi przed buildem 418, to raczej musi nadal działać w tych wersjach - bo nic się nie zmieniło. A jeśli nie działa, to raczej nigdy nie działało. Chyba że po stronie serwera Google coś zmienił, żeby w Vivaldim ta wtyczka nie działała. Ale nie zakładałbym tego tak łatwo z góry…
  Proszę przetestuj to, zbadaj bardzo dokładnie na czym stoimy. Potrzebuję jasnej informacji, żeby coś z tym zrobić dalej.

  2. OK. Zgłoszenie odnotowane.
  4. OK. Wszystko to zapisałem w zgłoszeniu. Chcemy, żeby Vivaldi był najlepszy pod każdym względem, więc na pewno gdy będziemy ulepszać Szybkie Wybieranie, te sugestie zostaną wzięte pod uwagę. Na przyszłość prośba, żebyś dokładniej opisywał zgłaszane do bugtrackera sugestie, bo to zgłoszenie było jednozdaniowe, więc trudno było zrozumieć o co prosisz.
  6. OK, już widzę. Co ciekawe, tylko w polskiej wersji językowej. OK, zgłoszone jako VB-14661. Dzięki!
  8. OK, wszystko zanotowane pod rozwagę.
  13. OK, teraz rozumiem. Chodzi o usuwanie listy auto-uzupełniania. Zanotowane. Jest też zgłoszenie, że nie można jej obecnie wyłączyć.
  14. OK. Potwierdzam.
  15. OK. Potwierdzam.
  16. Tak, Paste and Go można jeszcze ulepszyć. Tak jak opisujesz działało to w klasycznej Operze 12 - doklejało zamiast zastępować adres.


 • Moderator

  0. W wersjach przed buildem 418 na pewno działało ( jestem tego pewien), bo z tego od jakiegoś czasu korzystałem – po aktualizacji już nie chodziło. Teraz również w buildach przed 418 nie chodzi. Przed chwilą skończyłem sprawdzać ponownie.

  Wykonałem każdorazowo czystą instalację Vivaldiego oraz dodatku tłumacz google
  w żadnej z poniższych wersji dodatek nie działał -- co jest dziwne bo tak jak już wcześniej napisałem, przed wersją 418 było ok

  Snapshot 1.0.291.18
  Snapshot 1.0.365.3
  Snapshot 1.0.418.3
  Snapshot 1.0.430.3

  17. a) W najnowszej wersji 430.3 zauważyłem, że po wyczyszczeniu historii (wybrałem opcję "od samego początku") przy zaznaczonych wszystkich pozycjach – po restarcie przeglądarki wszystkie obrazy miniatur znikają i są szare. Występuje on przy założeniu że miniatury zostały wcześniej (przed czyszczeniem) przeładowane -- patrz b.
  Przy "oryginalnych miniaturach" problem nie występuje.

  b) Na SD przycisk odświeżania jest aktywny - po jego użyciu wszystkie miniatury ładują się ponownie.

  Czy są to znane problemy - czy mam je zgłosić?

  18. Sugestia dotycząca plików po instalacji – Według mnie folder "Dictionaries" powinien znajdować się w folderze "User Data".
  Kopiując cały profil w celu zabezpieczenia danych, nie musiałbym każdorazowo pamiętać o kopiowaniu również tego drugiego -- tym bardziej że korzystam z kilku słowników.

  Pozdrawiam • 0. Dzięki. A powiedz jeszcze - czy jesteś w stanie potwierdzić, że do builda 418 aktualizowałeś często Vivaldiego - czyli przed buildem 418 miałeś bezpośrednio wcześniejszą wersję, na której to rozszerzenie działało? I druga rzecz - czy często używałeś tego rozszerzenia, np. codziennie, więc zauważyłeś, że tego samego dnia przed aktualizacją to rozszerzenie działało, a tego samego dnia po aktualizacji do builda 418 przestało? Precyzja w diagnozie sytuacji jest pomocna. Może nałożyły się tu dwie kwestie, które zaciemniają obraz tego, co się stało.
  Postaram się sprawę popilotować dalej.

  17a. Znane. Planowane do poprawienia możliwie szybko.
  17b. To celowe - abyś mógł przeładować wszystkie miniatury na bieżącej stronie Szybkiego Wybierania. Rozumiem, że Ci takie działanie nie przeszkadza, tylko zauważyłeś i pomyślałeś, że to może być przypadkowe? Po co blokować funkcję odświeżenia, skoro może zrobić coś użytecznego. Zresztą taka możliwość była tworzona celowo i osobno, nie pozostawione jako efekt uboczny normalnego odświeżania strony.

