Lekko rozmyte czcionki na stronach z powodu użycia DirectWrite

• Witam, nie wiem dlaczego od początku przeglądarki Vivaldi problem nie został rozwiązany, ale tekst wyświetlany na większości stron internetowych jest rozmazany. Nie występuje to na innych moich przeglądarkach. Ponadto po kliknięciu PPM na dowolny link cały czas otwarcie nowej karty w tle jest po angielsku, a co gorsza jest to dopiero jako 3. opcja,a w wiekszości przeglądarek jest to jako 1. lub 2. opcja

• Witam, nie wiem dlaczego od początku przeglądarki Vivaldi problem nie został rozwiązany, ale tekst wyświetlany na większości stron internetowych jest rozmazany. Nie występuje to na innych moich przeglądarkach.

Ponadto po kliknięciu PPM na dowolny link cały czas otwarcie nowej karty w tle jest po angielsku, a co gorsza jest to dopiero jako 3. opcja,a w wiekszości przeglądarek jest to jako 1. lub 2. opcja

• krzysieq - odpowiedź

Co to znaczy, że tekst jest rozmazany? Zawsze tak się dzieje? Jaki masz system i w jakiej jest wersji?
    Jakiej wersji Vivaldiego używasz? Czy na czystej (tzn np wersji stanalone z czystym profilem) instalacji też masz ten problem?
    Możesz wrzucić tu przykładowy zrzut z ekranu lub podać link do niego.

Brak tłumaczeń w menu PPM oraz w innych miejscach są znane i zostaną przetłumaczone w przyszłości.

Pozdrawiam :)

• http://s32.postimg.org/l94lgx3cl/strona.png

Skoro już dodaję plik (niestety nie mogę tu na forum umieścić pliku .tif, gdzie znacznie lepiej widać różnicę), to przekażę moje uwagi odnośnie przeglądarki:
    1. To co pisałem wcześniej - tekst jest rozmazany.Widać to w czerwonej ramce, gdzie po prawej stronie jest Vivaldi a po lewej stara Opera. Błąd się pokazuje szczególnie wtedy, gdy litery są małe, wąskie lub duże i pogrubione. Dobrze widać to na dowolnym wyszukaniu na google. We wszystkich innych przeglądarkach tytuły wyników wyszukiwania są ostre jak brzytwa, a w Vivaldim jakieś takie rozmazane (korzystam z W7 i najnowszej wersji Vivaldi).

2. Problem z hasłami. Niestety w Vivaldim hasła się od razu wpisują po wejściu na stronę logowania automatycznie. To jest niewygodne, jeżeli w jakimś serwisie posiada się kilka kont logowania. Wówczas wygodniejszym rozwiązaniem jest przycisk z "kluczykiem" taki jak zaznaczony zielonym kwadracikiem w starej Operze na zdjęciu powyżej.
    Co więcej, w Vivaldim, gdy zmienimy login (na stronie gdzie mamy ich kilka), hasło do loginu nie zmienia się automatycznie, tylko z automatu pozostaje hasło takie jakie było przypisane do loginu, który się wyświetlał po wejściu na daną stronę.

3. Brakuje mi opcji wstawienia paska zakładek w linii adresu strony (tak jak w fioletowym prostokącie na obrazku powyżej). Pasek zakładek poniżej linii adresu tylko zawęża oglądaną stronę.

4. To co pisałem wcześniej. Pod PPM, opcja "Open in background tab", powinna być pierwszą opcją i chyba każdy internauta zdaje sobie z tego doskonale sprawę:)
    Attachments:

• krzysieq - odpowiedź

1. W przyszłości pisząc o wersji Vivaldiego napisz czy jest to najnowsza stabilna czy testowa :)

Stara Opera i Vivaldi to dwa różne silniki - odpowiednio presto i chromium. Być może wynika to z tego.
    Osobiście nie mam zainstalowanej starej Opery - dlatego nie mam porównania. Porównałem na trzech przeglądarkach jakie mam zainstalowane – nowa Opera 37, Mozilla Firefox 47, Vivaldi w wersji testowej 1.3

Porównanie zrobiłem na stronie https://vivaldi.com/features/ - jest to dobra strona na której widać różnice.
    Opera i Vivaldi wyświetliły stronę tak samo (czyli czcionka była nazwijmy - drobna, cieńsza)

W Firefox były lepszej jakości. Możesz sam zrobić takie porównanie.

Na zrzucie, który prezentujesz różnicę powodować mogą (jak już pisałem) odmienne silniki.

Ogólnie kodowanie znaków i kontrolę nad czcionkami znajdziesz w ustawienia -- strony internetowe

To, że im mniejsze czcionki lub rozmiar strony, to obraz jest mniej wyraźny - to też potwierdza raczej to co pisałem - czyli "winę" silnika. Vivaldi i nowa Opera przy pomniejszeniu strony do 50% wyświetlają tak samo rozmazany tekst.

2. Zarządzanie hasłami projektowane będzie w przyszłości.
    Odnośnie zmiany loginu – Na razie należy ręcznie skasować zakropkowane hasło, kliknąć LPM na to pole -- powinno pojawić się "używaj hasła dla" i tam wybrać.

