Problem z gifami/mp4

• Witam serdecznie. Bardzo lubię tę przeglądarkę aczkolwiek mam problem z gifami/mp4 na stronach. Po prostu nie wczytują się, widzę jedynie to kółko od wczytywania. Są artykuły na joemonster gdzie jest dużo gifów wtedy Vivaldi nie domaga, Zużycie procesora masakrycznie rośnie przy 1 gifie, a przy kilku przeglądarka resetuje się...

• Moderator

To dosyć dziwne objawy. U mnie obrazy wczytują się prawidłowo (sprawdziłem losowy artykuł na JoeMonster z gifami i jest OK, choć zużycie RAM-u faktycznie wzrosło o jakieś 300MB). Zacząłbym od sprawdzenia, czy problemów nie powoduje jakieś rozszerzenie (np. do blokowania reklam) oraz czy opcja ładowania obrazów nie jest poprzestawiana (ikonka obrazka na dolnym pasku statusu - jeśli go nie widzisz, spróbuj wcisnąć klawisze [CTRL]+[SHIFT]+[S] - to właśnie jest pasek statusu).

Jeżeli powyższe przypuszczenia okażą się nietrafne, zajrzyj tutaj żeby sprawdzić jak rozwiązywać tego typu problemy.

Używam Vivaldi 1.15.1147.64 (64-bit) na systemie Windows 10 ver. 1803 (64-bitowy).

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.