  18. Zgłoś proszę do bugtrackera, opisując dokładnie sprawę. A czy chodzi o to, że do słownika są dodane Twoje własne słowa - więc nie chcesz ich stracić, aby musieć słownik uczyć ich od początku?


 • Moderator

  0. Tak, używałem tego dodatku codziennie i często (na pewno przez okres kilku miesięcy) -Potwierdzam – tuż przed aktualizacją do wersji 418 rozszerzenie działało i również wtedy go używałem -- zawsze zanim wykonuję aktualizację, to używam tego rozszerzenia, tłumacząc całą stronę z opisem i komentarzami na vivaldi.net -- dopiero po tym aktualizuję. Właśnie dlatego jestem całkowicie pewien co do zainstalowanych wersji...
  ...Jeżeli chodzi o aktualizacje Vivaldiego -- zawsze aktualizuję z wersji na wersję (nawet wtedy, kiedy wyszły już dwie, to instaluję jeszcze poprzednią, potem najnowszą) -- potwierdzam, miałem przed bulidem 418 bezpośrednio zainstalowaną wcześniejszą wersję.

  17b. Rozumiem. Dzięki. Nie przeszkadza mi to. Rzeczywiście myślałem, że to niezamierzone.

  18. Próbowałem zgłosić kilka razy (wszystkie pola z gwiazdką uzupełniłem poprawnie) - niestety wyświetla się:

  Report a Bug
  Something went wrong.
  Mailer Error: SMTP Error: The following recipients failed: bugs@vivaldi.com
  Aktualizacja – powyższy błąd nadal występował w poniedziałek wieczorem.

  Odnośnie sugestii – Głównie chodzi mi o to, by nie instalować za każdym razem dodatkowych słowników.

  Aktualizacja 2 Treść zgłoszenia

  **Summary *** A place "Dictionaries folder" after installation

  **What did you expect to happen *** Look and consider a suggestion.

  **What had actually happened ***
  Suggestion - files after installation -
  In my opinion - "Dictionaries folder" should be in the "User Data folder", because
  when I make a copy whole my profile (User Data) to backup, I would not have to remember every time make separately copy "Dictionaries folder" – now located in the "Application folder".
  I use several dictionaries. I don't want every time to install them again. • OK, to 18 rozwiązane, a nad 0 będę musiał się jeszcze zastanowić.
  A co do dwóch wcześniejszych tematów:

  15. (VB-14394) Słabo widoczny tekst na pasku przeglądarki przy ukrytym interfejsie

  Dobra wiadomość - to już jest naprawione w aktualnym snapshocie 435.22.

  13. Usuwanie pozycji na liście auto-uzupełniania pola formularza.

  Okazuje się, że jest sposób usuwania wpisów na tej liście! Shift+Del. To standard również w innych przeglądarkach - Firefox i Chrome. Też nie wiedziałem. Oczywiście X będzie trzeba dodać, choć co ciekawe, w Chrome go obecnie nie ma.


