Zostava 1462.4 - Ovládanie zoskupených listov a synchronizácia lišty záložiek


 • Moderator

  Ahojte všetci,

  včera vyšla nová zostava, ktorá vylepšuje prácu s listami a synchronizáciu lišty záložiek.
  Ako obvykle dostala táto aktualizácia množstvo opráv chýb a regresií od posledného vydania.

  Používatelia, ktorí pracujú s veľkým počtom otvorených listov súčasne, určite zažili situáciu kedy sa im pri presúvaní listov nechcene vytvorila nová skupina listov. V tejto zostave prichádza nová možnosť pre vypnutie zoskupovania listov pomocou funkcie "drag-n-drop".
  V prípade že túto funkciu chcete aj naďalej používať, môžete si nastaviť čas potrebný pre vytvorenie zoskupenia listov z rýchleho až na pomalý. Čiže pri nastavení času na "pomalý" musíte držať list nad listom dlhšiu dobu, a až potom sa zobrazí animácia po ktorej môžete vytvoriť zoskupenie listov. Túto funkciu vypnete alebo prispôsobíte v časti Nastavenia > Listy > Vlastnosti listov > Zoskupovanie listov > Allow Stacking by Drag and Drop / Stacking Drop Delay.

  0_1550871916063_Stacking.png

  Medzi používateľmi bola dlho žiadaná možnosť synchronizácie lišty záložiek. V tejto zostave je to už možné. Kto nato čakal, dočkal sa 😉

  Dodatočné možnosti nastavení boli pridané aj do časti pre sťahovanie. Od teraz môžete ukladať sťahované súbory bez dialógu pre potvrdenie, alebo si nastaviť funkciu, kde pri každej zmene umiestnenia sťahovaných súborov sa predvolená cesta pre uloženie aktualizuje.

  0_1550872449823_download.png

  Pre tých, ktorí v prehliadači Chrome používali správcu profilov, máme dobrú správu. V časti "vivaldi://experiments" si môžete aktivovať funkciu pre správu používateľských profilov.

  Táto funkcia je stále vo vývoji, čiže môže obsahovať väčší počet chýb alebo obmedzenú funkčnosť.

  V prípade že si chcete upraviť meno, obrázok a pod., otvorte v adresnom riadku "vivaldi://settings/profilemanager".

  Veríme že sa vám táto zostava páči a užijete si jej testovanie 😉


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.