Zostava 1628.7 (1628.12) - Návraty z dovoleniek, dlho očakávaný Snapshot a nové funkcie


 • Moderator

  Ahojte všetci,

  leto - slnko, teplo, dovolenky, oddych, žiadna škola.... to a mnoho ďalšie sa nám spája s letom, a to nie len u nás ale aj v severnej časti našej pologule. Preto po dlhšom čase v období dovoleniek a oddychu prichádza dlho očakávaná Snapshot zostava pre všetkých priaznivcov testovania 🙂

  Vývojári si na nás prichystali tri nové funkcie a množstvo opráv a vylepšení. Nezabudlo sa ani na aktualizáciu Chromium jadra verzie 76.

  Vytvorenie zástupcu na ploche (Windows)

  Prvou novinkou je možnosť vytvorenia si zástupcu na ploche pre daný profil. Čiže, na ploche môžete mať viacero zástupcov pre priame spustenie požadovaného profilu. Vytvorenie je jednoduché. Kliknite na profilovú ikonu, potom kliknite na názov profilu a nakoniec v dolnej časti zaškrtnite Vytvoriť zástupcu na ploche, ukončíte stlačením tlačidla Uložiť. Novo vytvorený zástupca bude označený ikonou zvoleného profilu a tiež jeho názvom.

  Profil_zástupca.png

  Sltmenie zvukov na liste natrvalo

  Upozornenie, ako som si všimol, táto funkcia je momentálne po poslednej aktualizácií na v. 1628.12 nefunkčná, ale dobrá správa je, že interne je to už opravené.

  EDIT: Oprava je už aj v poslednej Snapshot zostave 1628.21

  Ďalšou novinkou je možnosť sltmiť zvuky na liste aj keď momentálne žiadne zvuky daný list nepúšta. Čiže, napríklad, doteraz ste mohli stlmiť zvuk na liste až po spustení zvukov na danej stránke, napr. videa na YT, kde sa namiesto favikony zobrazil repráčik. Teraz je možné zakázať spúštanie zvukov priamo z kontextovej ponuky na zvolenom liste, bez ohľadu na to, či daná stránka zvuk produkuje alebo nie.
  Pravým kliknutím na list s kontextovej ponuky zvoľte možnosť Stlmiť zvuk listu, následne by sa mala vedľa tejto možnosti zobraziť "fajka". Po zapnutí videa, sa favikona automaticky zmení na preškrtnutý reproduktor. Ako som písal vyššie, momentálne daná funkcia nefunguje, čiže musíme počkať na najbližšiu snapshot verziu.

  Sltmenie.png

  Interné ovládanie doplnku Flash

  Poslednou menšou novinkou je pridanie možnosti pre ovládanie doplnku Adobe Flash priamo v nastaveniach. V časti Nastavenia -> Webové stránky -> Doplnky v prípade potreby zaškrtnite možnosť Povoliť doplnok Adobe Flash.

  V denníku zmien je toho oveľa viac, čo sa týka opráv v oblasti motívov vzhľadu, nastavení, listov ale aj pádov aplikácie.
  Teraz, sa tým po ukončení dovoleniek, môže plne venovať práci na prehliadači a v dohľadnej dobe sa chystá vydanie ďalšej stabilnej verzie 2.7 😉

  Čas tohtoročných prázdnin sa pomaly blíži k svojmu koncu, no ja verím že každý ste doposiaľ prežili pekné chvíle plné oddychu, slnka a zábavy a tie zostávajúce dni si ešte vychutnáte najviac ako sa len dá 😉


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.