Cieszę się jak nie wiem, co że jest VIVALDI :P

• Wróciło kilka funkcji, które zginęły razem z OPERA 12, pojawiło się kilka ciekawych. Maruda z natury jestem, więc i tu trochę pomarudzę. Wypisałem, kilka rzeczy, które świetne były we wcześniej używanych przeglądarkach, Nie jest to oryginalne ale po co wyważać otwarte drzwi? Moje marudzenie nie zostało spisane w kolejności ważności, ani żadnej innej, może poza tą, że w takiej kolejności przyszły mi do łba. 1. POWIĘKASZANIE, POMIEJSZANIE PRZEZ KRĘCENIE SCROLEM NA PASKU powiększania, używanie małego suwak jest niewygodne, zwłaszcza na padzie. 2. Możliwość przeciągania otwartej zakładki do paska ulubionych 3. Dodawanie otwartej strony do ulubionych bez naciskania OK jak w operze 30. Kliknięcie DODAJ ZAKŁADKĘ dodaje zakładkę do ostatnio używanej lokalizacji , Niby nic ale znacznie przyspiesz pracę. Plan minimum to przycisk ZAPISZ, w górnej części okienka do dodawania zakładek. 4. SPEED DIAL możliwość grupowania zakłade przez przeciąganie jednej na drugą, jak opera 30 5. POBIERANIE; brak mozliwości otwarcia POBIERAŃ W KARCIE, a nie w panelu, Co powoduje, że obszar roboczy mały jest i niewygodny. 6. POBIERANIA, duże uniedogodnienie, brak brak przyciskow: ZATRZYMAJ, ANULUJ, POBIERZ PONOWNIE - trzeba korzystać z menu kontekstowego, co jest bardzo do bani. 7. PROBLEM: nie wiadomo czy pobieranie wystartowało, czy nie – nigdzie tego nie widać. PROPOZYCJA: jak w operze 30. - dymek, z możliwościa pauzy lub anulacji. 8. ZARZĄDZANIE ZAKŁADKAMI: wzorowo w operze 30.x, wzorowane na exploratorze plików: - mozliwość zmiany widoków ikonami, - łatwe zaznaczanie wielu zakładek, - po najechaniu myszką na ikonę lub nazwę zakładki pojawiają się przyciski: ZAZNACZ, EDYTUJ, KASUJ, jedyne co bym zmienił to lokalizacja przyciskow na zakladach w widoku szczegółów, aby byly koło siebie. - Z strony z zakładkami jest bezpośredni dostęp do rozszerzeń, historii, etc. 9. SPEED DIAL: jeśli folder zawiera zakładki to powinny być widoczne "na folderze", Wzór to opera 30.x 10. import zakładek: dlaczego brak możliwości importu z opery 30.x i chroma? 11. podczas dodawania zakładki do SPEEDDIALU, w sugestiach powinny pojawiać się otwarte karty jako sugestie, zazwyczaj przecież dodajemy aktualnie otwarte karty, które się nam spodobały. 12. w speeddialu mam ustawioną max liczbę kolumn na 6, a ciągle jest max 5 kolumn 13. ostatnio opera dodała całkiem fajną wbudowaną blokowarkę reklam 14. usuwanie strony z paska zakładek powoduje usuniecie z zakładek i odwrotnie, a jesli chce miec zakladkę tylko w pasku lub tylko w zakładkach? brak opcji "POKAŻ W PASKU ZAKŁADEK". 15. często czytam w sieci wieczorem, strony "białe" aż kluja w oczy, wię używam rozszeżenia, ale owa wtyczka często zmienia foto w negatyw, a kolory po prostu zmienia na przeciwne, czyli ciemne strony rozjasnia - co dobre nie jest /AKCJE STRONY, INWERT też zmienia ciemne strony na jasne/. Proponuję dodać "TRYB NOCNY". 16. po kliiknięciu PPM na rozszerzeniu brak opcji "ZARZĄDZAJ ROZSZEŻENIAMI". 17. wklej i przejdź powinno otwierać nową zakładkę lub do kofiguracji usera, opera 30, oczywiście. 18.POGRUPOWANE KARTY: możliwość włączenia widoku wszystkich zgrupowanych istnieje w ikonie u dołu ekranu, PROPOZYCJA; po najechaniu na kartę zgrupowanych i ukazaniu się podglądu otwartych kart kolejnym "podglądem" mogłaby być możliwość wybrania widoku "wielokartowego”.. 19. ZGRUPOWANE KARTY W WIDOKU KILKU JEDNOCZEŚNIE: brak aktywnego obszaru, ikony, którego kliknięcie maksymalizowałoby wskazaną kartę lub ją zamykało - trzeba robić to z niewygodnej ikony u dołu ekranu. 20. ZGRUPOWANE KARTY: po najechaniu na kartę zgrupowanych, po ukazaniu się podglądu zgrupowanych kart aktywna karta powinna być oznaczona np w ramce, albo co? 21. ZGRUPOWANE KARTY: po najechaniu na kartę zgrupowanych, po ukazaniu się podglądu zgrupowanych kart proponuję dorzucić ikony zamykające? Wiem, że można z PPM, ale jak zwykle sądzę, że ikony na wierzch są wygodzniejsze, bardziej intuicyjne. 22. ZGRUPOWANE KARTY/WIDOK "OKIENKOWY' ramka informująca, która karta jest aktywna jest tak "subtelna”, że na ciemnych stronach ledwie widoczna. 23. PANEL NOTATKI: przy dużej ilości notatek w jednym kolorze trudno znaleźć poszukiwaną, PROPOZYCJA: opcja kolorowania notatek. 24. NOTATKI - przycisk "+" - "DODAJ ZRZUT/ZAŁĄCZ PLIK" po co jest tak wielki? Zabiera znaczną część i tak nie wielkich notatek. PROPOZYCJA: przesunięcie obok NOWA NOTATKA, NOWY FOLDER. 25. DROBNOSTKA: możliwość zmiany kolejności wyświetlonych ikon rozszerzeń obok paska adresu. 26. NIESTETY NIE MAM FIOLETOWEGO POJĘCIA dlaczego tak się dzieje, ale czasem mam chęć posłuchć np TOK FM: http://audycje.tokfm.pl/audycja/Lista-Przebojow-TOK-FM/123, po wysłuchaniu reklamy mam ciszę, w przeciwieństwie do FF. 27. Całkiem, zupełnie fajnie byłoby, gdyby zgrupowana karta miała inny kolor - teraz trudno ją znaleźć wśród innych otwartych kart. To na razie tyle. Jeśli ktoś znalazł czas i cierpliwość, aby poczytać moje pierdoly i dotrwał do ich końca to: POZDRAWIAM głośno. Art

