POŚCIK

• 10 miesięcy minęło od kiedy ostatnio użyłem VIVALDIego.

Pomyślałem wtedy, że kiedyś będzie to najfajniejsza przeglądara, ale jeszcze na to KIEDYŚ trzeba poczekać.

Wtedy pobawiłem się 3 dni, napisałem na forum, co mnie zbolało i odinstalowałem.

Kilka z opisanych rzeczy pewnie było zbieżnych z planami programistów - bo się pojawiły,
    resztę powtarzam, bo nadal trzeba je poprawić.

po 10 miesiącach gdzieś VIVALDI wpadł mi w oczy i używam znowu, ze 5 dni już będzie!!!

Dziś VIVALDIO jest wyraźnie żwawszy niż browser, którego używam, nie marudził, żeby poinstalować flashe , javy i inne badziewa, co mnie strasznie cieszy - i wszystko hula, fajnie, fajnie.

Znaczy jest lepiej, jestem już nawet na etapie, że się zastanawiam nad przesiadka ...

Ale żeby nie było, uwagi mam, poniżej.
    Tym razem postaram się okrasić marudzenie odrobiną fotek, co by lepiej widać było co poeta ma na myśli.
    Uwagi i pomysły są to rzeczy, które lepsze są w mojej aktualniej przeglądarce, bo po co wyważać otwarte drzwi, oraz kilka które się mi uroiły.

Tak trochę, całkiem nie po kolei będzie, w kolejności całkowicie losowej.