 • Moderator

  <strong>0.</strong> W komentarzach na blogu przy ostatnich wersjach zauważyłem, że kilku użytkowników również ma ten problem.<br /><br /><em>Zbiorczo zamieszczam </em> <br /><strong>19. (VB-14855) </strong>Znikające miniatury na SD przy każdym uruchamianiu (szczegóły w wiadomości prywatnej)<br /><br /><strong>20. (VB-14802)</strong> Tłumaczenie "Paste and go" na "Wklej i przejdź"<br /><br /><strong>21. (VB-14822) </strong>W polu wyszukiwania żadna z wyszukiwarek nie pokazuje podpowiedzi<br /><br /><strong>22. (VB-14827) </strong>Sugestie - Hibernacja (możesz podpiąć)<br /><br /><em>Nowe Przeniesione z fb</em><br /><strong>23.</strong> Czy planujecie większy zakres zoomu – np do 500% ?<br /><br /><strong>24.</strong>Potrzebuję dodatkowe ustawienie odnośnie <strong>zachowania (układania) kart.</strong><br /><br />Zobrazuję to, czego mi brakuje:<br />**Zakładamy, że za jednym podejściem otwieram 4 kolejne linki z aktywnej strony, Otwieram je klikając na nie w kolejności podanej poniżej<br /><strong>PIES KOT LIS</strong><br /><br />W zgodzie z ustawieniami:<br />W tej chwili gdy ustawię:<br />Położenie powielanych kart > Na prawo od aktywnej<br />oraz<br />Położenie nowych kart > Obok aktywnej karty<br />każda nowo otwarta karta otwiera się po prawej stronie od aktywnej – czyli w ten sposób:<br /><strong>AKTYWNA > LIS > KOT > PIES</strong><br /><br />Jest to kombinacja ustawień jak najbardziej poprawna.Zauważ jednak, że PIERWSZA karta na którą kliknąłem,by się otworzyła to PIES i widnieje ona (już po otwarciu) jako ostatnia od AKTYWNEJ/.<br /><br />Potrzebuję takiego zachowania,, w którym to PIES znajdzie się pierwszy tuż przy aktywnej – czyli ustawienia odwrotnego.<br /><strong>AKTYWNA > PIES:> KOT > LIS</strong><br />Możemy już określić POŁOŻENIE otwieranych kart.<br /><br /><strong>Sugerowałbym</strong><br />Dodać nowy typ ustawień nazwany – <br />"SPOSÓB otwierania kart" albo <br />"Kolejność otwierania kart" <br />następnie podopcje <br />>pierwsza nowa karta tuż przy aktywnej<br /><pierwsza nowa karta ona końcu od aktywnej.<br /><br />Chodzi mi o takie ustawienie, które będzie ZAWSZE otwierać nowe karty bezpośrednio obok aktywnej - BEZ WZGLĘDU na to czy jest powiązaną kartą czy nie. Oraz też w opisany poprzednio sposób. <br /><br /><br /><strong>25.</strong> Nie wiem czy to znane – Gdy instaluję starszą wersję (nie usuwając nowszej) wyświetla się komunikat, w którym Vivaldi rozpoznawany jest jako Google Chrome<br /><br />"Na tym komputerze jest już zainstalowana nowsza wersja Google Chrome. Jeśli oprogramowanie nie działa, odinstaluj Google Chrome, a następnie spróbuj ponownie"<br /><br /><strong>26. Zoom bug - zdjęcia</strong><br /><br />Kiedy masz otwartą grafikę na nowej karcie:<br />np. tej http://bit.ly/1RDSx20 <br />(czasami grafiki wcale nie wyświetlają się – tylko widać popsutą ikonkę zdjęcia)<br />Bardzo często, jak już się wyświetli i widać całe zdjęcie (przy standardowej wielkości 100 % to przy stopniowym powiększaniu "traci się" górną część zdjęcia. <br /><br />Publikuję zrzuty jako dowód kolejno -- 100%<br />[attachment=2990]Przechwyć_2016_04_02_12_32_15_126.png[/attachment]<br /><br />Powiększenie 120% <br />[attachment=2991]Przechwyć_2016_04_02_12_25_54_565.png[/attachment]<br /><br />160% – wyraźnie widać ucięte czoło aktorki <br />do góry nie da się przewinąć<br />po bokach zdjęcie nie jest ucinane:<br />[attachment=2992]Przechwyć_2016_04_02_12_26_32_349.png[/attachment]<br /><br />Czy jest to znane?<br /><br /><br /><strong>27. Ikona</strong> – Zauważyłem także że ikona Vivaldiego na pasku systemowym przy standalone (zwykły większy) kwadrat wygląda inaczej niż przy per user (tu jest mniejszy kwadrat z efektem nałożenia). Czy to normalne? Jak ogólnie powninna wyglądać ikona Vivaldiego?<br /><br />[attachment=2997]Przechwyć_2016_04_03_18_03_06_87.png[/attachment]<br /><br />Dotyczy to również tego, że kiedy nie ma przypiętej ikony do paska, uruchomię Vivaldiego i przypnę ikonę która wyświetli się na pasku – to wtedy ikona na pulpicie i ikona na pasku są różne.<br /><br /><strong>28. Sugestie SD</strong><br /><br />[attachment=2996]Przechwyć_2016_04_03_16_43_36_636.png[/attachment]<br /><br />W zależności od rozmiaru okna przeglądarki w menu + na SD sugestie mogą być poucinane.<br />Attachments:<br /><img src="https://forum.vivaldi.net/uploads/attachments/68205/Przechwyć_2016_04_02_12_32_15_126.png" />,<img src="https://forum.vivaldi.net/uploads/attachments/68205/Przechwyć_2016_04_02_12_25_54_565.png" />,<img src="https://forum.vivaldi.net/uploads/attachments/68205/Przechwyć_2016_04_02_12_26_32_349.png" />,<img src="https://forum.vivaldi.net/uploads/attachments/68205/Przechwyć_2016_04_03_16_43_36_636.png" />,<img src="https://forum.vivaldi.net/uploads/attachments/68205/Przechwyć_2016_04_03_18_03_06_87.png" /> • 0. OK, przekazałem Twoje zgłoszenie osobie, która mam nadzieję, że będzie mogła poprowadzić dalej sprawę do rozwiązania.
  18. OK, zgłoszone jako VB-14719.
  19. Miałeś jeszcze zrobić nagranie ekranu do pliku GIF i opisać wyniki testów, żebyśmy mieli dokładne rozumienie sytuacji kiedy się to zdarza. Plik i opis może załącz tu.
  Mam jeszcze pytanie - czy jesteś w stanie odtworzyć ten błąd na świeżo zainstalowanym Vivaldi i profilu - bez kopiowania profilu z innej instancji? Pisałeś na FB, że kopiujesz profile pomiędzy instancjami. Może tu występować jakiś problem, np. ścieżki są ustalone na stałe i ustawienia w drugim profilu odwołują Ci się do lokalizacji z pliku pierwszego. To może powodować różne niechciane skutki uboczne. Byłbyś w stanie sprawdzić do plików w jakich lokalizacjach odwołuje się Vivaldi za pomocą tego programu: https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896645