3. Zarządzanie zakładkami również będzie projektowane. Potrzeba czasu na wiele różnych usprawnień. :)
    Pamiętaj jednak, że deweloperzy ciężko pracują równocześnie nad całą masą (publicznie jeszcze niedostępnych) rozwiązań.

4. Nieprzetłumaczone dotąd opcje - w tym ta, o której wspominasz są trochę problemowe pod względem technicznym - dlatego potrzeba czasu.

_Jeśli zgłosiłeś lub zgłosisz jakąś sugestię albo bug, który nie został jeszcze naprawiony - proszę o zamieszczanie tutaj - we wpisach - numerów tych zgłoszeń.
    Przypominam,że można je zgłaszać (w języku angielskim) na https://vivaldi.com/bugreport/
    _

Zapraszam do zapisania się do oficjalnej grupy Vivaldi Polska na facebooku www.facebook.com/groups/vivaldi.polska/?fref=ts

oraz do obserwowania na twitterze https://twitter.com/vivaldi_pl

• Co do wersji Vivaldi to chyba stabilną mam:
    Vivaldi 1.2.490.39 () (32-bitowa)
    Wersja 913448ac42b4b8bda5aa5fb7e76cbff365453b40
    System operacyjny Windows
    Blink 537.36 (@913448ac42b4b8bda5aa5fb7e76cbff365453b40)
    JavaScript V8 5.1.281.58
    Flash (Wyłączone)
    Klient Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/51.0.2704.79 Safari/537.36 Vivaldi/1.2.490.39
    http://s33.postimg.org/5p9ucwk1b/strona2.png
    Zrobiłem sobie porównanie miedzy Vivaldi, Opera 38 i IE 11 na stronie o której pisałeś. Najlepiej wypadło IE, później Opera a najbardziej rozmazany obraz ma Vivaldi. Poprównanie Vivaldi i Opery powyżej na zdjęciu. Z tego co wiem to Opera 38 też jest na chromium, więc różnica powinna być żadna. I teraz moje pytanie: Czy można zrobić coś z tym rozmazanym tekstem czy nie bardzo? Czy będzie to może poprawiane jakoś?

Co do pkt 4. to problemem nie tyle jest angielskie tłumaczenie, co umiejscowienie tej opcji "Open i background tab" pod PPM. Jest umiejscowiona na 3. miejscu, a powinna być na 1. miejscu jak w większości przeglądarek. Ew czy jest możliwość ustawienia jakiegoś ŚPM, aby dało się otworzyć kartę w tle?

• ŚPM otwiera odnośniki w tle.

Według mnie różnica między Operą a Vivaldim na prezentowanych zrzutach nie jest duża – nawet praktycznie niezauważalna.
    Jeśli Ci jednak to przeszkadza - możesz zgłosić to jako np "Blurred fonts in Vivaldi"

w polu What had actually happened - wpiszesz np. " I send the photos in other message"
    w pozostałych N/A
    Jeśli wyslesz zgłoszenie, po chwili otrzymasz wiadomość potwierdzającą.
    Skopiuj numer zgłoszenia VB wraz z jego nazwą i wklej do wiadomości w której załączysz zrzuty z ekranu. -- Wyślesz to na adres bugs@vivaldi.com

• 1. Kwestia "rozmazanej" czcionki - spróbuj przełączyć flagi tak, jak tu piszą:
    https://vivaldi.net/forum/vivaldi-browser/2237-font-rendering-in-vivaldi-is-an-issue

4. Polecam klikanie rolką - to jeszcze prostsze niż menu podręczne ;)

A w kwestii obrazków, to png wystarcza :]

• Rzeczywiście poprawiło się nieco. Choć czcionka w pasku adresu dalej jakaś taka dziwna i rozmazana, ale strony znacznie lepiej wyglądają. Dzięki!

Edit: Wydawało mi się że lepiej. Z rozmazanych czcionek zrobiła się pikseloza jak Win95 :lol:

• Witam wszystkich !

Jestem oczarowany tą przeglądarą, właśnie takiej szukałem, ale …

Bugi :
    Niesamowicie drażni mnie (a raczej moje oczy) rozmyty tekst na niektórych kartach. Jedne są mniej rozmyte, drugie bardziej - nie jest o jednolite.

Szukałem do wyłączenia opcji DirectWrite, ale nie znalazłem.

Sugestie :
    1. Przydałaby się możliwość "drag&drop" z listy pobieranych plików. Żeby komuś przesłać cokolwiek, muszę wchodzić w folder gdzie zapisywane są pliki.
    2. Niby i tak większe pliki ściągam za pomocą wget, ale gdzie się podziała prędkość ściąganego pliku ?

• vivaldi://flags?

• Żeby komuś wysłać jakiś plik dowolnym sposobem, musisz i tak wejść do folderu, w którym ten plik się znajduje. :evil:

• @ROTFL:

vivaldi://flags?

Twoja wypowiedź jest tak wymowna, że wyjaśnia tyle co wszystko i nic. Jeśli miałeś na myśli DirectWrite to tego tam nie ma, chyba to od dawna wycięli.

