Strasznie wolne otwieranie nowych stron (PC/Win10) • Ostatnio zaczęły mi się strasznie wolno otwierać nowe strony i adresy. Tzn. mam otwartą jakąś stronę, na niej wszystko chodzi normalnie, jak kliknę na niej na zakładkę to się otwiera normalnie - przykładowo gdy na Youtube otwieram film z listy - ale jak dam otwórz na nowej karcie lub wklepie ręcznie nowy adres w pasku, to trwa 6-7 sekund zanim się zacznie otwierać.. Wcześniej tego nie było i działało wszystko ok... System Win10, PC, najnowsza wersja przeglądarki.. • Ktoś coś?


 • Moderator

  Najnowsza wersja - Stabilna czy Snapshot -- 1.10 czy 1.11

  Ogólnie jeśli chodzi o strony z multimediami - wideo i audio -- to wersja stabilna 1.10 ma poważne problemy z odtwarzaniem na pewnych stronach. Jedna z ostatnich stabilnych aktualizacji rozwiązała część problemów.
  Pozostałe są rozwiązywane cały czas na bieżąco w niestabilnych wydaniach snapshot.

  Niedługo (aktualnie jest wersja kandydująca) otrzymasz dużą stabilną aktualizację do wersji Vivaldi 1.11
  Ta wersja powinna rozwiązać te , powiązane i inne problemy. • Być może nadgorliwy antywirus spowalnia działanie przeglądarki. Niestety wyłączenie antywirusa nie gwarantuje tego, że przestanie ingerować w działanie programów których nie ma dodanych do białej listy. Niektóre trzeba odinstalować :( by się upewnić.
  Możesz też zresetować profil (zakładam, że angielski choć trochę znasz) https://help.vivaldi.com/article/full-reset-of-vivaldi/ • Wersja 1.10.867.48 (Stable channel) - opcja sprawdź aktualizacje twierdzi, że mam najnowszą.


 • Moderator

  @pastwisko

  Proszę sprawdzić najnowszą wersję stabilną - 1.11

  Menu V --> pomoc --> Sprawdź dostępność...

  Jest ok? • @matmur44 - zainstalowałem nową wersję i niestety bez zmian. Z zegarkiem w ręku każda nowa strona otwiera się 7 sekund, co przy moim trybie korzystania z internetu prędzej czy później doprowadziło by do jakichś nieodwracalnych zmian w mózgu :) Póki co przesiadam się na Operę i zajrzę za jakiś czas czy nowe aktualizacje coś zmieniły, ewentualnie zrobię reinstal.


 • Moderator

  @pastwisko

  Zobacz z całkiem czystym profilem - całkiem nową instalację.

  Najpierw odinstaluj.


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.