1. POBIERANIA,ZAKŁADKI jawią mi się jako strona, nie tylko panel - lepsze to, tak jakoś jestem przekonany.
      z kilkoma gadżetami, które opisałem w punkcie około 26, nie pamiętam dokładnie w którym.
      0_1491674397104_1.jpg.
      Rzecz w tym, że zakładkę mogę przypiąć, mieć zawsze otwartą, zawsze w tym samym miejscu.
    2. korzystam sobie z wtyczki: GET THEM ALL,
      w innej przeglądarce klikam i zapisuje się plik z nazwą w formacie "ludzkim",
      ale VIVALDI woli inaczej, np.: nfek233jfgr4kjkj564k.mp4
    3. ZAKŁADKI, jest w nich explorer niespotykany:
      nie można w nim edytować kolumn, a co gorsza nie mogę zmienić szerokości owych kolumn, czasem więc w konsekwencji nie do końca jestem uświadomiony, co właśnie otwieram. 0_1491674449181_2.jpg
    4. znalazłem IMPORTUJ ZAKŁADKI I USTAWIENIA, a jest gdzieś EXPORTUJ ZAKŁADKI I USTAWIENIA?
    5. mam pasek boczny, mam w nim w nim panele takie i inne, a wszystkie oczywiście ciemne, z wyjątkowym wyjątkiem: ROZSZERZENIA, podczas wieczornego przeglądania jak walnie po oczach bielą to czuję jakby ktoś w te oczy widelec włożył,0_1491674506948_3.jpg
      Po to sobie człek ciemny motyw ustawia, żeby rozszerzeniami po oczach dostać
    6. BRAK PRZYCISKU 'DODAJ DO PASKA ZAKŁADEK", np. plusika jako pierwszej ikonki w pasku zakładek, niby nic a jednak cieszy mnie w innej przeglądarce,0_1491674578513_4.jpg .
    7. SZYBKIE WYBIERANIE: jakoś nie udaje mi się utworzyć folderu przez przeciągnięcie jednej zakładki na drugą, podejrzewam, że przyczyną jest brak takiej możliwości?
      8.Kiedy już stworzyłem folder manualnie, to jak wrzuca się do niego już istniejąca zakładkę?
      Nie da się przeciągnąć?
    • przegapiam coś albo nie ma jeszcze tej WAŻNEJ funkcjonalności?
    1. ZAKŁADKI: korzystam wyłącznie z widoku listy, ale jak się domyślam są tacy, którzy chętnie poużywaliby miniatur., bo są przejrzyste fajne, etc.
    2. tak więc w widoku listy brak mi pewnej niezwykle fajnej funkcjonalności 0_1491674837414_5.jpg , mianowicie po podświetleniu zakładki powinien pojawiać się check box (1) umożliwiający JEDNOCZESNE zaznaczenie wielu zakładek, zaś w prawokliku: OTWÓRZ ZAZNACZONE W NOWYCH KARTACH, PRZENIEŚ ZAZNACZONE DO KOSZA, NOWY FOLDER ZAZNACZONYCH. 0_1491674896746_6.jpg
      Oraz ixik (2) umożliwiający usunięcie zakładki jednym klikiem, a nie: PRAWOKLIK-> MENU -> USUŃ ZAKŁADKĘ.
      Przy czym check box oraz "x" powinny być koło siebie, przed nazwą zakładki.
    3. w VIVALDIM wtyczki nie muszę instalować, tej, która umożliwiała screen shoty, bo jest taka funkcjonalność.
      Zaproponowałbym małe usprawnienie: możliwość zrzucania screenów do PDFa.
    4. włączyłem, bo jest w operze, funkcyjke, która po zaznaczeniu tekstu pokazuje mini menu KOPIUJ/SZUKAJ, fajne to, często używane, 0_1491674947326_7.jpg,
      Dodać się da?
    5. motywy są świetne. Zawsze używam ciemnego i zawsze wybierając które którekolwiek menu podręczne zastanawiam się dlaczego zawsze jest obleśnie białe, aż kłuje w oczy? Sympatyczną drobnostką byłaby zmiana kolor menu wraz z motywem.0_1491674994361_8.jpg.
    6. Znowu ZAKŁADKI,a właściwie dodawanie zakładek: przycisk dodawania zakładek w pasku adresu mógłby być nieco większy i ważniejsze jego zachowanie, mianowicie jego kliknięcie powinno automatycznie dodawać zakładkę do ostatnio dodawanego folderu, jak w operze.
      14 jak ja czuję VIVALDIEGO, to ma być wygodnie, ergonomicznie, etc.
      więc, wiem że nie zaczyna się od "więc", dlatego zaczynam, wiem co jest najmniej wygodne w VIVALDIM.
      oczywiście dodawanie zakładek, przy użyciu przycisku w pasku adresu, jedno opisałem wyżej a teraz następne - to już masakra, mianowicie:
    • klikam mikro przycisk dodawania zakładki,
    • pojawia się okienko 0_1491675040824_9.jpg, które do szału mnie doprowadza.
      od góry patrząc mamy podgląd/ miniaturkę dodawanej strony,
      explorer plików,
      opcje: OPIS, SKRÓT – czy są aby nawet nie konieczne, ale w ogóle potrzebne?
      Chętnie bym je usunął lub do personalizacji.
      zabierające mnóstwo miejsca i najniższym możliwym miejscu button DODAJ, co właśnie jest moim wielkim problemem.
      Na laptopowym monitorze owe okno zajmuje cirka 50% wysokości ekranu i tyle właśnie mój zmęczony szczur musi pokonywać, ilekroć przyjdzie mi do głowy durny pomysł dodać zakładkę.
