[ROZWIĄZANY] Problem z geolokalizacją

• Witam, nie umiem ustawić geolokalizacji. Gdy strona pyta o umożliwienie lokalizacji to zawsze odnajduje mnie w Warszawie :-) Mieszkam w Gdańsku, gdzie to ustawić ??

• Moderator

Hmm, u mnie działa (nawet za dokładnie 😆)... Próbowałeś w innych przeglądarkach, czy jest to samo?

• Na każdej innej(dowolnej) działa prawidłowo.

• Moderator

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co może być przyczyną. 🤔 Spróbowałbym zrobić reset profilu (zajmuje to 2 minuty, a później można równie szybko przywrócić wszystko do stanu początkowego*):

1. Otwórz stronę vivaldi://about
    2. Sprawdź pozycję "Ścieżka profilu:".
    3. Nawiguj do folderu "User Data" ze ścieżki profilu.
    4. Zamknij Vivaldi.
    5. Zmień nazwę folderu "Default" na np. "Default 2".
    6. Uruchom Vivaldi. Sprawdź czy problem nadal występuje.

Jeśli na "świeżym" profilu nadal jest zła lokalizacja, to znaczy, że problem jest najprawdopodobniej gdzieś w samej przeglądarce. Jeśli działa OK, to znaczy, że coś z profilem jest nie tak.

* Żeby powrócić do stanu sprzed "resetu", zamknij Vivaldi, skasuj folder Default, a folderowi Default 2 zmień nazwę na Default.

• A przeglądarka pyta czy pozwolić na lokalizację? jeśli nie to kliknij na kłódkę obok adresu strony, tam ustawienia witryny i lokalizację zmień z pytaj na zezwalaj. Po tym odśwież stronę i sprawdź czy działa.

• @pafflick -dziękuję wszystkim za pomoc :-) Twój domysł był słuszny-coś było uszkodzone w profilu. Od nowa wgrałem Vivaldiego i teraz wszystko jest OK!

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.