Strasznie wolne otwieranie nowych stron (PC/Win10) • Ostatnio zaczęły mi się strasznie wolno otwierać nowe strony i adresy. Tzn. mam otwartą jakąś stronę, na niej wszystko chodzi normalnie, jak kliknę na niej na zakładkę to się otwiera normalnie - przykładowo gdy na Youtube otwieram film z listy - ale jak dam otwórz na nowej karcie lub wklepie ręcznie nowy adres w pasku, to trwa 6-7 sekund zanim się zacznie otwierać.. Wcześniej tego nie było i działało wszystko ok... System Win10, PC, najnowsza wersja przeglądarki.. • Ktoś coś?


 • Moderator

  Najnowsza wersja - Stabilna czy Snapshot -- 1.10 czy 1.11

  Ogólnie jeśli chodzi o strony z multimediami - wideo i audio -- to wersja stabilna 1.10 ma poważne problemy z odtwarzaniem na pewnych stronach. Jedna z ostatnich stabilnych aktualizacji rozwiązała część problemów.
  Pozostałe są rozwiązywane cały czas na bieżąco w niestabilnych wydaniach snapshot.

  Niedługo (aktualnie jest wersja kandydująca) otrzymasz dużą stabilną aktualizację do wersji Vivaldi 1.11
  Ta wersja powinna rozwiązać te , powiązane i inne problemy. • Być może nadgorliwy antywirus spowalnia działanie przeglądarki. Niestety wyłączenie antywirusa nie gwarantuje tego, że przestanie ingerować w działanie programów których nie ma dodanych do białej listy. Niektóre trzeba odinstalować 😞 by się upewnić.
  Możesz też zresetować profil (zakładam, że angielski choć trochę znasz) https://help.vivaldi.com/article/full-reset-of-vivaldi/ • Wersja 1.10.867.48 (Stable channel) - opcja sprawdź aktualizacje twierdzi, że mam najnowszą.


 • Moderator

  @pastwisko

  Proszę sprawdzić najnowszą wersję stabilną - 1.11

  Menu V --> pomoc --> Sprawdź dostępność...

  Jest ok? • @matmur44 - zainstalowałem nową wersję i niestety bez zmian. Z zegarkiem w ręku każda nowa strona otwiera się 7 sekund, co przy moim trybie korzystania z internetu prędzej czy później doprowadziło by do jakichś nieodwracalnych zmian w mózgu 🙂 Póki co przesiadam się na Operę i zajrzę za jakiś czas czy nowe aktualizacje coś zmieniły, ewentualnie zrobię reinstal.


 • Moderator

  @pastwisko

  Zobacz z całkiem czystym profilem - całkiem nową instalację.

  Najpierw odinstaluj. • Mam tak samo od jakiś 2 tyg. System Win 7, komp I5 z 16GB ram. Ogólnie lag przy otwieraniu nowych stron dotyczy każdej zawartości, łącznie z tym forum. Tragedia. Już reinstalowałem vivaldi i nie pomogło (wersja stabilna 1.11). Jakieś pomysły?


 • Moderator

  @sirSammael

  Reinstalowałeś - rozumiem, że profil Vivaldiego
  ( https://help.vivaldi.com/article/full-reset-of-vivaldi/ ) został wyczyszczony całkowicie.

  Odinstaluj jeszcze raz, zabezpiecz profil - link, jak to zrobić, powyżej w nawiasie.
  Jak już odinstalujesz, wejdź do lokalizacji profilu i usuń ręcznie. Zainstaluj ponownie i zobacz teraz z całkiem czystym profilem.

  Ja na Win7 nie mam takich problemów - na 1.11 i 1.12 (niestabilna)

  W innym przypadku trzeba czekać na aktualizację.

  Problemy z Vivaldim bezpośrednio do deweloperów możesz zgłosić (w j. angielskim) tutaj https://vivaldi.com/bugreport/ • tak, próbowałem reinstalować na czysto, łącznie z wyczyszczeniem rejestru po vivaldim 😛

  Zainteresowała mnie sugestia o antywirusach jaką gdzieś wyczytałem i teraz testuję z wyłączonym avg. Chyba jest lepiej ale potwierdzę po 1-2 dniach użytkowania. No i muszę znaleźć innego darmowego antywirusa 😉

  Po kilku dniach muszę potwierdzić, ze winny była antywirus avg. • @sirsammael Na Windows 10 wystarczy sam Defender. Jako jedyny nie skanuje szyfrowanych stron internetowych przez dodatkowy certyfikat w przeglądarce. Jeśli chcesz większą ochronę to wypróbuj Avira. Jest darmowado domu i najszybsza w kwestii skanowania otwieranych stron. Zresztą zobacz tutaj: AV-TEST jak poszczególne antywirusy spowalniają ładowanie stron.
  Bitdefender spowalnia ładowanie nawet o 26% 😲 Defender 8%


 • Moderator

  @pawelkoszalin @sirSammael

  Osobiście korzystam z darmowej Pandy i nie mam problemów. Na płatnej wersji też ich nie było.


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.