Haftalık Derleme [1.0.142.32]

• Bu hafta ikinci derleme yayınlanıyor. Sebebi ise hem yurtdışının Paskalya tatiline giriyor olması, hem de 3. teknik ön izleme sürümü öncesi son test derlemelerinin yayınlanmak istenmesi. Vivaldi ekibi tüm değişiklikleri kullanıcıları ile paylaşma konusunda oldukça ısrarlı :) Bu sürümde özellikle sekmelerin boyutlandırılması üzerinde yoğunlaşıldı. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler neticesinde bu özellik biraz daha işlevsel hale getirildi. Artık herhangi bir sekme grubunu seçerek (Tile tab stack) doğruden bu özelliği aktifleştirebilirsiniz. Varsayılan olarak sekmeler dikey halde yeniden boyutlandırılıyor fakat durum çubuğuna eklenen bir düğme yardımı ile yatay, dikey veya ızgara şeklinde kendiniz değişiklik yapabiliyorsunuz. Yukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere bu düğme ekranın alt kısmında resim gösterme düğmesinin hemen sol tarafında bulunuyor. Düğmeyi tıkladığınızda açılan simgeler yardımı ile sekmeleri istediğiniz şekilde boyutlandırabilirsiniz. Fare hareketleri ile ilgili gelştirimeler de devam ediyor. Bu derleme ile birlikte herhangi bir linki fareniz ile basılı tutarak aşağı çekmeniz halinde, bağlantı yeni sekmee açılmaktadır. Elbette geliştirilmeye devam ediliyor... Bir takım önemli hatalar giderildi ve tarayıcı daha stabil bir hale getirildi.Örneğiz hızlı komut aramaları ile ilgili sorun, Linux üzerinde flash tanılama ilgili sorun, Adguard eklentisi çalışmama sorunu, şifrelerin kaydedilmeme sorunu, v.b... Test edin bakalım beğenecek misiniz :) http://vivalditurkiye.net/blog/haftalik-derleme-1014232

• Niyahet, yeniden Vivaldi ile sörf yapıyorum :) Benim için Flash Player gerçekten büyük bir sorundu, sonunda çözülmüş olmasına çok sevindim. Ayrıca yeni özelliklerinde daha kararlı (stabil) olduğunu gözlemledim. Yol uzun ama durmak yok ;)

• bu sürümle beraber evet daha kararlı. portable kurulum da gayet güzel ve çok daha iyi test edilebilir durumda :)

• Vivaldi' yi ilk açtığımda karşıma doğal olarak hızlı erişim geliyor fakat hızlı erişim küçük pencerelerindeki site önizlemeleri görünmüyor. Siyah. Ne zaman ki yeni bir sekme açıyorum yeni hızlı erişimde anında görünüyor. İlk sekmeye geri döndüğümde ilk sekmedekilerde düzeliyor.

• Güncellemeleri denetle' ye tıklamama rağmen dakikalarca hiç bir aksiyon olmuyor.

EKLEME: Vivaldiyi kullanırken iki şey farkettim. Bunlar bir sorun mu yoksa normal mi sormak istiyorum(ekran görüntüleri ektedir):

1. Bazen bazı sekmelerin sağ üst köşesi kesik görünüyor. Bunun sebebi nedir?(windows7)
    2. Vivaldiyi sekmelerin sağındaki boşluktan yani ARTI nın sağındaki boşluktan tutup sürükleyemiyorum ama sekmelerin hemen üstündeki o ince boşluktan tuttuğumda sürüklenebiliyor. (Windows7)
      Attachments:
      ,

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.