  20. Jak ustaliliśmy, brakujące tłumaczenia są znane i pod bardzo dobrą opieką wielu tłumaczy. Stopniowo będą poprawiane. Uwagi do tłumaczenia polskiego można zgłaszać w tym wątku: https://vivaldi.net/en-US/forum/polish/6726-polska-wersja-jezykowa-przegladarki-uwagi

  21. Przekazane pod rozwagę.
  22. Odnotowane do wzięcia pod uwagę przy okazji prac nad opcjami hibernacji.
  23. Zgłosiłem jako VB-14878.
  24. Obawiam się, że nie przemyślałeś dokładnie czego chcesz. Jeśli otwierasz nową kartę z linka, to nowa karta jest powiązana. I od tego właśnie masz opcję "Obok kart powiązanych", która otwiera obok aktywnej karty i uzyskujemy karty otwarte w kolejności takiej jak chciałeś. Jeśli ma się zaś otwierać nie obok aktywnej i powiązanych z nimi, to gdzie się ma otworzyć? Na końcu. Więc od tego jest opcja "Na końcu".
  Zobrazuj to proszę na przykładzie gdzie chciałbyś żeby się otworzyła karta, zakładając, że otwierasz w nowej karcie link z karty AKTYWNA, mając karty: AKTYWNA, POW1, POW2, NIEPOW1, NIEPOW2 - gdzie POW to karty powiązane z kartą AKTYWNA.

  25. Jak wyjaśniliśmy, to błędny komunikat wyświetlany przez Panda Antywirus.
  26. To, że czasem obrazek się nie wyświetla jest zarejestrowane jako VB-13521. Wystarczy odświeżyć stronę i się wyświetli. Natomiast żeby obraz nie był obcinany, wystarczy kliknąć na obrazek, aby wyłączyć funkcję jego skalowania do wielkości okna. Mimo wszystko zgłosiłem VB-14879, żeby te dwie funkcje ze sobą nie kolidowały.
  27. Ikona jest przecież taka sama. Na pulpicie musi być kwadrat, na pasku zadań trochę ją urozmaicili, dodając efekt nałożenia/ruchu. To nie zależy od typu instalacji, tylko czy ikona jest na pulpicie, czy na pasku zadań.
  28. Tak, wygląda jakby brakowało paska poziomego przewijania. Zgłosiłem jako VB-14880.


 • Moderator

  19.
  GiF przesłałem na fb

  Na świeżo zainstalowanym Vivaldi i profilu - bez kopiowania profilu z innej instancji problem nie występuje.

  "Byłbyś w stanie sprawdzić do plików w jakich lokalizacjach odwołuje się Vivaldi" – za pomocą tego programu sprawdziłem. Odwołuje się do prawidłowych lokalizacji.

  24. Nowa Opera otwiera karty w prawie identyczny sposób, który opisałem – czyli otwiera karty Zawsze przy aktywnej bez względu na wszystko.
  Ale do opisu dodałem to, co bym tam poprawił -- czyli kolejność otwierania. Czyli tak by pierwsza otwarta karta była tuż przy aktywnej, a ostatnia otwierana karta była ostatnia w kolejności otwieranych kart od aktywnej.

