Skrypty? • Możliwość pisania i czytania wpisów, przebiega bez zakłóceń. Sytuacja zmienia się podczas otwierania albumów ze zdjęciami i na ekranie pojawia się komunikat o długotrwającym działaniu skryptu. Zanim cokolwiek się otworzy, można się przespać. Vivaldi jest jedynym portalem, na którym mam problem z otwieraniem własnych zdjęć. Chciałbym się dowiedzieć, czy oprócz mnie, jeszcze ktoś ma taki problem i jakie jest zadanie tego skryptu. • O ile pamiętam to używasz IE…
  Albumy na innych przeglądarkach też mają u Ciebie ten problem?
  U mnie jest ok. • Na Mozilli jest trochę szybciej, ale także z czkawką. • A jakaś przeglądarka na Chromium, Vivaldi?
  Użyj https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/ • Nie sądzę, aby używanie dodatkowych przeglądarek miało jakiś sens. Jeśli inne serwisy nie sprawiają mi tego problemu, to znaczy, że przyczyna jest tu, na vivaldim. Z tego powodu, nie ma co używać programu, który polecasz. Problem stwarza ów skrypt. Fakt, że u Ciebie tak się nie dzieje, skłania mnie do wyciągnięcia wniosku, że ten skrypt może swobodnie wykonać swoje zadanie na Twojej maszynie, a u mnie nie. Bo jest blokowany. To dlatego chciałbym wiedzieć jakie jest jego zadanie. • Skrypt umożliwia przeglądanie folderu ze zdjęciami w formie galerii.
  Daj screen komunikatu. • Masz ten zrzut. U mnie, utrudnia.
  Attachments: • wrzuć jeszcze screen z wtyczek: vivaldi://plugins • Czyżby inne przeglądarki były uprzywilejowane, a dla używających IE istniały jakieś ograniczenia? Przecież napisałem, że jedynie tu, mam problemy z dostępem do swoich zdjęć. • @Totylkoja:

  Czyżby inne przeglądarki były uprzywilejowane, a dla używających IE istniały jakieś ograniczenia? . • @Totylkoja:

  Czyżby inne przeglądarki były uprzywilejowane, a dla używających IE istniały jakieś ograniczenia? Przecież napisałem, że jedynie tu, mam problemy z dostępem do swoich zdjęć.

  To nie tylko kwestia IE
  Patrz:
  [ul]

   • generalnie np. samo google w oparciu o swój monopol odstawia różne cudowne działania, które powodują, że np w każdej innej przeglądarce niż Chrome ich usługi działają działają marniej - (np w Mapach mechanizmy skalowania działały "skokowo" zamiast płynnie, Picasa krzyczała że korzysta się ze złej przeglądarki i dlatego funkcjonalnośc została ograniczona, etc…)
  • i inne przykłady…
   [/ul]

  Poza tym IE ma nieco mniej wydajny silnik JS (albo przynajmniej silnik w Chromoklonach jest bardziej sprofilowany pod to, czego np. używają strony googla), a w dzisiejszych czasach strony są tak przeładowane po sufit JS i w ogóle samym HTML5 że niestety robi to sporą różnicę…
  Porównaj na słabszym komputerze jak działa Gmail na IE, a jak na Chromie • @Totylkoja:

  Czyżby inne przeglądarki były uprzywilejowane, a dla używających IE istniały jakieś ograniczenia? Przecież napisałem, że jedynie tu, mam problemy z dostępem do swoich zdjęć.

