Sugestie ulepszenia gestów myszy

• Tym razem nie zgłaszam błędów za to sugestia odnośnie gestów, bo Vivaldi zmierza już w bardzo dobrą stronę :) 1. Przydałoby się, aby dało się ustawić gest na minimalizację okna (sprowadzenie do paska) oraz maksymalizację w przypadku, gdy okno nie jest zmaksymalizowane. 2. Miło byłoby, gdyby była możliwość przypisania więcej niż jednego gestu do jednej komendy. Umożliwiałoby to np. stworzenie gestu w postaci zakręcenia kółka zgodnego lub przeciwnego do ruchu wskazówek zegara, bez potrzeby zaczynania go zawsze tak samo. Ogromny plus za to, że w ogóle można już konfigurować gesty - bardzo mi tego brakowało na początku :)

• Tym razem nie zgłaszam błędów za to sugestia odnośnie gestów, bo Vivaldi zmierza już w bardzo dobrą stronę :)
    1. Przydałoby się, aby dało się ustawić gest na minimalizację okna (sprowadzenie do paska) oraz maksymalizację w przypadku, gdy okno nie jest zmaksymalizowane.
    2. Miło byłoby, gdyby była możliwość przypisania więcej niż jednego gestu do jednej komendy. Umożliwiałoby to np. stworzenie gestu w postaci zakręcenia kółka zgodnego lub przeciwnego do ruchu wskazówek zegara, bez potrzeby zaczynania go zawsze tak samo.
    Ogromny plus za to, że w ogóle można już konfigurować gesty - bardzo mi tego brakowało na początku :)

• Wydzieliłem Twój post z wątku Mateusza do osobnego wątku.

1. Dobry pomysł. :-) Mógłbyś zgłosić tą sugestię przez formularz: https://vivaldi.com/bugreport/ ?
    2. Ciekawe, z jednej strony to by trochę komplikowało - przejrzyściej jest mieć jeden gest na akcję i już. I trzeba by użytkownika ostrzegać, że taki gest już ma przypisaną akcję - zamiast blokować to jako błąd. Ale przykład, który podałeś wygląda też na przydatne zastosowanie. :-) Może niekoniecznie będzie to szczególnie wysoko priorytetowa funkcja, i nie wiadomo, czy zostanie uznana za wartą wdrażania, ale na pewno nie zaszkodzi zgłosić, żeby poddać pod rozwagę twórcom. Zgłosisz też? :-)

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.