  Podsumowując oczekiwaną funkcję:

  Każda nowootwierana karta (w tle) ma być otwierana bezpośrednio PRZY aktywnej ale OD LEWEJ jej strony -- bez względu na to czy aktywna jest z czymś powiązana czy nie.
  Każda pierwsza otwierana karta z aktywnej ma być Pierwsza (czyli tuż przy aktywnej). Druga otwierana karta ma stać zaraz obok pierwszej otwieranej karty, trzecia otwierana karta ma być trzecia w kolejności od aktywnej.

  To co opisałeś -- to jest jedno z możliwych ustawień, które już jest.
  To co opisuję ja jest tym co występuje w nowej operze ale z róznicą kolejności otwierania kart.
  Zauważ, że w VIvaldim nowe karty otwierają się odwrotnie niż to co przed chwilą opisałem -- czyli gdy otwieram w tle 4 karty to pierwsza otwierana z nich jest ostatnia od aktywnej karty, a pierwszą kartą stojącą tuż obok aktywnej jest czwarta przeze mnie otwarta karta.

  Raz jeszcze:

  1. Otwieranie kart ZAWSZE tuż przy aktywnej, BEZ wzglądu na powiązania -- właśnie to opcja "na końcu powoduje takie wyświetlanie że ostatnia otwarta to pierwsza). Ja chcę odwrotnie -- można dodać funkcję "otwórz na początku od aktywnej" albo "otwieraj zawsze przy aktywnej"

  2. W takiej kolejności jak przedstawiam poniżej

  Zmienię trochę przykład który podałeś, ponieważ chcę by KAŻDA karta ZAWSZE otwierała się obok aktywnej (nie patrząc na powiązania oraz by nie otwierała się na końcu wszystkich kart w przeglądarce)

  AKT 1- - aktywna
  NOK -- nowo otwierana karta, zakładamy że otwieram ich 5 -- gdzie NOK1 to pierwsza otwierana (pierwszy link na który kliknę), a 5 to 5 link na który kliknę.

  Tak jest teraz: AKT -- NOK5 – NOT4 – NOK3 – NOK2 – NOK1 – czyli jest odwrotna kolejność niż chcę

  Chcę by było tak: AKT -- NOK1 – NOK2 – NOK3 – NOK4 – NOK5

  Teraz pozwól, że skomentuję Twoją odpowiedź

  "Obawiam się, że nie przemyślałeś dokładnie czego chcesz." – Przemyślałem 🙂

  "Jeśli otwierasz nową kartę z linka, to nowa karta jest powiązana. I od tego właśnie masz opcję "Obok kart powiązanych", która otwiera obok aktywnej karty…" – To prawda. -- "i uzyskujemy karty otwarte w kolejności takiej jak chciałeś." – Nie do końca.

  Jeśli ma się zaś otwierać nie obok aktywnej i powiązanych z nimi, to gdzie się ma otworzyć? Na końcu. Więc od tego jest opcja "Na końcu". – Tak, ma się otwierać obok aktywnej, ale bez względu na powiązania - zawsze tuż przy aktywnej. To co mam na myśli z kolejnością otwierania wyjaśniłem już na przykładzie powyżej - NOT1 ma być pierwsza od aktywnej, itd. Opcja "na końcu nie wyczerpuje tego co potrzebuję. Teraz na Twoim przykładzie wyjaśnię Ci dlaczego piszę ciągle "że bez powiązania".

  Mamy otwarte karty
  AKTYWNA – POW1 -- POW2 -- NIEPOW1 -- NIEPOW2

  Teraz układam sobie karty tak, że obie powiązane znajdą się pomiędzy niepowiązanymi. Przesuwam karty:
  AKTYWNA – NIEPOW1 -- POW1 -- POW2 -- NIEPOW2

  Teraz chcąc otworzyć całkiem nowy link trzeci link z aktywnej,klikam na nią i zgodnie z ustawieniem ma się ona otworzyć "obok kart powiązanych" – tak też się otwiera:
  AKTYWNA – NIEPOW1 -- POW1 -- POW2 -- POW3 -- NIEPOW2

  Jednak ja chcę bez pozwiązywania by zawsze otwierały się przy aktywnej:
  AKTYWNA – POW3 -- NIEPOW1 -- POW1 -- POW2 -- NIEPOW2

  Dlatego proponuję – jeśli chodzi o powiązania
  "Otwieraj bez powiązania"
  albo "Nie powiązuj"
  "Zawsze otwieraj przy aktywnej ale nie powiązuj"

