Yerimleri Araç Çubuğuna Site Ekleme ve Diğer Sorunlar • En son Vivaldi derlemesini kullanıyorum şu an ve bazı sorunlar yaşıyorum. Tarama deneyimimi engelleyen sorunlar değil ama sorun işte. Belki de sadece bana has sorunlardır. Bilmiyorum. Şöyle ki: - Bir siteyi yerimleri çubuğuna eklemek için adres çubuğunun en sağındaki ikona tıklıyorum. Açılan menüden yerimleri çubuğunu seçip kaydet diyorum ama çubukta görünmüyor. Üç beş tane eklemişim önceden ama daha fazla ekleyemiyorum.(Win7) - Vivaldi' yi ilk açtığımda karşıma doğal olarak hızlı erişim geliyor fakat hızlı erişim küçük pencerelerindeki site önizlemeleri görünmüyor. Siyah. Ne zaman ki yeni bir sekme açıyorum yeni hızlı erişimde anında görünüyor. İlk sekmeye geri döndüğümde ilk sekmedekilerde düzeliyor.(win7) + Güncellemeleri denetle' ye tıklamama rağmen dakikalarca hiç bir aksiyon olmuyor.(win7) + Bazen bazı sekmelerin sağ üst köşesi kesik görünüyor. Bunun sebebi nedir?(windows7) + Vivaldiyi sekmelerin sağındaki boşluktan yani ARTI nın sağındaki boşluktan tutup sürükleyemiyorum ama sekmelerin hemen üstündeki o ince boşluktan tuttuğumda sürüklenebiliyor. (Windows7) [b]NOT[/b]: Son iki sorun için ekran görüntüleri ektedir. Attachments: [img]https://forum.vivaldi.net/uploads/attachments/13708/sekmeksevivalditabs-2.jpg[/img],[img]https://forum.vivaldi.net/uploads/attachments/13708/vivaldisrkleme-2.jpg[/img] • @U.F.U.K:

  En son Vivaldi derlemesini kullanıyorum şu an ve bazı sorunlar yaşıyorum. Tarama deneyimimi engelleyen sorunlar değil ama sorun işte. Belki de sadece bana has sorunlardır. Bilmiyorum. Şöyle ki:

  • Bir siteyi yerimleri çubuğuna eklemek için adres çubuğunun en sağındaki ikona tıklıyorum. Açılan menüden yerimleri çubuğunu seçip kaydet diyorum ama çubukta görünmüyor. Üç beş tane eklemişim önceden ama daha fazla ekleyemiyorum.(Win7)

  Yeriminin çubukta görünmesi için yerimi çubuğu klasörü olarak belirlediği klasörde bulunması gerekiyor. Birden fazla ekleme olayı konusunda bilgim yok. Aynı klasörde aynı adrese birden fazla yer imi mi oluşturuluyor?

  @U.F.U.K:

  • Vivaldi' yi ilk açtığımda karşıma doğal olarak hızlı erişim geliyor fakat hızlı erişim küçük pencerelerindeki site önizlemeleri görünmüyor. Siyah. Ne zaman ki yeni bir sekme açıyorum yeni hızlı erişimde anında görünüyor. İlk sekmeye geri döndüğümde ilk sekmedekilerde düzeliyor.(win7)

  Hızlı erişimlerini özelleştirdin mi? Özelleştirdikten sonra ne kadar zaman sonra bu sorunla karşılaştın?

  @U.F.U.K:

  • Güncellemeleri denetle' ye tıklamama rağmen dakikalarca hiç bir aksiyon olmuyor.(win7)

  Güncelleme işlevi konusunda çalışmalar yapılıyor. Daha tam oturmadı.

  @U.F.U.K:

  • Bazen bazı sekmelerin sağ üst köşesi kesik görünüyor. Bunun sebebi nedir?(windows7)

  O sekmeye son baktığın zamandan beri sekme içeriği değişmiş(site yüklenmiş, yenilenmiş vs..)

  @U.F.U.K:

  • Vivaldiyi sekmelerin sağındaki boşluktan yani ARTI nın sağındaki boşluktan tutup sürükleyemiyorum ama sekmelerin hemen üstündeki o ince boşluktan tuttuğumda sürüklenebiliyor. (Windows7)

  Bunu da bilmiyorum.  • Yerimleri çubuğu için klasör vb. konularında hiçbir bilgim yok maalesef. Ben sadece eklemek istediğim site üzerindeyken ikona tıklayıp yerimileri çubuğu seçeneğini seçiyorum. SÖylediğiniz konu nasıl oluyor konusunda bilgi verebilirseniz düzenlemeye çalışırım.
  • Hayır Hızlı erişim de herhangi bir özelleştirme yapmadım. Sadece site ekleme. Bu sorun sanırım son bir kaç derlemedir var.