@Totylkoja:

Żeby komuś wysłać jakiś plik dowolnym sposobem, musisz i tak wejść do folderu, w którym ten plik się znajduje. :evil:

W innych przeglądarkach nie musiałem. :woohoo:

• 1. Przydałaby się możliwość "drag&drop" z listy pobieranych plików. Żeby komuś przesłać cokolwiek, muszę wchodzić w folder gdzie zapisywane są pliki.

A to ciekawe. Ty dokonujesz cudów? Cokolwiek chcesz wysłać, zawsze musisz to coś wskazać. I zawsze przed wysłaniem. :evil: Z tej listy też musisz coś wybrać. :woohoo: :evil: :woohoo:

• A to ciekawe, że nie potrafisz zrozumieć tak prostej rzeczy.
    Tak więc dokonam "cudu" i Ci to wyjaśnię.

FF/Opera/Chrome :
    Ściągam plik załóżmy *.jpg
    Mam go na liście pobieranych plików.
    Przeciągam go z poziomu "menedżera" pobranych plików w przeglądarce (nie muszę wchodzić do folderu gdzie jest on zapisany) i upuszczam na konwersacji na facebook'u tudzież uploaduje jako załącznik w poczcie.
    VIvaldi tego nie posiada i MUSZĘ robić drag&drop z poziomu folderu gdzie mam zapisany owy plik.

Bardzo zawiła procedura do zrozumienia - rzeczywiście ręce mi opadły :)

P.S. przed "mądrowaniem się" wklep sobie tą prostą czynność do googli i się dokształć jak to jest Tobie całkiem obce pojęcie.

• Sam się dokształć, skoro nie rozumiesz, że musisz wskazać plik do wysłania. Plik gdzieś się przecież musi znajdować, np. na liście o której piszesz. Lista też się gdzieś znajduje. I też jest to folder. Także z poziomu menedżera, musisz wskazać (przeciągnąć) plik z folderu, w którym on się znajduje. I nie cwaniakuj z mądrowaniem się leniuchu. Rusz trochę głową. Nie wszystkim sprawia problem wskazywanie położenia pliku w komputerze, nie wszyscy potrzebują do tego menedżera. Ponadto wbij sobie do głowy, że nie każdy ma do przesłania pliki z folderu "pobrane", bo ktoś może chcieć podzielić się z innymi własną pracą i trzymać je w innym miejscu.

• Totylkoja oraz wszyscy inni - Odpowiedź

Każdy jest inny i inaczej korzysta z przeglądarki oraz innych funkcji potrzebuje :)
    Vivaldi jest przeglądarką dla przyjaciół.

Każda sugestia lub zgłoszony błąd w bugrepocie jest rozpatrywany przez deweloperów.
    Nie ma się też co spierać jak wygląd pobieranie i co trzeba zrobić. :) Ponieważ V to innowator - każdy pomysł jest mile widziany – wystarczy opisać jak ma coś wyglądać na https://vivaldi.com/bugreport/ w pola z * które nie są nam potrzebne do opisu, wpisujemy N/A. Trzeba pamiętać, że przy zgłoszeniach obowiązuje angielski.
    Kiedy macie już numer zgłoszenia - proszę o zamieszczenie go tutaj w postach lub w wiadomości prywatnej.

Funkcje takie jak np. gesty myszy, manager haseł, SD, gesty dotykowe+klawiatura, gesty klawiaturowe -- oraz wszystkie inne funkcje będą cały czas rozwijane. Jedne prędzej drugie później.

Polecam ten artykuł https://spece.it/g33kultura/wywiad-jon-von-tetzhner-slow-o-przegladarce-vivaldi

Zapraszam do zapisania się do oficjalnej grupy Vivaldi Polska na facebooku www.facebook.com/groups/vivaldi.polska/?fref=ts

oraz do obserwowania na twitterze https://twitter.com/vivaldi_pl

• Ja się akurat nie sprzeczam o żadne pobieranie. Chodzi mi o to, że niezależnie od sposobu wysyłania do kogoś jakiegoś pliku, trzeba wskazać folder w którym znajduje się ten plik.

• Witajcie drodzy użytkownicy Vivaldi !
    Mam pewien problem z tą przeglądarką, jest ona dobra, funkcjonalna (tak jak stara dobra opera), ale mam problem z rozmazanym całkowicie obrazem, próbowałem wielu metod, ale nie skutkowało. Co ciekawe , na innych przeglądarkach jest wszystko ok, a jeszcze lepiej mając windowsa 8.1 obraz był rozmazany, aktualizując do windowsa 10 było wszystko dobrze, a powróciłem do 8.1 a obraz znów rozmazany :( :( Dołączam poniżej screeny dla porównania. Pozdrawiam :)

https://zapodaj.net/654666707d5e3.jpg.html - vivaldi

https://zapodaj.net/8eee4ec289db2.jpg.html - opera

• Problem rozmazanym obrazem był poruszany już w tym wątku:
    https://vivaldi.net/en-US/forum/polish/8886-sugestie-i-bledy?start=60#64197

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.