Wersja 2 a wtyczka flash • Po aktualizacji do v.2 przegladarka nie zapamiętuje wyrażenia zgody na "Zezwól".Po przywróceniu sesji przeglararka ponownie pyta o zgodę.Dodatkowo w trakcie działań na stronie wyświetla co jakiś czas info o potrzebie ponownej zgody bo wtyczka jest zablokowana mimo iż w "ustawieniach strony" piszę zezwól a strona działa normalnie.Wróciłem do wersji 1.5 gdzie ten problem nie występuje


 • Moderator

  Przeniosłem Twój wątek, ponieważ nie jest to błąd przeglądarki, a celowe działanie (o czym oczywiście miałeś prawo nie wiedzieć).

  A teraz gwoli wyjaśnienia: Przyczyną resetowania się ustawień Flash jest odgórna polityka przyjęta w projekcie Chromium, która zakłada m.in., że do 2020 roku wsparcie dla technologii Flash zostanie całkowicie wycofane. Obecnie podjęto (dosyć kontrowersyjną) decyzję, aby "utrudnić" użytkownikom przeglądarek korzystających z Chromium używanie Flasha. Vivaldi korzystając z silnika Chromium niestety przejął w spadku to "udogodnienie".

  Jest też sposób na obejście tego problemu, opisany tutaj, aczkolwiek osobiście z niego nie korzystałem, bo w sumie to nawet nie odwiedzam żadnych stron, gdzie używany jest jeszcze Flash. • @pafflick No to do 2020 zostanę przy 1.5


 • Moderator

  @bogast Możesz zostać nawet do 2050 - pod warunkiem, że jeszcze będą jakieś strony wymagające Flash'a. Pamiętaj tylko, że korzystanie z nieaktualnej wersji przeglądarki to potencjalne ryzyko. Zawsze też można jeszcze spróbować obejść to zabezpieczenie, o czym wspomniałem wyżej. • @pafflick Mam trzy przegladarki.Wiadomo Egde,nie korzystam.Firefox i Vivaldi.Z tych korzystam.Raz z FF raz z Vv. Vv oparte na chromium odbiera mi prawo do decyzji lub je utrudnia (http-blokada kamery lub nonstopowa weryfikacji dostępu do flash.).To ja mam decydować a nie google czy z tego korzystam.W Vivaldi jest bardzo wielka mozliwośc konfiguracji ale silnik niszczy wszystko bo Chrome jest dla idiotów.A Vivaldi jest na nim.


 • Moderator

  @bogast No niestety, też nie cieszę się z faktu, że Vivaldi jedzie na silniku Chromium, ale bez niego prawdopodobnie nigdy by nawet nie powstał. Programiści Vivaldiego starają się czasem naprawiać utrudnienia wprowadzane przez Chromium, ale nie zawsze jest to możliwe, a czasami po prostu nie ma kiedy się tym zająć, bo są np. ważniejsze usterki do usunięcia.


 • Moderator

  Jak się okazało, jednak korzystam (choć rzadko) z jednej strony, gdzie wciąż jeszcze używają Flasha do wyświetlania filmów. Postanowiłem wypróbować trik z dodaniem wpisów w rejestrze i on faktycznie działa.

  Napisałem instrukcję "od A do Z", gdyby ktoś jeszcze potrzebował: Jak uruchomić wtyczkę Flash (na stałe).

  Polecam - 2 minuty roboty, a problem z głowy. 😎 • @pafflick Gdzies na anglojęzycznym forum tez ja widziałem ale nie oto chodzi bym w rejestrze grzebał przy obsłudze przegladarki za kazdym razem jak wejdę na stronę z flashem (a jest ich jeszcze sporo).Z tego co czytałem to google z adobe się ponoć w tej materii dogadały więc na cholere ten pośpiech.No niestety tak jak uciekłem z FF z powodu braku rozszerzeń tak teraz zwiałem z vivaldi na FF ponieważ powstały akurat te za którymi tęskniłem a tam nie ma problemu z flashem i jak na razie nikt mi nie dyktuje co mam robić. • @bogast O tej pierwszej nie słyszałem (flagi).Chyba będe musiał sprawdzić.Dzięki.


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.