 • Yerimi çubuğu ile alakalı olan hatanın bir videosunu çekebilir misin?
  Bir de bu sorunlar temiz profilde de oluyor mu? • @greench:

  Yerimi çubuğu ile alakalı olan hatanın bir videosunu çekebilir misin?
  Bir de bu sorunlar temiz profilde de oluyor mu?

  Yerimlerine tekrar baktım ve eklediğim ''yerimleri çubuğu'' aslında Firefox' tan içe aktardığım yerimlerinin içinde bulunan yerimleri çubuğu imiş. Ama yine de yerimleri çubuğuna eklenmemesi sorunu devam ediyor. Hatanın videosu derken neyi kastettiniz ?

  Ama ben dediğiniz gibi bir de vivaldiyi komple kaldırıp tekrar yükleyip deneyeyim.
  Attachments: • 156.1 derlemesini Linux'ta kullanıyorum.
  1-Firefox'tan verileri Vivaldi'ye aktardım.
  2-Imported From Firefox klasörü içindeki Bookmarks Toolbar klasörünü sağ tıklayıp Yer İmi Çubuğu klasörü ayarla'yı seçtim.
  3-Yer İmi Çubuğunun görünümünü etkinleştirdim.
  4- Yeni bir sekme açıp yerimlerinde olmayan bir siteye girdim
  5-Bu siteyi adres çubuğudaki yer imine ekleme düğmesiyle yer imi çubuğuna ekledim.
  6-Site beklenildiği gibi yer imi çubuğuna eklendi, simgesi göründü. • @greench:

  156.1 derlemesini Linux'ta kullanıyorum.
  1-Firefox'tan verileri Vivaldi'ye aktardım.
  2-Imported From Firefox klasörü içindeki Bookmarks Toolbar klasörünü sağ tıklayıp Yer İmi Çubuğu klasörü ayarla'yı seçtim.
  3-Yer İmi Çubuğunun görünümünü etkinleştirdim.
  4- Yeni bir sekme açıp yerimlerinde olmayan bir siteye girdim
  5-Bu siteyi adres çubuğudaki yer imine ekleme düğmesiyle yer imi çubuğuna ekledim.
  6-Site beklenildiği gibi yer imi çubuğuna eklendi, simgesi göründü.

  Teşekkürler şimdi oldu. :woohoo:

  Ayrıca şunu da söyleyeyim ki firefoxtan şifreleri aktarmamış nedense. Şifreleri yine tek tek giriyorum. 🙂 • Henüz şifre içeri aktarma mekanizması çalışmıyor. 😞


 • Vivaldi Translator

  @greench:

  Henüz şifre içeri aktarma mekanizması çalışmıyor. 😞

  Şifreler O12 ve Chrome'dan aktarılabiliyor. FF henüz desteklemiyor sanırım.


 • Vivaldi Translator

  @U.F.U.K:

  • Yerimleri çubuğu için klasör vb. konularında hiçbir bilgim yok maalesef. Ben sadece eklemek istediğim site üzerindeyken ikona tıklayıp yerimileri çubuğu seçeneğini seçiyorum. SÖylediğiniz konu nasıl oluyor konusunda bilgi verebilirseniz düzenlemeye çalışırım.

  Yer imleri çubuğu için bir klasörün bu çubuk için tanımlanması ve yeni eklenen yer iminin oraya kaydedilmesi yeterli.


 • Vivaldi Translator

  @greench:

  Hızlı erişimlerini özelleştirdin mi? Özelleştirdikten sonra ne kadar zaman sonra bu sorunla karşılaştın?

  @Ufuk,
  Varsayılan hızlı erişimler dışında F5 yapılarak yenileme, yeni hızlı erişim ekleme vb. durum sonrası bazen siyah ekran gelebiliyordu fakat halledilmişti birkaç raporda. Bir şekilde bunu yeniden oluşturabiliyor musun? Adımları yazarsan yeni bir kayıt açalım…

  [[quote="U.F.U.K" post=24586]+ Vivaldiyi sekmelerin sağındaki boşluktan yani ARTI nın sağındaki boşluktan tutup sürükleyemiyorum ama sekmelerin hemen üstündeki o ince boşluktan tuttuğumda sürüklenebiliyor. (Windows7)
  Bunu da bilmiyorum.

  Sekme çubuğunun olduğu bölgeden sürükleme yapılamıyor muhtemelen sebebi bu…


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.