  Proponuję jeśli chodzi o kolejność otwierania:
  "Ostatnia otwierana karta tuż przy aktywnej" -- czyli takkie otwieranie jak jest teraz
  "Pierwsza otwierana karta tuż przy aktywnej" -- proponowana kolejność przeze mnie. • 24. Mateusz, podtrzymuję stwierdzenie, że nie przemyślałeś dobrze swojej prośby. 🙂 Dużo napisałeś, ale niestety niewiele z tego nowego opisu wynika… Sam wiesz na pewno, że Twoja odpowiedź jest bardzo chaotyczna. Także mam prośbę z dbałości o nasz wspólny czas - wielokrotne powtarzanie tych samych stwierdzeń wcale nie pomaga w zrozumieniu. Tym bardziej, że za każdym razem opisujesz sprawę niezbyt precyzyjnie i dość wyrywkowo. Lepiej napisać krócej - bez powtórzeń - ale w bardzo precyzyjny sposób i kompleksowo. Krótki, precyzyjny i spójny opis zasady działania i tylko niezbędne przykłady.

  Postaram się krótko podsumować kilka rzeczy i jeśli po przemyśleniu dojdziesz do wniosku, że nadal da się zrobić coś więcej, niż jest, to prosiłbym Cię o treściwą i dobrze uporządkowaną odpowiedź jak by to miało działać.

  Napisałeś na początku, żeby nowe karty otwierały się "OD LEWEJ" strony aktywnej karty. Rozumiem, że nie miałeś na myśli, żeby efektem było otwarcie z lewej (NOWA, AKTYWNA), tylko jednak zawsze po prawej stronie od aktywnej.

  Z Twojego opisu nie wynika, żebyś w pełni rozumiał działanie otwierania kart w nowej Operze. Działa ono tak: karty są otwierane na prawo od aktywnej karty, kolejności AKTYWNA, NOWA1, NOWA2. Ale zauważ, że trwa to tylko do przełączenia kart, bo gdy przełączysz na inną kartę i powrócisz do pierwotnej aktywnej to wówczas zamiast po NOWA2 zaczną Ci się znów dodawać od aktywnej. Czyli kontynuując przykład z tego akapitu, końcowy efekt to: AKTYWNA, NOWA3, NOWA4, NOWA1, NOWA2. Dla mnie jest to mało przejrzysta zasada działania i bym jej nie popierał. Robi się totalny bałagan.

  Różnica z powiązanymi w Vivaldim jest taka, że Vivaldi pamięta również po przełączeniu kart, która karta od aktywnej jest ostatnią powiązaną i wstawia za nią. Czyli w powyższym przypadku utworzyłby AKTYWNA, NOWA1, NOWA2, NOWA3, NOWA4.

  Napisałeś:

  Każda pierwsza otwierana karta z aktywnej ma być Pierwsza (czyli tuż przy aktywnej). Druga otwierana karta ma stać zaraz obok pierwszej otwieranej karty, trzecia otwierana karta ma być trzecia w kolejności od aktywnej.

  oraz

  Tak jest teraz: AKT – NOK5 -- NOT4 -- NOK3 -- NOK2 -- NOK1 -- czyli jest odwrotna kolejność niż chcę
  Chcę by było tak: AKT -- NOK1 -- NOK2 -- NOK3 -- NOK4 -- NOK5

  Tak, dokładnie tak jak opisałeś powyżej działa i do tego służy opcja Położenie nowych kart -> Obok kart powiązanych. Działanie tego ustawienia jest w pełni zgodne i niesprzeczne z Twoimi powyższymi opisami - nie wskazują one, żebyś chciał cokolwiek innego.

  Jeśli chodzi o zobrazowanie na przykładzie, który podałem, to niepotrzebnie go skomplikowałeś przesuwaniem kart - zacznijmy od ustalenia scenariusza podstawowego. I to co sobie życzysz:

  Jednak ja chcę bez pozwiązywania by zawsze otwierały się przy aktywnej:
  AKTYWNA – POW3 -- NIEPOW1 -- POW1 -- POW2 -- NIEPOW2

  czyli żeby nowa karta (POW3) otworzyła się bezpośrednio przy aktywnej to ustawienie Położenie nowych kart -> Obok aktywnej karty. Przy okazji nie rozumiem co znaczy "ja chcę bez pozwiązywania" w powyższym cytacie i ogólnie po co wspominasz w tym wszystkim co opisałeś o powiązywaniu, skoro równocześnie mówisz, że ma być ignorowane…

  Nie rozumiem też zupełnie dlaczego są dwa zestawy opcji na końcu i tak jak to zapisałeś nie jest jasne ile ich jest, a dwie-trzy pierwsze brzmią identycznie. :S

  Możliwe, że masz problem z opisaniem tego jak to ma działać, bo nie da się tu wymyślić nic poza tym, co obecnie jest dostępne. Jak na razie podajesz przykłady, które są wyrywkowe. Opisz proszę całościowo, wskazując jaką logiką ma się kierować przeglądarka. Może najlepiej zrób to pokazując nie na jednym wyrywkowym przykładzie, tylko w kilku kolejno następujących po sobie krokach, gdzie występują na końcu paska kart również karty niepowiązane. Przy każdym kroku napisz gdzie ma się pojawić nowa karta i z czego to ma wynikać - wg jakiego kryterium.

