Vivaldi a sprawa wyłączających się rozszerzeń • Notorycznie i z premedytacją przeglądarka wyłącz mi co jakiś czas rozszerzenia z dopiskiem "To rozszerzenie narusza zasady Chrome Web Store." i muszę co jakiś czas je ręcznie włączać. Da się wyłączyć ten zamach googla na rozszerzenia których chcę używać?


 • Moderator

  Nie miałem nigdy takiego przypadku osobiście. Możesz podać link do przykładowego rozszerzenia, które jest wyłączane samoczynnie przez przeglądarkę? • FilmBooster 2.0
  CookiesOK 5.2
  Stylish - Custom themes for any website 2.0.2
  były dostępne w webstore także linki nie działają


 • Moderator

  Widocznie jest jakiś powód dla którego je wywalono ze sklepu. Np. Stylish usunięto, ponieważ szpiegował użytkowników (podobno zmienił się właściciel wtyczki i stwierdził, że sobie w ten sposób "dorobi"). Ja kiedyś z niego korzystałem, ale już go nie używam.

  Co do pozostałych dwóch trzeba by dowiedzieć się jaki jest powód ich wyrzucenia z Chrome Web Store. Generalnie korzystanie z rozszerzeń, które utraciły "autoryzację" może być ryzykowne, bo mogą one być szkodliwe, czy nawet wręcz niebezpieczne dla użytkownika (np. wykradać hasła, śledzić itp.) • Tak ja to doskonale rozumiem.
  Jest to moja świadoma decyzja,
  podałem tylko 3 które zostawiłem bo w żaden sposób mi nie zagrażają, są mniej niebezpieczne niż sam googl i jego szpiegowanie. Chciałem się tylko dowiedzieć czy jest coś w opcjach wyłączające "ochronę" googla, jedyny sposób jaki mi przyszedł do głowy to wylogowanie, niestety po zalogowaniu do np youtuba loguję automatycznie i na webstore. Chyba że jest jakiś sposób logowania w Vivaldi na sam youtub bez zahaczania o inne usługi(bo w sumie tylko z youtuba korzystam jeśli chodzi o tą firmę).


 • Moderator

  @turambar022 said in Vivaldi a sprawa wyłączających się rozszerzeń:

  Chciałem się tylko dowiedzieć czy jest coś w opcjach wyłączające "ochronę" googla, jedyny sposób jaki mi przyszedł do głowy to wylogowanie

  Do Vivaldi nie logujesz się tak jak do Chrome - tam oznacza to połączenie wielu kluczowych funkcji przeglądarki z Twoim kontem Google. Vivaldi działa niezależnie od Google'a (choć korzysta oczywiście z ich serwisów, ale nie jest z nimi powiązany).

  Wylogowanie się nic nie da, bo to zabezpieczenie nie ma nic wspólnego z byciem zalogowanym. Jedyne obejście jakie mi przychodzi do głowy, to rozpakowanie oryginalnego pliku *.crx rozszerzenia i ręczne dodanie go w trybie developera. Wtedy nie powinno wywalać komunikatu, bo z założenia w tym trybie możesz sobie dodać rozszerzenie jakie chcesz... • @pafflick Dzięki za punkt zaczepienia, jutro pogrzebię.


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.