Kopiuj adres strony do notatek

• Ponieważ notatki służą mi głównie do przechowywania tymczasowych linków internetowych, chciałbym szybko przenosić adres url z paska adresowego do notatek.

Można by to również zrobić w druga stronę. Tak aby link z notatek wkleić w adres paska i od razu załadować stronę w nowej karcie. Istnieje coś takiego jak "Insert Note" po kliknięciu prawym przyciskiem w pasku adresowym, ale lepszym byłoby rozwiązanie "Go to ulr" po zaznaczeniu adresu url.

• Moderator

Pozwól, że zapytam z ciekawości - dlaczego nie korzystasz w tym celu z funkcji zakładek? Ja mam utworzony specjalny folder do "tymczasowych" linków i wydaje mi się, że to się znacznie lepiej sprawdza, niż gdybym miał przechowywać te linki w notatkach (do czego ta funkcja - jak sam widzisz - nie jest za dobrze przystosowana)... 🤔

• @pafflick Z wielu powodów. Linki często archiwizuję na karcie pamięci w pliku tekstowym, na koncie pocztowym w kopiach roboczych lub publikuję na stronach inernetowych. Notatki są szybsze i mniej skomplikowane. Jeśli chodzi o zakładki to zawsze mam ich tak dużo, że później nie mogę się połapać gdzie co jest. Notatki to po prostu wygodny schowek.

• Moderator

@neonix Rozumiem, to co piszesz jest logiczne, ale chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że funkcja notatek nie powstała z myślą o przechowywaniu linków (przynajmniej nie w takiej formie, jak to jest w przypadku zakładek)... 😜

Możesz zgłosić propozycję dodania funkcji "Paste and go" dla notatek oraz "Copy to Note" dla paska adresu, bo nie są to złe pomysły, ale zgłoszenie należałoby dodać tutaj.

@neonix said in Kopiuj adres strony do notatek:

Można by to również zrobić w druga stronę. Tak aby link z notatek wkleić w adres paska i od razu załadować stronę w nowej karcie.

Jedyne "obejście" jakie widzę na tę chwilę, to użycie funkcji "Insert Note" w pasku adresu i wciśnięcie [SHIFT] + [ENTER]. Jest więcej klikania, ale zawsze to coś...

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.