Müzmin Sekme Sorunu

• Vivaldı neredeyse final sürümüne ulaştı halen şu sekme işini çözemediler. Ben web tabanlı bazı uygulamalar kullanıyorum. Dolayısıyla bazı sekmeler gün boyunca açık duruyor. İşim oldukça o sekmeye geçip işime bakıyorum sonra başka bir sekme açıyorum. Bu sekmeyi kapattığım zaman yine sistem benim bir önceki sekmeme dönüyor. Oysa ben Firefox ve Chrome'da olduğu gibi sadece bir soldaki sekmeye geçmesini istiyorum. Bunun bir yolu halen bulunamadı mı?

• Seme kapatma ayarlarına baktınız mı şu an iki farklı seçenek bulunuyor.

• Ümidimi kestiğim için uzun süredir bakmıyordum. Evet, söylediğiniz gibi sekme bölümüne böyle bir ayar eklenmiş. Gerekli ayarlamayı yapınca isteğim gibi oldu.

Son bir şey daha, yeni sekme açınca hemen o sekmeye geçmesin mevcut sayfada kalsın istiyorum. Biliyorum bunun için Ctrl+Fare klik kullanın diyeceksiniz ama bu çok verimli değil, iki elinde meşgul olması demek. Oysa diğer tarayıcılardaki gibi sağ tuş yeni pencerede aç dediğimde sekmeyi açsa ama benim bulunduğum sayfadan ayrılmasa, bu mümkün ama vivaldi yapabilir mi?

• Bağlantıya orta fare düğmesi ile tıklayarak onu arkaplanda açabilirsiniz(bağlantı yeni sekmede açılır ama siz o sekmeye geçmezsiniz) Aynı zamanda bağlantıya sağ tıklayıp arkaplanda aç (open link int he bacground tab) dediğinizde de aynı işlem yapılıyor.

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.