    1. żeby nie było za łatwo, dodawarka zakładek po chwili zapomina, gdzie dodałem ostatnią zakładkę i ponownie „mogę” oddać się ceremonii podróży szczurem po folderach,
      16 i jeszcze explorer w tym okienku to jest nie rozwijalny tylko rozwinięty, chodzi mi o foldery, jeśli mam ich dużo, a chcę dodać zakładkę do takiego który sobie leży daleko, to muszę się sporo nascrolować.
      Wszystkie rozwinięte foldery zaciemniają skutecznie całokształt.
      Dlaczego nie przycisków umożliwiający ROZWINIĘCIE/ZWINIĘCIE folderu? 0_1491675117634_10.jpg
    2. Sprawę oczywiście polepszy trójkącik umożliwiający zwinięcie/rozwinięcie folderu.
      18 POBIERNIA, bardzo to niefajne, że pobierania w trakcie nie można usunąć.
      Najpierw należy je zatrzymać i dopiero można usunąć.
      Lipa jakaś.
    3. oczywiście brak na pobieraniach przycisków umożliwiających jednoklikowe zatrzymanie, anulowanie, usunięcie, ponowne pobranie. Tu nie mam linka, bo nic teraz nie pobieram.
      20, POBIERANIA: możliwość wyświetlenia WSZYSTKICH lub tylko AKTYWNYCH lub tylko ANULOWANYCH lub tylko ZATRZYMANYCH lub tylko GOTOWYCH jest bezcenna, a jednak jej nie ma, smutek.0_1491675212838_11.jpg
      21 brak przy pobranych plikach ikonki udającej explorera plików, co by kliknąć i być na miejscu, 0_1491675289274_12.jpg
      taaa wiem PPM etc., ale skoro vivaldi ma myć najlepszą przeglądarka to raczej nie ma zmiłuj ...
      Aha, żeby nie było za łatwo, super fajnie byłoby, gdyby do wymarzonej ikony można było podpiąć swojego ulubionego explorera, a nie systemowe badziewa,
      22 kiedy dodaję zakładkę do szybkiego wybierania to niestety muszę robić to "z palca" w sugestiach nie mam otwartych stron, a jedynie 3 z historii, i ciekawa jest logika owych 3 stron, bo nie są to ostatnie strony ... 0_1491675427428_13.jpg
      Dodawał ktoś kiedyś zakładkę przeglądaną kilka dni temu, z historii?
      Kiedy dodajemy zakładkę?
      Kiedy znajdziemy stronę i się nam spodoba, czyli najbardziej logiczne w sugestiach są strony aktualnie otwarte i oczywiście ostatnio przeglądana na honorowym miejscu.
      23 IMPORT ZAKLADEK: jest, ze wszystkich popularnych browserów, choć oczywiście nie do końca jest tak fajnie jak mogłoby być:.
      Po imporcie w zakładkach dostajemy folder ZAIMPORTOWANE ZAKLADKI,
      z drzewem, jak mieliśmy w poprzedniej przeglądarce.
      Jeśli importuję zakładki, to z myślą, że będzie jak było w poprzedniej przeglądarce, mam na myśli, że np. zakładki z SZYBKIEGO WYBIERANIA pojawią się w szybkim wybierania, z PASKA w pasku, etc.
      24 mała niedogodność w NOTATKACH, te uwagi piszę właśnie w notatkach. Wchodzę sobie to tu to tam, za każdym razem wracając na początek notatki - muszę przewijać do końca aby kontynuować, do tej scrolowalem to już 24 razy :-(.
      A punktów jest 57.
      Czy notatkownik mógłby pamiętać ostatnią pozycję?
    4. Każdy kiedyś stawiał przeglądarkę na nowo na nowym sprzęcie czy po reinstalu systemu?
      Tradycyjną metodą to człowieka może po prostu piorun strzelić:
    • najpierw przeglądarka,
    • później wtyczki, których oczywiście trzeba szukać w web storze, gdzie zawsze jakąś się pominie i trzeba jej później ponownie szukać.
    • następnie zakładki, jeśli się uchowały w jakimś backupie,
    • jakieś własne motywy czy co tam
      Generalnie od początku instalacji do pełnego zadowolenia ze 2 godz, jeśli pójdzie szybko i później jeszcze trochę, bo zawsze się coś zapomni.
      Szczęściem od dawna nie muszę tego robić (-:.
      Staram się mieć zawsze aktualną kopie profilu usera przeglądarki.
      Wystarczy postawić browsera podmienić oryginalny plik na ten z backupu i mamy gotową przeglądarkę -> 1:1, z wtyczkami które mieliśmy, WSZYSTKIMI zakładkami w miejscu skąd je pamiętamy, historią i nawet stronami, które były otwarte w chwili tworzenia kopii.
      Całą operacja zajmuje około 5 minut /słownie: pięć/
      Robię to ręcznie, przy pomocy dwupanelowego explorera i pewnie tak zostanie, ale sądzę, że taka systemowa możliwość ułatwiłaby wielu osobom życie wiele razy.
      Jakoś nie zauważyłem, aby ktoś wyposażył przeglądarkę w takie cudo.
    1. Znowu szybkie wybieranie, czy przypadkiem kliknięcie na pusty obszar nie mogłoby przenosić w górę o jeden poziom? Funkcja z której często korzystam gdzieś tam, bardzo pomaga.

