Zostava 1488.4 - Oprava regresií, ovládanie viditeľnosti profilu a priestorová navigácia


 • Moderator

  Ahojte všetci,

  ani nie po týždni tu máme ďalšiu zostavu, ktorá nám pripomína že sme o krok bližšie k vydaniu ďalšej stabilnej verzie s označením 2.4.
  Táto verzia je zameraná hlavne na opravy chýb, ktoré boli vytvorené hlavne po implementácií presúvateľných tlačidiel. Niektoré z nich máme v internej verzií, čiže v najbližšom RC vydaní by sa mali objaviť. Ako som spomínal minule, konečne máme už aj z časti komplet hotové preklady a dve menšie možnosti, ktoré boli pridané do nastavení 🙂

  Ovládanie viditeľnosti profilovej ikony

  Niektorý z vás ste nechceli mať viditeľnú ikonu pre správu profilov v adresnom riadku. A je to tu. Máte možnosť vypnúť jej zobrazenie cez nastavenia. Jednoducho chodte do časti Nastavenia > Adresný riadok > Profile Managment a odškrtnite Show Profile Button. Pod týmto máte možnosť aj kliknúť na Manage Profiles a spustiť správcu profilov.
  Čo sa týka zjednodušenia prístupu pre zmenu obrázku alebo mena profilu, bolo mi od vývojárov povedané, že túto možnosť nemáme očakávať do vydania stabilnej verzie, 😕 Osobne pevne verím že sa tejto možnosti dočkáme v ďalších snapshot zostavách pre verziu 2.5. 🤞🏻 🙏🏻

  0_1553023517050_profilová ikona.png

  Rozšírené možnosti pre priestorovú navigáciu

  Možno si niektorý z vás všimli, že v poslednej zostave boli ohlásené budúce zmeny v ovládaní priestorovej navigácie. Priestorová navigácia vám umožňuje pohybovať sa medzi odkazmi a prvkami pomocou kláves. Tentoraz bola pridaná možnosť vybrať si medzi "Vivaldi" ovládaním a "Chromium/Blink" ovládaním. Kde to pri Vivaldi sa posúvate pomocou držania klávesy Shift + šípky a pri Chromium ovládaní, sa presúvate iba pomocou šípok. Prípadne ak to nechcete vôbec, jednoducho si to vypnite 😉 Nájdete to v časti Nastavenia > Webové stránky > Priestorová navigácia.

  0_1553024109940_priestorová navigácia.png

  V minulej zostave bola poskytnutá možnosť aktivovať si cez stránku experimentov podporu pre RΛZ☰R Chroma zariadenia. Tento raz, sa túto možnosť rozhodli vývojári skryť úplne. Dôvodom bolo zbytočné zobrazovanie nastavení pre používateľov, ktorí tieto zariadenia nemajú. Čiže táto možnosť sa zobrazí iba používateľom, ktorí tieto zariadenia majú reálne pripojené k počítačom.


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.