Logowanie na różne konta

• Witam!

Używam Vivaldi od dłuższego czasu jako... drugiej przeglądarki. Czekałem na możliwość synchronizowania. Ostatnio znalazłem chwilę czasu i pobawiłem się wersją testową z wbudowaną taką opcją. Nawet zadziałała :) Jednak do pełni szczęścia brakuje mi jednej funkcjonalności, a przynajmniej nie wiem jak ją uzyskać. Współpracuję z kilkoma firmami, w których mam dostęp do różnych stanowisk roboczych. Aktualnie korzystam z Maxthona, który na starcie pyta, z którego konta ma się uruchomić. Mam dwa, jedno dla gości, którzy akurat chcieliby z tej przeglądarki skorzystać i drugie, czysto prywatne, zabezpieczone hasłem. W momencie uruchomienia przeglądarka wyświetla ekran powitalny, na którym są do wyboru właśnie te dwa konta. W momencie zalogowania na hasło program ściąga wszystkie moje ustawienia (notatki, rozszerzenia, linki etc.) i mam w pełni przygotowane "własne" środowisko do pracy. Przy wyjściu synchronizuje te dane z serwerem i wszystko "kasuje". Z poziomu "gościa" żadne z moich danych nie są widoczne. Założylem dwa konta dla Vivaldi - prywatne i "gościa". Jednak kiedy przelogowuję się między nimi, to w przeglądarce widoczne są wszystkie rzeczy i z jednego i z drugiego konta. I tu pytania. Czy jest możliwe takie skonfigurowanie Vivaldi, żeby po przelogowaniu na inne konto widoczne były jedynie te rzeczy, które zostały dla niego zapisane na serwerze? Jeżeli nie, to czy ktoś spotkał się z informacjami od twórców Vivaldi o tym, że taka funkcjonalność będzie możliwa w przyszłości? Alternatywnie, czy można jakoś zabezpieczyć wejście do przeglądarki na hasło?

Pozdrawiam,

• Moderator

@tomasz-loboda
    Witaj. Nie jestem znawcą w tematyce serwerów itp., więc tutaj może ktoś inny się wypowie.
    Jednak ode mnie to co jestem w stanie napisać:
    Synchronizacja jest jeszcze testowa i nie synchronizuje wszystkiego - więcej tu https://help.vivaldi.com/?s=sync
    Z poziomu Vivaldiego obecnie nie ma możliwości zabezpieczenia wejścia hasłem. Może za pomocą jakiegoś programu zewnętrznego spróbuj.

Ogólnie to możesz zainstalować dwie instalacje Vivaldiego obok siebie - np. jedną normalnie (per user) a drugą standalone (samodzielną) w jakimś folderze -- trzeba zmienić rodzaj instalacji w instalatorze.

• Dzięki za odpowiedź. Najwyraźniej muszę jeszcze wstrzymać się z pełną przesiadką na Vivaldi. W Maxthonie mam logowanie na hasło, synchronizację i wersję mobilną przeglądarki. Stacjonarnie, w domu, będę dodatkowo używał Vivaldi, gdyż ma wiele fajnych rozwiązań i jak na razie, poza tymi sprawami do pracy w chmurze i na mobilach, to najlepszy następca starej Opery (z której został mi teraz jedynie klient poczty jako standalone ;-) ).

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.