2. jestem fundamtalistycznym fanem ciemnych motywów - wszystko mam ciemne, ale strona szybkiego wybierania to dla mnie zbyt duży hardcore. Pustka kosmosu to przy niej disnayland.Tak jest 0_1491675545148_14.jpg , ta tak powinno być 0_1491675493182_15.jpg .

3. skoro vivaldi jest niezwykle personalizowalną przeglądarką, pewnikiem masy pracujące rzeszami korzystałby z możliwości systemowego wyłączenia autoodtwarzania filmów/reklama na TVNach i innych onetach, bardzo niezwykle jest to wkutwiające, jeśli ktoś chce obejrzeć to uruchomi, nic na siłę. Próbowałem coś zdziałać przy pomocy wtyczek, ale nie wychodzi.

4. inżynieros od historii wykonali kawał roboty, teraz poprosze o podniesienie zakładek, szybkiego wybierania na podobny poziom.

5. nie mam pojęcia, czy taka wypasiona historia jakoś szcególnie obciąża pamięć, ale stawiam swoje obuwie, że nigdy nie skorzystam z jej dobrodziejstw, podobnie jak spora większość userów, zastanowiłbym się na ustawieniem sposobu działania historii: STANDARD/ADVANCED.

6. i ponownie pobierania, osobiście nie korzystam z tej opcji, ale pewnie możliwość posortowania pobranych plików na pdf-y, video, programy pewnie się ludziskom czasem przydaje. 0_1491675601753_16.jpg

7. PUSTY

8. sobie pomyślałem, że fajnie byłoby dodawać zakładki w następujący sposób:

