Ulepszenia Speed Diala • Witam, 1. Czy z technicznego punktu widzenia możliwe byłoby wprowadzenie do Speed Dial'a funkcji "drag and lock" w celu posortowania zawartości kart szybkiego uruchamiania wedle własnych preferencji? Taka sugestia mi przyszła do głowy bazując na doświadczeniach z gry EVE Online gdzie natłok wszelkich okien można w bardzo schludny sposób poukładać w celu zachowania przejrzystości interfejsu. Obok podświetlonych przy najechaniu funkcji usunięcia i odświeżenia danej karty mógłby istnieć trzecia ikonka do blokowania i odblokowywania możliwości przemieszczania karty na całym tle Speed Dial'a. 2. Dodatkowo przydatna byłaby funkcja skalowania owych kart szybkiego uruchamiania jak to ma miejsce w Operze z tą różnicą że dotyczyłoby tylko kart a nie całego zawartego interfejsu. Ciekawym rozwiązaniem mogłoby być również wprowadzenie czegoś na wzór trzystopniowej modyfikacji rozmiaru danej karty, jak to ma miejsce chociażby w systemie Windows Phone i przejrzystych kafelkach. Pozdrawiam i życzę powodzenia z projektem • Witam,

  1. Czy z technicznego punktu widzenia możliwe byłoby wprowadzenie do Speed Dial'a funkcji "drag and lock" w celu posortowania zawartości kart szybkiego uruchamiania wedle własnych preferencji?
  Taka sugestia mi przyszła do głowy bazując na doświadczeniach z gry EVE Online gdzie natłok wszelkich okien można w bardzo schludny sposób poukładać w celu zachowania przejrzystości interfejsu. Obok podświetlonych przy najechaniu funkcji usunięcia i odświeżenia danej karty mógłby istnieć trzecia ikonka do blokowania i odblokowywania możliwości przemieszczania karty na całym tle Speed Dial'a.

  2. Dodatkowo przydatna byłaby funkcja skalowania owych kart szybkiego uruchamiania jak to ma miejsce w Operze z tą różnicą że dotyczyłoby tylko kart a nie całego zawartego interfejsu. Ciekawym rozwiązaniem mogłoby być również wprowadzenie czegoś na wzór trzystopniowej modyfikacji rozmiaru danej karty, jak to ma miejsce chociażby w systemie Windows Phone i przejrzystych kafelkach.

  Pozdrawiam i życzę powodzenia z projektem • Co z większą ilością kolumn w Speed Dialu oraz normalnie wyglądającymi 'okienkami' Speed Diala? Żeby nie pokazywało 'screena' ze strony, tylko jakieś logo bądź samemu można by było wybrać obszar strony. Strasznie to wygląda i jest nieczytelne.


 • Moderator

  obodzin - odpowiedź

  Dostosowanie SD do własnych potrzeb będzie w przyszłości. • Wydzieliłem ten wątek z wątku Mateusza.

  @obodzin: Strona Startowa / ekran Szybkiego Wybierania zostanie znacząco ulepszona. To jedna z istotnych rzeczy, którą chcą zrobić. Muszą tylko na to znaleźć trochę czasu, żeby to zrobić naprawdę fajnie. 🙂


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.