Chyba zobrazení české diakritiky • Ahoj, zobrazuje se vám ještě někomu ve 1.12 spousta českých znaků chybně?

  Než to reportnu jako bug, chci potvrdit, že to není jen nějaká chyba u mě. Spousta chybných znaků např. na webu onwar.eu, případně czbim.org


 • Vivaldi Translator

  @mattea Ahoj, jo, pokud máš na mysli zejména písmena s diakritikou v nadpisech a v odstavcích. Chyba však zdá se není ve Vivaldi, ale přímo na stránkách. Jedna má jako písmo zadefinovaný font „Roboto“, který však není standardní a druhý web deklaruje prosté „'Open Sans', sans-serif“, čímž přepisuje výchozí zobrazení prohlížeče. Nejlepším řešením by z mého pohledu bylo informovat o problému přímo autory webů, ať si to opraví. Dalším řešením by mohlo být vcelku jednoduché přepsání CSS definic použitého písma a uplatnění těchto změn např. rozšířením Stylus. • @r3gi díky za info! Weby jsem upozornil ještě před dotazem tady. • Zdravím, chtěla bych vědět, jak to s tímhle problémem je, protože já konkrétně ve Vivaldim mám tenhle problém asi tak na třetině stránek, kam chodím. A všem se mi fakt psát nechce. V žádném jiném prohlížeči se mi diakritika špatně nezobrazuje. Zkoušela jsem Chrome, Operu a Safari a všechny ji zobrazují správně.


 • Vivaldi Translator

  @chillator Zdravím, o kterou stránku se konkrétně jedná? Děkuji. • @nfsmaniac Jak říkám, je jich hodně. Momentálně třeba Wattpad, zkuste třeba tuhle stránku - https://www.wattpad.com/559449540-rawerra-i-srdce-nirnu-51-kapitola-nečekané
  Jinak třeba taky dokumenty na Google Drive nebo hromada stránek běžících na Wordpressu. Myslím, že jsou to většinou ty, co mají písmo načtené z webu a nepoužívají žádný z defaultních fontů, co má člověk už předinstalované v počítači.


 • Vivaldi Translator

  @chillator Také jsem měl dlouho stejný problém, zejména, jak říkáte, na Wordpressu, kde se používal např. externě načítaný Roboto font od Googlu. Poté, co ve Vivaldi aktualizovali Chromium z verze 65 na 67, mi připadá, že se to výrazně zlepšilo.
  Takže, zdá se, že ve Vivaldi 1.16 se můžeme konečně dočkat bezproblémové diakritiky.

  Vivaldi 1.15 (Chromium 65)

  0_1533037672362_viv1.15.png

  Vivaldi Snapshot 1.16.1246.7 (Chromium 67)

  0_1533037722673_viv1.16_CHR67.png • @nfsmaniac Moc děkuji, tak to se budu těšit na novou verzi. :)


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.