Vivaldi Haftalık Derleme 1.0.167.2  • TP3 sonrası yeni sürümler gelmeye başladı. Bu ilk sürümle beraber klavye kısayollarında bir takım geliştirmeler yapıldı. Artık kısayolları düzenlemek çok daha kolay ve ayrıca birden fazla kısayolu bir eyleme kolayca tanımlayabilirsiniz... Ayrıca eğer var olan herhangi bir kısayol girmeye çalışırsanız, artık Vivaldi sizi uyaracak. Ayarlar penceresi ile igili siyah ekran sorunu giderildi. MAC sistemlerdeki Vivaldi menü sorunu giderildi. Bu sürümde yine yeni bir şey eklenmiş durumda tarayıcıya fakat bu kullanıcının kullanabileceği bir özellikten ziyade; Vivaldi'nin daha iyi geliştirilebilmesi için eklenen bir istatistik toplama özelliği. Elbette bu istatistikler kullanıcıya ilişkin hiçbir özel bilgiyi toplamayacak. Bilgiler sadece tarayıcı ve kullanılan işletim sistemine, kullanıcının nereden bağlandığı, tarayıcı dili v.b. bilgiler olacak. Tüm bu bilgiler https bağlantı ile Vivaldi'ye gönderilecek, yani güvenli bir protokol kullanılacak. Tüm bu bilgiler tarayıcının geliştirilme sürecinde, hangi önceliklere önem verileceği konusunda Vivaldi ekibine yardımcı olacak...İlgili bilgiler aşağıdaki gibi olacak. Benzersiz bir ID (kimlik) Tarayıcı kullanıcı aracısı CPU (işlemci) mimarisi Ekran çözünürlüğü Kullanıcı dili Sistemin nasıl çalışacağını merak edenlere de kısa bir takım bilgiler verelim istedik. Bu sürümle beraber, Vivaldi ilk çalıştırıldığında kurulum Vivaldi için benzersiz bir ID oluşturacak. Sonrasında her gün bir kere bu bilgileri ,elbette çalışır durumda olduğu sürece, Vivaldi'ye gönderecek... Umuyoruz ki bundan sonraki süreçte Vivaldi'nin geliştirilmesi çok daha hızlı ve verimli olacak. [b][url=http://vivalditurkiye.net/blog/haftalik-derleme-101672]VivaldiTürkiye[/url][/b]  • Eklediğim ekran görüntüsündeki sorun nasıl halledilebilir?

    Faviconlar görünmüyor. Başka tarayıcılarda da bazen aynı sorunu yaşadığım oluyordu ama ilgili siteye gittiğimde site yüklendiği anda faviconlar beliriyordu fakat vivaldi de siteye gitmeme rağmen faviconlar görünmüyor.
    Attachments:  • Araç çubuğu üzerindeki kısayollarda sorun olmuyordur muhtemelen, klasör içerisindekilerde mi oluyor sadece?  • Yerimleri içerisindeki klasöre baktım sorun yok faviconları, isimleri görünüyor; sorun yerimi araç çubuğu üstündekilerde sanırım.  • ElementaryOS' ta (64Bit) TP3 kurulu. Yanınada en son snapshot' ı kurdum. Snapshot' ın Ayarlar penceresinde sekmeler arası geçiş yapılmıyor her nedense. Tıklıyorum ama işlemiyor. TP' da böyle bir sorun yok.


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.