• akas - odpowiedź

Pobieranie, zakładki, speed dial – będą projektowane w przyszłości

7. Ustawienia -- Pobieranie -- Otwieraj palel pobierania automatycznie

10. Ikona V -- Plik -- Importuj zakładki i ustawienia -- Opera version 15+ albo Plik html z zakłądkami (zazwyczaj bookmark/bookmarks - ale wtedy musisz wskazać go ręcznie)

11. Na razie masz możliwość wskazania miejsca dodania zakłądki w menu dodawania zakładek -- z rozwijalnej listy

12. Ja też. Jest to pewnie zależne od wielkości ekranu. W przyszłości będzie to można spersonalizować.

13. Do blokowania reklam w Vivaldim polecam uBlock Origin. Działa całkiem sprawnie i według moich obserwacji dużo lepiej niż wbudowany operowy. Ciekawe dlaczego nie porównali swojego blokera z ublokiem :) ?

15. Na razie wypróbuj to http://bit.ly/25GYcN9

26. U mnie działa

Czy któreś ze swoich sugestii, problemów, zapotrzebowań zgłaszałeś na https://vivaldi.com/bugreport/ ? -- Jeśli tak, to proszę o podanie numerów zgłoszeń.

Zapraszam również do zapisania się do oficjalnej grupy Vivaldi Polska na facebooku www.facebook.com/groups/vivaldi.polska/?fref=ts

albo do obserwowania na twitterze twitter.com/vivaldi_pl

Pozdrawiam :)

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.