  Mateusz, przykro mi, ale nie mogę poświęcać kolejnych godzin na analizę Twoich rozległych i chaotycznych opisów, które nie opisują według mnie żadnej spójnej koncepcji, tylko na zmianę dwa z obecnie dostępnych sposobów działania. Więc żebym mógł Ci pomóc, to proszę wykonaj najpierw ze swojej strony pracę domową solidnie, przemyśl dokładnie i kompleksowo jak to powinno działać, i precyzyjnie i treściwie opisz. Dzięki!


 • Moderator

  Napisałeś:
  Z Twojego opisu nie wynika, żebyś w pełni rozumiał działanie otwierania kart w nowej Operze. Działa ono tak: karty są otwierane na prawo od aktywnej karty, kolejności AKTYWNA, NOWA1, NOWA2. Ale zauważ, że trwa to tylko do przełączenia kart, bo gdy przełączysz na inną kartę i powrócisz do pierwotnej aktywnej to wówczas zamiast po NOWA2 zaczną Ci się znów dodawać od aktywnej. Czyli kontynuując przykład z tego akapitu, końcowy efekt to: AKTYWNA, NOWA3, NOWA4, NOWA1, NOWA2. Dla mnie jest to mało przejrzysta zasada działania i bym jej nie popierał. Robi się totalny bałagan.

  Chodzi mi właśnie o ten bałagan. Dokładnie takich opcji oczekuję, które zagwarantują mi takie zachowanie.
  Dla mnie to Vivaldi w tej chwili chaotycznie rozrzuca karty.

  Może to właśnie ten "chaos" określiłem jako "bez powiązań"

  To potwierdza stwierdzenie, że "każdy użytkownik jest inny i porzebuje innych funkcji"

  PS. Na końcu swojego wpisu pomyliłeś moje imię.

  Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość 🙂 • Przepraszam za podwójną literówkę w imieniu. 😉 Poprawione.

  Czyli chciałbyś mieć identyczną zasadę otwierania kart, jak w Operze 36 - tak jak opisałem powyżej we fragmencie, który zacytowałeś? Bez żadnych zmian? Bo wcześniej pisałeś, że jak w nowej Operze, ale trochę inaczej.
  Czyli chciałbyś, żeby przełączenie kart było wyzwalaczem do tego, aby znów nową kartę zacząć tworzyć bezpośrednio obok aktywnej?

  Mógłbyś mi może przybliżyć w jakich sytuacjach taka kolejność otwierania jest najbardziej wygodna dla Ciebie? Jakiś przykładowy scenariusz poruszania się - np. otwierasz stronę z newsami i…?


 • Moderator

  24. Identyczną jak Operze 36. Tak jak opisałeś.

  Wcześniej chodziło mi o sytuację otwierania powiązanych kart na przykładzie strony dobreprogramy.pl

  DP – POW1 -- POW2 -- POW3

  *POW1 to pierwszy otwarty w kolejności news z dp

  Powyższy schemat w połączeniu z przełączaniem kart po zamknięciu jest wygodnym rozwiązaniem.
  Najwygodniejsze jest dla mnie, wtedy gdy mam w operze pootwieranych dużo różnych kart (np newsów ze strony aktualnoci w operze) z których powielam też sporo kolejnych.

  EDIT -- zgłoszone jako (VB-15356) • Błędy:
  Nie działa TVN-owy player (player.pl) oparty na silverlight.
  Przy kliknięciu w link środkowym klawiszem myszy (lub CTRL+lewym), otwiera się nowe okno z adresem chrome-extension://mpognobbkildjkofajifpdfhcoklimli/. Przy PPM i wybraniu z menu "otwórz na nowej karcie" błędu nie ma.
  Sugestie:
  Dodanie kontrolki "czyść historię przy zamykaniu".
  Dodanie kontrolki "usuń nowe cookies". • O siema.
  Dopiero zapoznaję się z tematami tutaj, wiec jak powtarzam się to sorki.
  Mam taką sugestię lub wkurzający problem 🙂

