Mimo wszystko zapamietuje • win 8.1 (64 bit)
  Vivaldi 2.3.1440.57 (Stable channel) (32-bit)

  Używam Vivaldi ok. 3 lata, od momentu gdy "Opera" zrobiła się ociężała jak mamut.
  Mój problem: mam w ustawieniach powyłączane wszystkie "podpowiedzi" i "zapamiętania", i pomimo to podczas sprawdzania kont pocztowych (z poziomu www) czy też logowania się do serwisów (jak chociażby to Forum) w momencie uruchomienia kursora w polu "LOGIN" wyskakuje cala lista moich loginów jakie kiedykolwiek wpisałem w Vivaldim, nawet te z "literówkami". Niezwykle to denerwujące, i dzieje się to zarówno w trybie normalnym jak i w trybie incognito. Stąd pytanie: gdzie jeszcze muszę coś wyłączyć, by przeglądarka NIE podpowiadała NICZEGO a loginów zwłaszcza. I drugie pytanie - gdzie nieodwołalnie skasować zapamiętane do tej pory loginy. Z pozdrowieniem C.


 • Moderator

  Witaj. Podpowiedzi i zapamiętania dotyczą pokazywania ich w ogóle albo pokazywania na liście rozwijalnej poszczególnych pasków oraz pamiętania (ostatnich) wyszukiwań w obrębie tych pasków adresu i wyszukiwania.

  To, co Ci się pokazuje, to wpisywane w pola formularzy dane. Pola na loginy są traktowane jako formularz. Podobnie jest też w innych przeglądarkach. Możesz usunąć poszczególne z nich, podświetlając wybrany i wciskając Shift+Delete

  Wszystkie wpisane dane formularzy z całej przeglądarki wyczyścisz klikając na ikonę szufelki na stronie historii Ctrl+H i zaznaczając pozycję dane formularzy. • @matmur44
  Dzieki, pozdrawiam C. • Witam,

  testowałem już dużo przeglądarek i na każdej z wyjątkiem Vivaldi nie mam problemów z opcją nie zapamiętywania loginów na stronach logowania do poczty (nigdzie nie zapamiętują mi się loginy).
  W przeglądarce Vivaldi pomimo wyłączenia wszystkich podpowiadaczy i sugestii w opcjach cały czas zapisują się loginy.
  W innych przeglądarkach można to łatwo wyłączyć poprzez wyłączenie zapamiętywania haseł czy auto uzupełniania formularzy.

  Gdzie znaleźć taką opcje w Vivaldim?

  Nie chodzi mi o kasowanie za każdym razem historii czy też pojedynczych loginów - chciałbym, aby przeglądarka nie zapamiętywała tych danych


 • Moderator

  Przejrzyj zakładkę Prywatność w ustawieniach. • @matmur44 Wyłączyłem wszystko co się dało w zakładce Prywatność i niestety cały czas pamięta loginy (wcześniej je skasowałem z historii). Trop był dobry, bo w innych przeglądarkach w tej sekcji zawsze to bez problemu wyłączam


 • Moderator

  Rozumiem. Inne przeglądarki (Chrome, Opera) też pamiętają to co wcześniej wpiszę w niektóre pola tekstowe np. loginy. W Vivaldi możesz te pozycje usunąć najeżdżając myszą i wciskając shift+detete. Wszystkie na raz ctrl+shift+delete i tam dane formularzy. • W innych przeglądarkach można wyłączyć opcję "automatycznego logowania" i "zapisywania haseł" i to powoduje, że loginy nie są zapamiętywane.
  Nie chodzi mi o każdorazowe kasowanie, tylko o nie podpowiadanie wcześniej wpisanych loginów.
  Tu chodzi o ustawienie chrome://settings/search#p i tam w hasłach jest automatyczne logowanie, które jest włączone w Vivaldim i nie ma tego ustawienia w ustawieniach Vivaldiego na stronie vivaldi://settings.
  Brakuje tej opcji w ustawieniach Vivaldiego, czy można ją dodać?


 • Moderator

  Nie ma. Możesz zgłosić swoje zapotrzebowanie tutaj albo tutaj • Zgłosiłem jako błąd , dzięki za linki


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.