Synchronizacja w Vivaldi • Dzień dobry wszystkim!
  Na początek chciałbym zaznaczyć, że przeglądarka Vivaldi jest za***ista i mogę polecić ją każdemu.
  Będę logował się do niej z więcej niż jednego urządzenia, jednak manualne ustawianie opcji przeglądarki na każdym urządzeniu jest zbyt czasochłonne.
  Wcześniej ten post napisałem z zapytaniem: Jak móc synchronizować dane przeglądarki?

  Szybko dzięki temu forum dowiedziałem się przede wszystkim dwóch rzeczy:

  • Korzystam z wersji 1.15 Stable

  • Twórcy w wydaniu 1.16 Snapshot uruchomili opcję synchronizacji

  Jak działa synchronizacja u innych użytkowników? Piszcie poniżej.


 • Moderator

  Na razie fukncja synchronizacji jest w fazie testowej, z tego co wiem, to nie wszystkie ustawienia przeglądarki się synchronizują. Więcej info tutaj (po angielsku).

  Ja osobiście z synchronizacji nie korzystam. Wolałem raczej dla pewności ręcznie skopiować sobie swój profil na drugi komputer z którego korzystam (całą procedurę opisałem tutaj jako, że nie jest to proste "kopiuj-wklej"). Dopóki nie potrzebuję regularnie uaktualniać danych na obu komputerach, takie rozwiązanie się sprawdza - przeniosłem sobie profil raz i na razie mi w zupełności wystarcza.

  Jeśli jednak zależy Ci na regularnej synchronizacji, to ręczne kopiowanie średnio się sprawdzi. Możesz ściągnąć wersję 1.16 i popróbować jak to działa, albo poczekać na jej implementację w wersji stabilnej. Ona jest z resztą dostępna jeśli wejdziesz na stronę vivaldi://experiments/, ale nie testowałem tego i ostrzegam przed ewentualną, niezamierzoną utratą danych (zawsze dobrze jest mieć kopie zapasowe, a zwłaszcza zanim się zacznie eksperymentować). 😉


 • Moderator

  @Volsufrick
  Ja traktuję obecną testową i niepełną synchronizację, jako kopię zapasową - w razie awarii komputera przynajmniej część danych zostanie odzyskana.
  Jednak to eksperyment i dane mogą zostać utracone albo profil uszkodzony, więc każdy powinien używać ją na własną rękę, bo nie bez powodu jest ukryta. • Kopiowanie profilu (jako folderu) prawdopodobnie na chwilę obecną psuje generowanie jakichś identyfikatorów i przestaje działać np. synchronizacja sesji.
  Jeśli chcesz eksperymentować, polecam ręczny import / kopiowanie pojedynczych plików.

  Synchronizacja notatek działa połowicznie i potrafi co trochę powodować dziesiątki dubli. Jeśli ma się dużo długich notatek, które często są zmieniane, jest sajgon...
  BTW - na chwilę obecną próby synchronizacji notatek z załącznikami są skazane na niepowodzenie.
  Jest sporo kłopotów z synchronizacją większej ilości urządzeń (>3) - zmiany nie są "odwzorowywane" poprawnie na wszystkich.

  Synchronizacja większości ustawień nie jest gotowa.

  Ostrzegam że są kłopoty z rozbieżnością id notatek czy zakładek, więc ustawienie tych samych miniaturek czy załączników notatek albo korzystanie np. z czytników RSS generujących zakładki grozi dużym bałaganem.

  Na chwilę obecną polecam używanie synchronizacji głównie w roli backupu, chyba że ktoś ma anielską cierpliwość...

  0_1531858010644_2e297g (1).jpg

  ⚠PS. Przy gruntownych zmianach w serwerze może się okazać, że starsza wersja (np. 1.15) przestanie łączyć się z serwerem, a połączenie będzie działać jedynie w najnowszym Snapshocie, co już ze 2 razy miało miejsce - takie uroki eksperymentów


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.