Zostava 1546.4 - Vylepšený správca profilov, blokovanie nevhodných reklám....


 • Moderator

  Ahoj všetci,

  dnes vyšla prvá snapshot zostava pod označením 2.6!

  Tá prináša celkom veľký počet vylepšení, noviniek, opráv chýb, regresií a problémov s používaním Webových panelov pre stránky Whatsapp a Twitter. 😉

  Lepšia práca s profilmi priamo vo vyskakovacom okne

  Vo verzií 2.4 bola pridaná možnosť pre správu profilov, pre uľahčenie práce s viacerými používateľmi na jednom počítači. Vo verzií 2.5 bol obrázok profilovej ikony prevzatý z aktuálne prihláseného používateľského účtu v synchronizácií. Teraz, spoločnosť Vivaldi vylepšilo prácu s úpravou profilov, ktoré nie sú prihlásené k synchronizácií, pridalo novú sadu vlastných avatarov, prípadne uľahčilo prihlásenie k synchronizácií.

  Po kliknutí na ikonu profilu, kliknite na Manage People a následne na Add Person, kde si zvolíte názov profilu a jeho obrázok. Po kliknutí na už vytvorený profil v časti Manage People uvidíte prehľad uložených Záložiek, Histórie prehliadania, Vyplnených formulárov a počet uložených Hesiel.

  0_1558016254830_person.png

  Zobrazenie ikony aktívneho vyhľadávača

  V minulých zostavách bolo vo vyhľadávači umiestnenom v rýchlom prístupe zmenená ikona aktívne zvoleného vyhľadávača. Z vtedajšieho zobrazenie ikony zväčšovacieho skla, sa začala zobrazovať ikona vyhľadávača. Toto vylepšenie tentoraz prišlo aj na vyhľadávacie pole umiestnené v adresnom riadku. Aktivovať si ho môžete v časti Nastavenia > Vyhľadávanie > Show Search Engine Icon.

  Podpora pre blokovanie nevhodných reklám

  Prehliadač Google Chrome, vo svojej verzií 71 implementoval funkciu automatického blokovania nevhodných reklám od poskytovateľov, ktorí používajú zneužívajúce technológie (navrhnuté tak, aby boli zavádzajúce pre používateľa). Spoločnosť Vivaldi neimplementovala túto funkciu až do doby, pokiaľ všetky zoznam blokovaných poskytovateľov nebol implementovaný a spracovávaný priamo cez serveri spoločnosti Vivaldi. Tento zoznam je síce uložený na serveroch spoločnosti Vivaldi, ale je zostavený a aktualizovaný samotnou spoločnosťou Google. Táto funkcia je predvolené spustená v časti Nastavenia > Súkromie > Služby tretích strán > Block ads on abusive violating sites.

  Zobrazenie ukazovateľa nenavštívených listov

  Do tejto zostavy bola pridaná novinka, ktorá vylepšuje Panel okna. V prípade že máte medzi svojimi listami zopár ešte nenavštívených listov, na ikonke Panela okna sa zobrazí číslo, indikujúce ich počet. V prípade že túto funkciu nechcete, môžete si ju vypnúť v časti Nastavenia > Bočný panel > Panel okna > Show Undread Tabs Badge.

  0_1558017691580_Undread_count.png

  Podpora pre slúchadlá R Λ Z Ξ R Chroma

  Po implementácií spolupráce so zariadeniami R Λ Z Ξ R Chroma, niektorým používateľom chýbalo, že im ich slúchadlá na hlave nesvietia 😮 Spoločnosť počúva svojich používateľov a robí prehliadač pre ich potreby. Takže, podpora pre slúchadlá R Λ Z Ξ R Chroma je tu!

  Interné chybové stránky s novým dizajnom

  Ak si dobre pamätáte, alebo ak ste si to všimli, pri interných chybových stránkach (problémy s pripojením, načítaním stránky atď.) bol zobrazený vystrašený maskot Vivaldi Tony. Ten bol tentoraz zamenený novým sivým logom prehliadača Vivaldi s malým žltým výkričníkom. Čiže odteraz sa môže maskot Tony venovať naplno komunite a fóru 😉

  0_1558018308020_error.png

  Ako vidíme, práce na novej verzií 2.6 započali plným prúdom. Uvidíme či to bolo všetko, alebo sa máme tešiť ešte na niečo ďalšie? 🙂 Každopádne, úplný zoznam zmien nájdete na oficiálnom blogu Vivaldi. 🙂


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.