• kopiuję adres,
    • następnie PPM na pustym obszarze, w miejscu, gdzie chcę mieć zakładkę /SZYBKIE WYBIERANIE/, WKLEJ i magia - zakładka jest.
    1. czy ja gdzieś przegapiłem w ustawieniach VPN czy nie widzę bo nie ma?
    2. jakiś wbudowany ADBLOCK to na razie przyszłość jak sobie myślę, czyli, póki co wtyczek jakiś?
    3. TRYB PEŁNOEKRANOWY, no całkiem fajnie chętnie pokorzystałby, ale znane mi tryby pełnoekranowe są zbyt pełnoekranowe.
      żeby taki tryb był funkcjonalny to trzeba mu pozostawić pasek zakładek, bo jak przełączać się pomiędzy otwartymi stronami?
      Wyłączyć tryb, kliknąć inną zakładkę, włączyć tryb?
      Chyba powinno być wygodnie ...
      A poza tym gdzie jest button do tego trybu?
      nie samymi klawiszami człowiek żyje.
    4. POBIERANIA: jak już jakieś zatrzymam i wznawiam po jakimś czasie, to niestety nie widać efektów tego wznawiania, zdaje się, że powinno być nieco inaczej?
      38.znowu POBIERANIA, w PPM przydałoby się POBIERZ PONOWNIE, na takie przypadki jak w p-cie 32.
    5. co teraz? POBIERANIA oczywiście, po zatrzymaniu pobierania pojawia się niespecjalnie widoczny napis ZATRZYMANE.
      Całkiem fajnie byłoby nadać im im kolor, albo co.
    6. a jak odróżnić pliki pobrane w całości od tych, które się posypały?
      Te pobrane mają wielkość, te posypane mają opis:
      ile pobrano z całkowitej wielkości plik, np.: 17,33 MB z 2433,34 MB.
      Ani czytelnie, ani fajnie.
    7. NOTATKI, a właściwie szukajka w notatkach.
      działa w ten sposób, że pokazuje notatkę, w której występuje szukana fraza, ale jeśli notatka jest wielgaachna, to pociecha z takiego wyszukiwania malutka.
      Szukajka powinna mieć opcje przeszukiwania notatek taki sposób, jak CTRL+F przeszukuje strony.
    8. było również nieźle, gdyby notatkom można byłoby nadawać kolory, takie cóś znacznie ułatwia odnalezienie szukanej notki.
    9. Jak już tak szalejemy, to kolorowa czcionka w notatce. Często mam całkiem spore notki i chętnie jakoś wyróżniłbym ważną część tekstu, ale nie ma jak.
      Przerobiłem sporo wtyczek notatnikowych, ale żadna tego nie oferuje.
    10. TRYB CZYTNIKA, fajna historia, ale jest feler.
      W nocy bezużyteczny.
      Jak pisałem wcześniej jestem ortodoxem ciemnego designu, mam skórkę DARK i rozszerzenie ściemniające strony.
      Kiedy włączam tryb czytnika rozszerzenie przestaje działać i mam reflektor kilka cm od oczu. Very nice.
    11. zdecydowanie czytelniejszym, niż obecny, LINK 17, sposobem prezentacji, nawigacji czy li po prostu korzystania z ZAKŁADEK byłby klasyczny explorer 0_1491675674522_18 a.jpg po lewej drzewo z katalogami, po prawej podkatalogi i pliki.
      A tu to samo z miniaturkami.0_1491675713955_18b.jpg jak dla mnie – cudeńko.
    12. NOTATKI: tak sobie myślę, że winna być możliwość wklejenia linku w dowolne miejsce w texcie i żeby link był linkie, a nie wyłącznie literami jedna po drugiej?
      Bo niby skąd wiadomo czego dotyczy link, jeśli notka ma kilka linijek?
      I dlaczego obowiązuje zasada jedna notatka, jeden link?
    13. W podbieraniach widzę, że pobrana ilość MB rośnie, ale tak sobie myślę, gdyby uwidocznić transfer bylby ok. Wśród wielu pobieranych plików, nie widać na pierwszy rzut oka, co się pobiera, a co się powinno pobierać.
      48.NOTATKI: wiem, że marudzę, ale czy wklejane wycinki ekranu nie mogły być wklejane w notatce, obok textu, którego dotyczą, a nie pod ramką jak teraz?
    14. możliwość ukrycia ikony rozszerzenia za paskiem adresu - bezcenne. Gdyby jeszcze można było zmieniać ich kolejność przez przeciąganie ...
      OK, zwracam honor, sprawdziłem ver 1.9 – już jest ta opcja.
    15. Czy twórcy vivaldi, podobnie jak twórcy innych przeglądarek, planują stworzenie klienta pocztowego?
    16. może, gdzieś mały, dyskretny buttonik do pingowania i speedowania w tle.
    17. wyłącz POKAZUJ DYMKI Z MINIATURKAMI -> zgrupuj ze 3 karty. W opcji z włączonymi dymkami, podświetlasz myszką i masz.
      Z wyłączonymi dymkami trzeba kliknąć pasek o szer. mniej niż 1 mm /zmierzyłem ekierką, bo nie mam linijki/ w górnej części zakładki. Jeśli ktoś chce powiedzieć, że jest wygodnie, to NIE, jest bardzo NIE WYGODNE.
    18. Explorer HISTORII jest tak samo „fajny” jak w zakładkach, ani edytować kolumn, ani zmienić ich szerokości, ani usunąć jakąś.
    19. Tak sobie patrzę, myślę i nie wiem po co komu w tymże explorerze kolumna ADRES?
      Zawiera dokładnie to samo co kolumna NAZWA + trochę techniczne bełkotu.
      Kończyna w górę, kto korzysta z tej kolumienki?
    20. Zamiast owej kolumny proponuję dodanie w HISTORII widoku miniatur,
      Z pewnością ułatwi to odnalezienie szukanej strony.
      56/ POBIERANIA w linkach brak check boxów, umożliwiających wybranie kilku linków do otwarcia lub usunięcia.0_1491675770381_19.jpg
    21. Miałem właśnie kończyć swe wypociny, ale naiwnie postanowiłem sprawdzić wersję rozwojową, może jest coś ciekawego?
      Jasne, że znalazłem coś ciekawego, w miejscu, w którym się bym nawet nie spodziewał – w instalacji.
      Jest tak, mam wersje STABLE i postanawiam potestować coś z wyższym numerkiem, ale chcę mieć możliwość porównania, czyli jednocześnie przeglądarkę w dwóch wersjach.
      I co? Nie ma lekko, jeśli wybierzesz ACCEPT AND UPDATE, starsza wersja przejdzie do historii i tyle się naporównujesz …
      Jeśli wybierzesz ADVANCED, też nie ma lekko: jako domyślny folder zostanie wskazany ten z wcześniejszą wersją, więc nadpiszesz sobie wersję i będzie jak wyżej .
      Musisz więc stworzyć folder, jak to mówi znajomy informatyk, z palca.
      Jesteś szczęśliwy, myślisz, będzie dobrze, są dwie wersje.
      W sumie tak, ale żeby zaraz wygodnie i przejrzyście to NIE:
      Jak klikam ikonę w pasku to uruchamia się wersja zainstalowana jako pierwsza.
      Jak odpalić snapshota?
      Ponieważ explorer widzi dwie wersje to można je odpalić, ale też jest zabawnie.
      Po skorzystaniu z WYSZUKAJ PROGRAMY dostajesz coś takiego – mamy dwie wersja. 0_1491675819253_20.jpg
      Wybieramy rozwojówkę, odpaliła się.
      Pora na STABLE, znowu WYSZUKAJ PROGRAMY, i mamy 0_1491675841863_21.jpg Która wersja jest która?

