Yeni sekmede aç ve Sekme sırası

• Merhaba, Belki daha öncede gündeme gelmiştir ama halen bir değişiklik yok. İçerik menüsündeki (sağ tık ile açılan) yeni sekmede aç komutunu verince Vivaldi hemen açılan sekmeye geçiyor. Oysa ben Firefox ve Chrome'da olduğu gibi mevcut sekmede kalsın açılan yeni sekme arkaplanda yüklensin istiyorum. Bunu fare tekerleği ile yapmak mümkün ancak pek kullanışlı değil. tekerleği kullanmak hem zor hemde menü yöntemi daha kullanışlı, en azınadan bu durum için ayarlar bölünüme bir seçenek eklenemez mi? Bir diğer konu sekme geçişleri, örneğin 10 sekme açtım ve sol baştan kapatmak istiyorum. Her kapatma işleminden sonra kapatılan sekmenin sağındaki sekme açılsın istiyonum ama Vivaldi bir o sekmeye bir bu sekmeye gidip duruyor. Yada soldaki sekmeye atlıyor. Bu konuda bir çalışma var mı?

• Vivaldi Translator

Ayarlarda sekme sıralama denen bir şey var ama deneyemiyorum; çünkü Vivaldi ayarlarımı kaydetmiyor. İlk sorduğun sorunun çözümünü bulamadım ayarlardan.

İçerik menüsü düzenleme konusunda henüz bir çalışma yapmadılar. Bağlantıya tıklarken ctrl tuşuna basılı tutarsan bağlantı arkaplanda açılacaktır.

Yine aynı şekilde bu konuda da henüz bir çalışma yok ama yapılacaklar listesinde.

Sekme geçiş sırası ctrl + tab ile sekmeler arasında dolaşırken bir sonraki sekmenin hangisi olacağını belirleyen ayar. Bunun şu an başka bir numarası yok bildiğim kadarıyla.

Bazı ayarların etkisini göstermesi için Vivaldi'nin yeniden başlaması gerekiyor.

• @muratservan:

Ayarlarda sekme sıralama denen bir şey var ama deneyemiyorum; çünkü Vivaldi ayarlarımı kaydetmiyor. İlk sorduğun sorunun çözümünü bulamadım ayarlardan.

Sekme sıralaması bende çalışıyor ancak oradaki seçeneği seçtiğimde bu seferede sol taraftaki sekmeye atlıyor. Yani yine benim istediğim gibi değil.

greench, bu küçük ayrıntılar toplamda ürün kalitesini arttıran ana faktörler bence, çok uçuk bir istek olduğunu düşünmüyorum çünkü yıllardır kullandığım Firefox bunu böyle yapabiliyor ayrıca Chroma'a baktığımda ondada aynı sistem olduğunu gördüm. Umarım birileri bu durumu göndeme getirir ve bir çalışma yapılır.

• Uçuk değiller tabiki. :) Görev birisine atanmış aslında. Bu özelliğin gelmesinin çok uzun süreceğini sanmıyorum.

• @greench, ilgili rapor numaralarını da yazar mısın bakalım :)

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.