  Jestem na win10, mam 2 monitory… i przenoszenie przeglądarki z monitora 1 na 2 i odwrotnie to jakaś poraszka jeżeli jest stado otwartych okien, no nie ma jak chwycić przeglądarki żeby ja przenieść.
  Jest mała luka miedzy znakiem dodawania strony "+" i koszem i to wszystko, mimo tego jak dojadę za blisko krawędzi to windows dzieli mi ekran na pół, więc ostatecznie muszę używać ALT+spacja... a cały boczny pasek gdzie mam znaczki zakładek (i jakieś tam.. :)) jest tak na prawdę nie używany, czy dolny pasek... (ja trzymam karty na górze).
  Więc miło by było coś z tym zrobić.
  2.
  I takie pytanko.. czy da się grupować karty ?
  Ja zazwyczaj mam tych kart włączonych multum...w związku z brakiem czasu przekładam czytanie na później, wiec stackowanie było by świetne.

  Pozdrawiam.


 • Moderator

  Odpowiedź – "Dahhag"

  1. Chwycić możesz za górną krawędź nad kartami (odstęp między górną częścią ekranu a paskiem kart) – w ustawieniach w menu "karty" ustaw jako odznaczone "usuń odstęp paska kart od górnej krawędzi w zmaksymalizowanych oknach"

  Boczny pasek paneli (ten gdzie masz "zakładki i jakieś tam" ) możesz schować za pomocą F4,
  skróty klawiszowe możesz poustawiać po swojemu w ustawieniach.
  Arkusz podpowiedzi klawiatury masz CTRL+F1
  Wypróbuj również szybkie polecenia pod F2
  Pomoc F1

  Więcej wskazówek znajdziesz tu http://vivalditips.com

  2.
  Można grupować karty. Karty > Opcje kart > Włącz grupowanie kart.

  Karty można grupować np:
  Przeciągając jedna na drugą.
  Można zaznaczać Karty pojedyńczo CTRL+kliknięcie na karcie. – potem PPM i grupuj karty
  Można zaznaczać też więcej kart "w ciągu" SHIFT+kliknięcie

  Jeśli istnieje potrzeba to zgrupowane karty można wyświetlac w jednym oknie na jednej karcie -- jedna obok drugiej.
  Na samym dole (pasek stanu) trzecia inona od zoomu -- ikona prostokąta. Ta ikona to rozmieszczanie stron. Wypróbuj.
  W zależności od wielkości Twojego monitora najlepiej jest używać tej opcji przy 3-4 zgrupowanych kartach

  Pozdrawiam • Dziękować bardzo za podpowiedzi.
  Takie zamieszanie bo to coś nowego.. 🙂
  AD1
  "usuń odstęp paska kart od górnej krawędzi w zmaksymalizowanych oknach", niestety nic się nie zmienia i cały czas mam 1mm czy 2mm krawędź miedzy kartami a krawędzią ekranu. Da się to złapać, ale nie jest to wygodne.
  EDYTOWANE: opcjach wyglądu jest "MENU", trzeba zaznaczyć pasek menu, wtedy oddźielą się karty od krawędzi ekranu.
  Jednak odkryłem, że jak złapie za przestrzeń miedzy "+" i kosz i szybko przesunę na 2gi ekran to wszystko działa ok, także dla mnie wystarczy.
  AD2
  Powstało zamieszanie, bo mam włączone grupowanie kart w opcjach, jednak gdy staram się przestawić kartę na kartę to zamieniają się miejscami, stad moje zapytanie.
  Jednak opcja z CTRL w zupełności mi wystarcza.
  AD3
  "trzecia ikona od zoomu – ikona prostokąta".. no to jest genialne, bardzo fajne rozwiązanie.

  Sorki za zamieszanie 🙂
  Pozdrawiam. • Wczoraj dowiedziałem się o powrocie "starej dobrej Opery" w szybszej wersji, więc od razu zainstalowałem i póki co jest świetnie ALE:
  brakuje opcji, dzięki której Opera była jedyna w swoim rodzaju i ze względu na którą korzystałem z wersji 12.17 dopóki nie dałem za wygraną, bo była potwornie powolna.
  GESTY
  Gesty są i działają równie dobrze jak w Operze 12.17 ale są totalnie niekonfigurowalne. Proszę, pozwólcie przypisywać do konkretnych akcji własne gesty - nawet niech to będzie w formie żmudnego wpisywania GestureUp, GestureRight, GestureDown, GestureLeft jak w Operze 12.17, ale po prostu żeby taka opcja była 🙂
  Z góry dzięki, pozdrawiam! 🙂


Locked
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.