Nic nie działa mi w tj Vivaldi • Mam te przeglądarkę już od dawna. I na laptopie i na PC. W wersji na PC nic złego się nie dzieje, ale wersja na laptopie sam z siebie zaczęła świrować.

  Obecnie nie jestem w stanie wpisać niczego w pole adres u góry (jaki służy mi za wyszukiwarke), Wpisuję "g treść" aby wyszukać jakąś treść w Google, ale w pasku adresu pojawia się samo "g" i COKOLWIEK DALEJ WPISUJE, nie pojawia się mi przed oczami, nie widać tekstu.

  oraz jak rozwinę pasek adresu to nie można go zamknąc, zostaje on już na stałe i przykrywa wszystko inne. • Chodzi mi o ten pasek. Wszystko zaczyna się psuć po tym jak wklepię cokolwiek w główny pasek adresu, potem już mi nie znika rowinęte pole wyników wyszukiwania, ani nie pojawiają się tam litery gdy coś piszę: http://prntscr.com/f54grp • Nie działa jeszcze wyszukiwanie zaznaczonego tekstu, klimam tu i nic się nie dzieje: http://prntscr.com/f55bs1


 • Moderator

  Nie jestem w stanie odtworzyć u siebie żadnego z tych problemów. Czy mógłbyś spróbować odświeżyć swój profil (bazując na tych wskazówkach), żeby sprawdzić, czy ten problem nadal występuje?

  Sam chyba widzisz, że coś musi być nie tak z Twoją konfiguracją, skoro na PC działa wszystko bez problemu, a tylko na laptopie jest problem... • Zainstalowałem Vivaldi kilka dni temu i zauważyłem brak sugestii wyszukiwania przy użyciu Google jako wyszukiwarki. W menu pod kategorią "Wyszukiwanie" - "Wyszukiwarki internetowe" Google pole "Adres URL sugestii" było puste.

  Rozwiązanie? Wkleiłem w to pole https://suggestqueries.google.com/complete/search?output=chrome&q=%s a sugestie wyszukiwania wróciły "na swoje miejsce". • @pafflick Po zaktualizowaniu do najnowszej wersji (w międzyczasie się pojawiła) wszystkie problemy pozostały.


 • Moderator

  @VivaldiUser3 To raczej oczywiste, bo problem tkwi w profilu, a nie w wersji przeglądarki, dlatego pisałem o odświeżeniu profilu, które niestety trzeba zrobić ręcznie. • @pafflick 0_1495216072751_a.jpg

  U mnie podkreślone na czerwono pole świeżo po pierwszym uruchomieniu (brak profilu przeglądarki) było puste - musiałem sam to pole uzupełnić. Co ciekawe, adresy sugestii dla innych wyszukiwarek były dostępne.

  Edit: Udało się mi odtworzyć i zarejestrować ten błąd. Tak dla pewności utworzyłem nowego użytkownika, przeglądarka uruchomiona pierwszy raz.
  https://drive.google.com/open?id=0B4rEI-orf61xRHBpU2hHaGRRZ0E


 • Moderator

  @Xyzz said in Nic nie działa mi w tj Vivaldi:

  U mnie podkreślone na czerwono pole świeżo po pierwszym uruchomieniu (brak profilu przeglądarki) było puste - musiałem sam to pole uzupełnić. Co ciekawe, adresy sugestii dla innych wyszukiwarek były dostępne.

  Dla Google'a to pole zawsze było puste i pewnie jeszcze długo takie pozostanie. To nie jest kwestia tego, że ktoś zapomniał je uzupełnić, ale żeby móc wydawać przeglądarkę z taką funkcją uruchomioną, trzeba kupić od Google'a (nietanią zapewne) licencję, inaczej byłoby to jej naruszeniem... Podejrzewam, że podobnie jest z innymi przeglądarkami w których pola sugestii są puste.

  Użytkownik musi te pola po prostu uzupełnić sam. Dla Google'a ja używam takiego zapytania:
  https://www.google.com/complete/search?client=chrome&q=%s&hl=pl • @pafflick Nie wiem jak z kwestiami licencyjnymi, ja znalazłem ten "tajemny url" w kodzie egzotycznej i bardzo niepopularnej przeglądarki i podmieniłem "?output=firefox" na "?output=chrome".
  0_1495399268904_a.jpg
  Po prostu nie używałem jeszcze przeglądarki bez autosugestii (a trochę tego już widziałem) i uznałem to za błąd lub przeoczenie.


 • Moderator

  @Xyzz Tak jak mówiłem, to kwestia licencji, a nie przeoczenia. Nie wiem czy przykład który podałeś nie jest przypadkiem naruszeniem licencji (skoro używa "nie swojego" adresu do sugestii), ale nie mnie to oceniać, nie zgłębiałem tego tematu.
  W każdym razie wczoraj ktoś również podniósł tę kwestię na głównym forum - możesz tam zajrzeć z ciekawości, zostały tam podane m.in. adresy sugestii do innych wyszukiwarek: link. • Trochę odgrzeje kotleta 😉

  Ale kto korzysta teraz z wyszukiwarki Google?
  Jedyna która podaje rzetelne informacje a nie kupę reklam to

  https://start.duckduckgo.com/

  zawsze jak chcę coś znaleźć to jest to na pierwszej stronie a jak to miało miejsce w google na 2-3 stronie, a w wyszukiwarkach chodzi o treść wyszukiwania a nie treści przeładowane reklamami 😉


 • Moderator

  @VivaldiUser3

  Odświeżyłeś profil? Jest ok? Można zamknąć temat?


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.