vivaldi://flags Ayarları Hakkında

• Merhaba arkadaşlar, bana Vivaldi tarayıcısını inceleme görevi verildi, bu tarayıcı ile ilgili makale yazmak istiyorum ama yeterli Türkçe kaynak bulamadım. Google üzerinden bir çok kaynak buldum ama flags sayfası ile ilgili pek birşey bulamadım. Eminim bir çoğunuz vivaldi://flags sayfasından kendinize göre ayarlamalar yapıyorsunuzdur. Ben bu sayfayı kurcalayarak çözmeye çalışacaktım ama aşağıdaki uyarı gözümü korkuttu.

Dikkatli olun, bu deneyler canınızı yakabilir!

UYARI: Bu deneysel özellikler zaman zaman değişebilir, bozulabilir veya kullanımdan kaldırılabilir. Bu deneylerden herhangi birini açtığınızda tarayıcınızın aniden yanmaya başlaması mümkün olduğundan, başınıza gelebilecekler konusunda kesinlikle hiçbir garanti vermeyiz. Şaka bir yana, tarayıcınız tüm verilerinizi silebilir ya da güvenliğiniz ve gizliliğiniz beklenmedik şekillerde riske girebilir. Etkinleştireceğiniz her deney bu tarayıcının tüm kullanıcıları için etkin hale gelecektir. Lütfen dikkatle ilerleyin. Vivaldi'daki etkileyici, yeni özellikler ilginizi çekiyor mu? Chrome beta adresinden beta kanalımızı deneyin.

Deneyler karşısındaki açıklamaları da anlayamadım. Bu sayfadaki deneylerin Türkçe karşılıklarını ve ne işe yaradıklarını bulabileceğim bir kaynak var mı?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sibel Narin Özince

• Merhabalar,

Vivaldi incelemesi için https://vivalditurkiye.com/ adresindeki yazılardan faydalanabilirsiniz.

vivaldi://flags sayfasındaki açıklamanın fazla abartıldığını söyleyebilirim. Bu bölümdeki ayarlar tarayıcının kendi içindeki çalışma sisteminde değişiklikler yaptığı için çökmelere ve veri kayıplarına sebep olabilir. Bu ayarların bir çoğu deneysel aşamada olan web teknolojilerini denemek için ve de web tarayıcıda yapılan büyükçe bir iyileştirmenin testi için kullanılmakta.

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.