Zostava 1468.4 - Správca profilov, vyhľadávanie výrazu na pozadí...


 • Moderator

  Ahojte všetci,

  Po týždni tu máme ďalšie, nové vydanie Snapshot zostavy. Tá nám opäť prináša zopár noviniek a celkom slušný počet opráv regresii.

  Správca profilov

  Prvou novinkou je už v mojom minulom príspevku spomínaný správca profilov. Ten je odteraz už natívne aktivovaný, a nie je nutné ho aktivovať cez stránku experimentov.

  Tento správca súborov sa používa hlavne v prípade, ak jeden profil pre osobný systém používa viac osôb. Čiže, každá osoba môže mať svoj vlastný osobný profil bez nutnosti inštalácie celej aplikácie do iného priečinka a pod.
  Tento profil umožňuje uchovávať rozdielne rozšírenie, rýchly prístup, súbory cookie, nastavenia a mnoho ďalšieho. Čiže ho využijú tak ako viacerí používatelia na jednom počítači súčasne alebo na rozdielne nastavenie pre pracovné a súkromne rozloženie záložiek a pod.
  Práce na tejto funkcií pokračujú, čiže ak máte nejaké návrhy alebo ste objavili chybu, napíšte do komentára alebo do blogu.

  Vyhľadávanie hľadaného výrazu na pozadí

  Ďalšou funkciou, ktorú niektorý používatelia žiadajú, bola možnosť otvárať výsledy vyhľadváania pre zvolený výraz v novej stránke na pozadí. Doteraz, po označení textu a vybratí Vyhľadať "hľadaný výraz" Vás automaticky presmerovalo na novú stránku. Od teraz je možné v časti Nastavenia > Vyhľadávanie zaškrtnúť možnosť Page Selection Search in Backgrounda po tomto kroku sa nové výsledky budú otvárať v liste na pozadí.

  0_1551284199239_Vyhľadavanie.png

  Premenovanie zoskupených listov dvojklikom

  Poslednou novinkou bola uľahčenie práce pri premenovaní zoskupených listov. Používatelia, ktorí nepoužívajú funkciu minimalizovania aktívneho listu po dvojitom kliknutí na aktuálny list, si môžu uľahčiť prácu pri premenovaní zoskupených listov. Jednoducho dvojito kliknite na zoskupené listy a napíšete názov skupiny listov. Ale pozor, funkcia Minimalizovať aktívny list musí byť vypnutá!

  Spoločnosť Vivaldi nám prináša každým novým vydaním ďalšie a ďalšie novinky a vylepšenia, začo sme jej určite vďačný 😉 Čo sa týka ďalšieho pridávania nových funkcií, môžem Vám s istotou povedať že sa aktuálne pracuje na zaujímavých funkciách. Síce neviem či sa dostanú tieto funkcie už v najbližších zostavách, ale určite sa máme načo tešiť 🙂


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.