Vivaldi snapszot 1.0.209.3-1 • Pobrałem ten snapszot, działał ok. chciałem wyczyścić historię przeglądania. Po wpisaniu vivaldi:history i kliknięciu "wyczyść historię" program zamkną się i więcej nie da się uruchomić. Odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie daje. Mam taki komunikat: [img size=400]http://i.imgur.com/eQzVDcV.png[/img] Linux Mint Co robić? • Mogę uruchomić tylko jako root. • Root używa swojego profilu, więc pewnie dlatego się uruchamia. Wydaje się, że jakiś uszkodzony plik w folderze z profilem wywala przeglądarkę podczas startu. • Jak pod rootem próbuję wyczyścić historię przeglądania to też wywala przeglądarkę.
  Instalowanie wcześniejszej wersji nie zmienia sytuacji. • Prawdopodobnie coś źle się zapisuje w folderze użytkownika. Trzeba się liczyć z takimi problemami na snapshotach. W tym wypadku pozostaje czasowa zmiana nazwy folderu vivaldi-snapshot w folderze domowym i zostawienie go jako backupu, (może się naprawi przy kolejnej aktualizacji po podmienieniu folderów) i przeinstalowanie przeglądarki żeby utworzyć nowy folder użytkownika oraz nie używać przez tydzień czyszczenia historii.
  U mnie na problemy z niestabilnym snapshotem, który po crashu nie chciał się uruchamiać pomogło doinstalowanie ostatniej wersji TP3 vivaldi.Technicznie obie wersje nie współdzielą folderów jednak coś musi być w bibliotekach systemowych co pomogło. • Dzisiejszy snapszot 1.0.212.3-1 zainstalowany na czysto, uruchamia się dopiero pod root.
  Tak to wygląda w konsoli: • The_Solutor wrote:
  Kill all vivaldi processes and try to delete the files current session/current tabs and last session/last tabs from your user profile.

  Problem został rozwiązany. • witam, mam problem z niedziałającym przyciskiem pokazującym listę ostatnio zamkniętych kart… wie ktoś jak przywrócić jego działanie?

  Vivaldi 1.0.233.3 (Build) (32-bit), win7 x64 • @pierwszy:

  witam, mam problem z niedziałającym przyciskiem pokazującym listę ostatnio zamkniętych kart… wie ktoś jak przywrócić jego działanie?

  Vivaldi 1.0.233.3 (Build) (32-bit), win7 x64

  W przeglądarkach z "rodziny" Chromium, jak coś nie działa to się ściąga instalator i się nadpisuje instalację.
  Nie traci się ustawień, rozszerzeń itp. • ściągnąłem instalkę najnowszego snapszota, zaistalowałem i nie pomaga…
  usunąłem plik last tabs z folderu C:\Program Files (x86)\Vivaldi\User Data\Default i pomaga na odtworzenie jednej zamkniętej strony (lista zamkniętych kart pojawia się w lewym górnym rogu zamiast w prawym)… po tym już nie działa....
  chyba czeka mnie gruntowna reinstalka. Pliki odpowiedzialne za notatki, zakładki są ww. folderze a gdzie znajdę plik z hasłami, speedialem, paskiem zakładek, by zrobić ich backup? ktoś wie gdzie które to?

  sorry ale nie orientuje się w chromie - staram się powoli przesiąść z opery v12.17


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.