Safari'den gelen alışkanlıklar..

• Merhabalar,
    Safari'den Vivaldi'ye geçerken alıştığım birkaç basit özelliği bulamadım. Mesela bir sekmede bookmarklarımda bulunan başka bir site açmak için arama çubuğuna tıkladığımda ana sayfamda kayıtlı adreslerin ikonlarını/isimlerini görüp yazmadan direkt olarak tıklayıp açmak, ana sayfaya eklediğim site kısayollarının simgelerinin kaba denebilecek büyüklükte görünmesi gibi şeyler..

Belki ayarlardan veya eklentilerle çözülebilir bir durum olabileceği için sizlere sormaya karar verdim. Teşekkür ederim.

• Birinci konuyla ilgili olarak...

Tam sizin istediğiniz gibi bir çözüm yok sanıyorum. Onun yerine yapabilecekleriniz:

• (Mouse kullanıyorsanız) Mouse jestleri oluşturup (ki bence vivaldinin en güçlü özelliklerinden biri; neredeyse her iş için fare jestleri oluşturulabiliyor) "sağ klik+yukarı" gibi kolay ve hızlı bir jeste "new tab" komutunu atarsınız. Böylece yeni sayfa açmak istediğinizde başlangıç sayfanızı hızlı bir şekilde önünüze getirebilir ve buradan ikonlara tıklayıp sayfanızı açabilirsiniz. (Ayarlarda "new tab page"in "start page" olarak seçildiğinden emin olun.)

• Ctrl+T kısayoluyla "New tab" komutunu uygular ve başlangıç sayfanıza ulaşırsınız. (Ayarlarda "new tab page"in "start page" olarak seçildiğinden emin olun.)

• F2'ye basınca açılan Quick Commands satırına ya da adres çubuğuna istediğiniz sayfanın adını yazmaya başlayıp açılan listeden istediğiniz imi seçebilirsiniz.

• Söylemeye gerek yok ama tabii ki bookmark bar kullanıp başlangıç sayfanızdaki tüm imleri her an gözünüzün önünde tutabilirsiniz.

Diğer konu...
    İkonların büyüklükleri biraz daha "derin ayarlar" yardımıyla değiştirilebiliyor sanırım, forumda böyle bir şey görmüştüm sanki. Standart ayarlar içinden bu yapılamıyor bildiğim kadarıyla... Sadece kaç kolon olacağı ayarlanabiliyor...

• Teşekkür ederim, mouse jestlerini daha önce denememiştim ve gerçekten çok pratik oldu.

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.