  Nie obruszaj się tak. Czasy, kiedy strony były optymalizowane przede wszystkim pod IE już dawno minęły. Nie bez powodu M$ porzuca IE i stworzył nowa przeglądarkę. Toporność IE uchodziła mu na sucho właśnie z powody dużego nacisku dewsów na zgodność z jego silnikiem. Kiedy tendencje się zmieniły i zaczęto kłaść nacisk na zgodność ze standardami, a nie z IE, wtedy pozycja IE zaczęła upadać. Nie zdziwił bym się, gdyby okazało się, że teraz mało kto sprawdza jak strona działa i wygląda pod IE. • Dziękuję za interesującą odpowiedź. "Cudowne" działania Google są mi znane z innej strony. Jest to "domyślne" instalowanie usług, które również domyślnie pozostają w komputerze, pomimo odinstalowania programu od Google. Prowadzę kilka blogów na blogerze i nie mam żadnych problemów podczas korzystania z IE! Ale mogą je mieć użytkownicy XP, korzystający z IE.
  "Poza tym IE ma nieco mniej wydajny silnik JS (albo przynajmniej silnik w Chromoklonach jest bardziej sprofilowany pod to, czego np. używają strony googla), a w dzisiejszych czasach strony są tak przeładowane po sufit JS i w ogóle samym HTML5 że niestety robi to sporą różnicę"
  To brzmi przekonująco, jednak nie wiem czym wyjaśnić fakt, że właśnie IE jest najwydajniejszą przeglądarką na moim komputerze. Jeśli chodzi o przeglądarki Opera i Vivaldi, to ich czas uruchamiania się zachęca do rezygnacji z używania i jednej i drugiej. Dość dobrze sprawuje mi się Mozilla. • :lol: :evil: :lol: • Nie obruszam się. Kiedyś, kiedy próbowałem zbudować swoją amatorską stronę internetową, usłyszałem, że trzeba sprawdzić, czy ta strona dobrze działa w najpopularniejszych przeglądarkach. Że dobrze napisana strona, powinna poprawnie wyświetlać się w każdej z nich. Więc problem nie jest nowy. I odbieram go odwrotnie, czyli jako dążenie do wyeliminowania przeglądarki Microsoftu. • @Totylkoja:

  czas uruchamiania się zachęca do rezygnacji z używania i jednej i drugiej. .

  IE uruchamia się szybciej ponieważ jest zintegrowana z systemem. • Może raczej dlatego, że jest domyślna. I nie ma tylu "usług" co np. chrome przeglądarki.
  W każdym razie uważam, że wyjaśnieniem poruszonego przeze mnie problemu, jest odpowiedź, której udzielił ROTFL. • @Totylkoja:

  Może raczej dlatego, że jest domyślna.

  Jako domyślną przeglądarką możesz ustawić każdą inną.
  Z silnika IE korzysta Explorator Windows. • @Totylkoja:

  Nie obruszam się. Kiedyś, kiedy próbowałem zbudować swoją amatorską stronę internetową, usłyszałem, że trzeba sprawdzić, czy ta strona dobrze działa w najpopularniejszych przeglądarkach. Że dobrze napisana strona, powinna poprawnie wyświetlać się w każdej z nich. Więc problem nie jest nowy. I odbieram go odwrotnie, czyli jako dążenie do wyeliminowania przeglądarki Microsoftu.

  No bo widzisz, teraz sytuacja idzie w dobrym kierunku - to producent przeglądarki ma dbać o to, aby strony zbudowane wg standardów działały w niej poprawnie. Dewsa głowa w tym, by pilnować standardów. Kiedyś marnowali mnóstwo czasu na sprawdzanie działania w kilku przeglądarkach - nie tędy droga. M$ sądził, że ich pozycja pozwala im na dyktowanie warunków, ale to już się (na szczęście) skończyło.
  Co do czasów uruchamiania, to rzeczywiście IE startuje najszybciej, co z tego skoro ma najuboższą funkcjonalność. Chrome strasznie śmieci w systemie, a FF to muł, dlatego osobiście tak cieszę się z projektu Vivaldi. • No bo widzisz, teraz sytuacja idzie w dobrym kierunku - to producent przeglądarki ma dbać o to, aby strony zbudowane wg standardów działały w niej poprawnie. Dewsa głowa w tym, by pilnować standardów

  Mam odrębne zdanie na ten temat. Zarówno producenci przeglądarek, jak i serwisów, powinni trzymać się reguł umożliwiających korzystanie z ich usług, przy użyciu dowolnej przeglądarki. To znaczy, że takie same reguły powinny obowiązywać wszystkich.


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.