Dlaczego, tak po ludzku nie można zainstalować dwóch wersji, jako dwóch programów, jak tu: 0_1491675349023_22.jpg
    Niby udało się uzyskać, to co bym chciał. 0_1491675863104_23.jpg
    W tej instalacji, nic nie jest tak proste:

• klikam skrót do 1.8,
    • pierwsza niespodzianka: odpala się to co chcę,
    • druga niespodzianka: skrót do 1,8 znika, a jako skrót aktywnego programu uaktywnia się skrót do 1,9 .
    • oczywiście teraz tym skrótem nic nowego nie odpalisz, więc zamykam 1,8
    • klikam coś, co powinno być skrótem do 1,9 i co: suprise: mam 1,9.
      Teraz poodpalamy sobie launchery, bo to też ciekawe .
      Możemy korzystać TYLKO z wersji, która została odpalona jako pierwsza.
      Np. klikamy 1.8 – odpalilo się.
      Zagadka: co spowoduje launcher do 1.9?
      Odpalenie kolejnego okna 1.8, very funny.
      O co chodzi?

Nie mam fioletowego pojęcia dlaczego 2 jpegi się odwróciły?

Noc już prawie, czas powoli kończyć.
    Jak mawiają Rosjanie:
    Let the POWER be with You.
    Akas

• Moderator

Nawet nie przeczytałem całości, tak dużo tego. Z tego co na szybko obejrzałem to widzę, że pewne problemy/propozycje które zgłaszasz wynikają ze zwykłego niezrozumienia niektórych funkcji w Vivaldim (np. 1, 23, 36 i pewnie jeszcze parę innych), duża część to propozycje które ludzie zgłaszają tu regularnie odkąd forum istnieje, a inne to jakieś małe ficzery które pewnie się pojawią kiedyś, ale raczej nieprędko.

Niektóre rzeczy to w ogóle jakaś totalna abstrakcja, np. pytanie 48 - odpowiedź brzmi: Twórcy Vivaldiego W PRZECIWIEŃSTWIE do twórców innych przeglądarek PLANUJĄ wydanie zintegrowanego klienta poczty. Podobnie problem z używaniem stabilnej wersji i snapshota jednocześnie - u mnie działa to bezbłędnie. Musiałeś coś sknocić przy instalacji, jak zainstalujesz wersję "Standalone" w oddzielnym folderze, to nie ma szans żeby się kłóciła z pozostałymi instalacjami. Mogłeś sknocić nadpisując wersję stabilną snapshotem (poprzez wybranie opcji aktualizacji).

Generalnie jeśli masz jakieś ORYGINALNE pomysły (tzn. takie które jeszcze się nie pojawiły - nie sprawdziłem wszystkich w Twoim poście tutaj), to fajnie by było jak byś je dodał w miejscu, w którym czytają je twórcy przeglądarki i inni użytkownicy, bo tutaj na polskim forum zaglądają tylko użytkownicy i w dodatku tylko z Polski. Wątek z sugestiami jest tutaj. Zanim cokolwiek dodasz, przeczytaj, czy takiego pomysłu już ktoś inny nie dodał. Możesz głosować na te które Ci się spodobają (obowiązuje zasada jeden pomysł = jeden post).

Pamiętaj też, że w większości porównujesz przeglądarkę która istnieje na rynku ponad 20 lat z projektem który ma zaledwie dwa lata - oczywistym więc jest, że na obecnym etapie nie będzie oferował tak wielu funkcji jak konkurencja.

1. Otwórz se stronę vivaldi://downloads to będziesz miał zakładkę pobierania plików.

• @pafflick A po co mi klient poczty? Po co mam na kompa sciągac coś co mam na zewnątrz.Viva w stosunku do FF to bez obrazy ale nakładka na chrome.Nie ma własnego silnika

• A mi jest potrzebny wbudowany klient poczty, bo dzięki temu będę mógł porzucić starą Operę 12.

• Moderator

@Zbycho Nie rozumiem Twojego pytania i dlaczego jest adresowane akurat do mnie? Czy ja gdzieś napisałem, że klient poczty jest Ci potrzebny, albo, że musisz go używać?

• @pafflick Sorry ale problem polega na tym ze ktos pisze "mega tekst".Ktos inny na to odpowiada a jeszcze ktoś inny tę odpowiedz próbuje dopasowac do tego "mega".No i się pieprzy.Gdyby "akas" rozbił tekst na pojedyncze problemy ,było by Ok.A tak to tylko młyn.Stąd pomyłka.
    Co do Avaldi to taki Chrome zmieszany z paru rozszerzeniami Firefoxa w wersji dług............o rozwojej.Jak będzie wersja 4.1 to juz będzie stabilne a twórcą (za dziesięc lat) będzie sie to chciało rozwijać,to moze przetrwa.

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.