Haftalık Derleme 1.0.209.3 • [img]https://vivaldi.net/images/ui-dark.png#full-width[/img] Son sürümlerde hatırlarsanız yeni gri arayüzü tanıştırmıştı Vivaldi sizlerle. Bu sürümde ise sizlerden gelen bildirimler neticesinde yeni koyu bir tema ile karşınıza çıkıyor. Bununla beraber tarayıcıya daha fazla hükmedebilmeniz için yeni klavye kısayolları tablosu ile tüm kısayolları önünüze getiriyor. Seveceğinize inandığımız yeni fare scroll özelliği ile sekmeler arasında gezinti de hoşunuza gidecek diye umuyoruz. [b]Daha Fazla Tema Seçeneği[/b] Yeni arayüz renklerini, sayfa tema renkleri ile beraber kullanarak dört farklı görünüm seçeneği ile Vivaldi'yi kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar (Alt+P) / Görünüm / Arayüz renkleri seçeneklerini değiştirmeniz yeterli. Bu özellik halen geliştirme aşamasında ve sizlerden gelecek geri bilfirimler neticesinde çok daha iyi bir hale gelecek. [b]Klavye Kısayolları Tablosu[/b] Vivaldi kullanıcılarının klavye kullanımını ve özellkle özelleştrmeyi çok sevdiğini biliyoruz. Her an kısayollara kolayca ulaşabilmeniz için Vivaldi ekibi sizin için tüm kısayolları gösterne bir tablo hazırladı. Bu tabloya Ctrl+F1 ile kolayca ulaşabilirsiniz. [b]Daha Birçok Özellik[/b] Eski Opera kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği sekmelerin fare tekerleği ile değiştirilebilme özelliğinin ilk versiyonu bu sürümde eklendi diyebiliriz. Nasıl çalıştına gelince; ister sekme çubuğu üzerinde fare tekerleğini çevirerek, ister sayfada iken sağ klik+fare tekerleği ile sekmeler arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bu özellik için takip edilen işlem sekme geçiş sıralama ayarı (Ayarlar/Sekmeler) olarak tanımlanmış durumda. Bu ayarı kendiniz de değiştirebilirsiniz. Bu özelliğin ilerleyen sürümlerde görsel sekme geçişi ile de destekleneceğini söyleyebiliriz şimdiden. Birçok kişinin en çok kullandığı fare hareketi ile ileri/geri gidebilme özelliği Linux kullanıcılarına sunulmamıştı. Bu sürümle bu özellik de Linux platforma eklenmiş oldu. Diğer önemli değişiklik ise Ayarlar sayfasında yapılan yapısal değişiklikler. Artık birçok ayara sekmeler halinde ayrı ayrı kolayca erişebilirsiniz. Keyifli bir test sürüşü diliyoruz... 🙂 [b][url=http://vivalditurkiye.net/blog/haftalik-derleme-102093]İndirme Adresleri[/url][/b] • "ctrl + enter" ve çoğunlukla "enter" çalışmıyor. (Windows 8.1 Pro 64bit, Windows 10 Pro Insider Preview 10130)
  Opera 15+'ten veri import edilmiyor (Windows 8.1 Pro 64bit)

  bu ikisi nedeniyle hatalarından arındırılmış bir sonraki sürüme kadar opera'ya geçici olarak dönüş yaptım. özellikle enter tuşunun çalışmaması epey sinir bozucu.

  bu arada 32bit sürümde de, 64bit sürümde de aynı problemler mevcut.


 • Vivaldi Translator

  Merhaba,

  "Opera 15+'ten veri import edilmiyor (Windows 8.1 Pro 64bit)"
  Bu sorun biliniyor.

  ""ctrl + enter" ve çoğunlukla "enter" çalışmıyor. (Windows 8.1 Pro 64bit, Windows 10 Pro Insider Preview 10130)"
  Temiz bir kurulum mu yaptınız bilmiyorum ama, profilninzi sıfırlayarak deneyin bir de. • BURADA en son yorumda bahsettiğim sorun Windows 7' de de mevcut. Sizde de var mı? :unsure:


 • Vivaldi Translator

  @U.F.U.K:

  BURADA en son yorumda bahsettiğim sorun Windows 7' de de mevcut. Sizde de var mı? :unsure:

  Maalesef bende çalışıyor. bu dediğin daha eski sürümlerde vardı ama son derlemde tekrar edemiyorum hatayı.

  Ek: Şuraya not düşeyim benzer bir yer imleri düzenleme sorunu var ve halen çözülmemiş.
  https://bugs.vivaldi.com/browse/VB-4511 • evet. 3-5 kez temiz kurulum yaptım. ama epey sorunlu.

  opera'ya dönmek zorunda kaldım, o derece. bir sonraki güncellemeyle düzelir sanırım.

  ek: bu arada iki farklı bilgisayardan bahsediyorum. biri ofisimdeki, diğeri kişisel bilgisayarım. (;


 • Vivaldi Translator • Chrome eklentilerini desteklemiyor herhalde. Chrome storedan yüklenmiyor, daha doğrusu sadece Chrome için mevcut yazısı var butonlarda. Nasıl yükleyebiliriz? Özellikle Disconnect ve Adguard.


 • Vivaldi Translator

  Oturum acmalisin ya da dosyayı .crx olarak, dev. moda eklentiler sayfasına sürükleyip bırakmalısın. • Ctrl enter ile ilgili bir düzeltme yapıldı 1.0.212 derlemesi ile. Aynı sorunun devam edip etmediğine bakabilir misiniz?


 • Vivaldi Translator

  @greench:

  Ctrl enter ile ilgili bir düzeltme yapıldı 1.0.212 derlemesi ile. Aynı sorunun devam edip etmediğine bakabilir misiniz?

  Herhangi bir sorun görünmüyor şu an.


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.