Strasznie wolne otwieranie nowych stron (PC/Win10)

• Ostatnio zaczęły mi się strasznie wolno otwierać nowe strony i adresy. Tzn. mam otwartą jakąś stronę, na niej wszystko chodzi normalnie, jak kliknę na niej na zakładkę to się otwiera normalnie - przykładowo gdy na Youtube otwieram film z listy - ale jak dam otwórz na nowej karcie lub wklepie ręcznie nowy adres w pasku, to trwa 6-7 sekund zanim się zacznie otwierać.. Wcześniej tego nie było i działało wszystko ok... System Win10, PC, najnowsza wersja przeglądarki..

• Ktoś coś?

• Moderator

Najnowsza wersja - Stabilna czy Snapshot -- 1.10 czy 1.11

Ogólnie jeśli chodzi o strony z multimediami - wideo i audio -- to wersja stabilna 1.10 ma poważne problemy z odtwarzaniem na pewnych stronach. Jedna z ostatnich stabilnych aktualizacji rozwiązała część problemów.
    Pozostałe są rozwiązywane cały czas na bieżąco w niestabilnych wydaniach snapshot.

Niedługo (aktualnie jest wersja kandydująca) otrzymasz dużą stabilną aktualizację do wersji Vivaldi 1.11
    Ta wersja powinna rozwiązać te , powiązane i inne problemy.

• Być może nadgorliwy antywirus spowalnia działanie przeglądarki. Niestety wyłączenie antywirusa nie gwarantuje tego, że przestanie ingerować w działanie programów których nie ma dodanych do białej listy. Niektóre trzeba odinstalować :( by się upewnić.
    Możesz też zresetować profil (zakładam, że angielski choć trochę znasz) https://help.vivaldi.com/article/full-reset-of-vivaldi/

• Wersja 1.10.867.48 (Stable channel) - opcja sprawdź aktualizacje twierdzi, że mam najnowszą.

• Moderator

@pastwisko

Proszę sprawdzić najnowszą wersję stabilną - 1.11

Menu V --> pomoc --> Sprawdź dostępność...

Jest ok?

• @matmur44 - zainstalowałem nową wersję i niestety bez zmian. Z zegarkiem w ręku każda nowa strona otwiera się 7 sekund, co przy moim trybie korzystania z internetu prędzej czy później doprowadziło by do jakichś nieodwracalnych zmian w mózgu :) Póki co przesiadam się na Operę i zajrzę za jakiś czas czy nowe aktualizacje coś zmieniły, ewentualnie zrobię reinstal.

• Moderator

@pastwisko

Zobacz z całkiem czystym profilem - całkiem nową instalację.

Najpierw odinstaluj.

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.