Vivaldi'yi Kaldıramadım • Vivaldi ile ilgili bir sorun yaşamıştım. Bunun üzerine Zahek' ten yardım istedim ve profil klasörünün adını değiştirmemi söyledi. Yaptım ve sorunum düzeldi. Tabi bu durumda ilgili yerde iki adet profil klasörü oluştu. (NOT: Anlatacağım konuyla lakası var mı yok mu bilmiyorum ancak son yaptığım değişiklik bu olduğu için bu burada dursun.) Gelelim sorunuma: Her yeni derleme çıktığında .exe dosyasını indirip kurulum yaptığım için üç dört tane exe dosyası vardı. Ben de dün akşam-en son derlemeyi kurduktan sonra- Vivaldi' yi tamamen kaldırıp sıfır kurulum yapmak istedim. Bunun için Advanced Uninstaller PRO. programını kullandım. Programı kaldır dedikten kısa süre sonra -ki kaldırma işlemleri görünmedi- leftover tarama işlemine geçti. Bende kaldırıldı herhalde diyerek leftover işlemini geçtim. Ancak masaüstünde hala vivaldi simgesi duruyordu. Tıkladım. Vivaldi açıldı. Kaldırmadı mı acaba diyerek programı tekrar açtım ama listesinde yoktu. Bunun üzerine Windows' un program ekle/kaldır kısmına baktım. Vivaldi oradaydı. Kaldırma işlemi için tıkladım ama program zaten kaldırılmış simgeyi de kaldırmak ister misin diye sordu kaldır dedim. Ve şu anda Vivaldi yi kaldırmak için iki tarafta da herhangi bir şey yok. 🙂 ancak vivaldi simgesi hala masaüstünde ve çalışıyor. Bunun üzerine son indirdiğim derlemeyi tekrar kurmayı denedim ama hala ilgili yerlerde görünmüyor. Vivaldi yi açıp profil klasörünün dizinini öğrenip oraya gittim. Orda duruyor. Umarım anlatabilmişimdi. (Windows 7-64bit) Bu sorun nasıl çözülebilir? Bir fikri olan var mı? 😞 • Yeniden kurmayı denesen. Hiç kaldırmasan :p

  Kurup öyle kaldırmayı deneyebilirsin. • @greench:

  Yeniden kurmayı denesen. Hiç kaldırmasan :p

  Kurup öyle kaldırmayı deneyebilirsin.

  Onu da yaptım ama program ekle kaldırda görünmüyor sadece masaüstünde simgesi var. • Yeni derleme çıktı ve yüklerken(güncellerken) aşağıdaki hatayı verdi.
  Attachments:


 • Vivaldi Translator

  @U.F.U.K:

  Yeni derleme çıktı ve yüklerken(güncellerken) aşağıdaki hatayı verdi.

  Bununla ilgili bir hata vardı ve dün halledildi. (VB-3878) Bir sonraki sürümü bekle.
  Hangi OS'desin ben test edeyim?


 • Vivaldi Translator

  Bu setup ile ilgili de son 1-2 haftadır bazı sorunlar var gibi. Kurulum sonrası new_vivaldi gibi bir dosya oluşmakta vs… biraz araştıralım ama bir sonraki sürümü bekle bence. • @zahek:

  @U.F.U.K:

  Yeni derleme çıktı ve yüklerken(güncellerken) aşağıdaki hatayı verdi.

  Bununla ilgili bir hata vardı ve dün halledildi. (VB-3878) Bir sonraki sürümü bekle.
  Hangi OS'desin ben test edeyim?

  Windows 7 64 Bit. Yalnız yukarıda da anlattığım gibi benden de kaynaklanıyor olabilir(mi)?
  En iyisi bir sonraki sürümü bekleyip, indirip, tekrar kurmayı deneyeyim, olmazsa tekrar başınızı ağrıtırım.. 🙂


 • Vivaldi Translator

  Hala kaldıramadığın bir durum var mı?


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.