Wpisywanie adresów • Mam problem z najnowszą aktualizacją, gdyż przed nią działało to normalnie. Mianowicie, chodzi mi o wpisywanie adresu. Przedtem działało to tak, że wpisywałem daną literę i strona była automatycznie uzupełniana, np. wpisywałem "y" i uzupełniało mi, że chodzi o Youtube, a teraz to wygląda tak, że klikam na "y" i przenosi mnie do jakieś filmu. Jak to zmienić? Próbowałem już wpisywanie litery i klikanie na daną stronę, ale to nic nie daje i nadal uzupełnia o dziwaczne strony, a problem jest dla mnie naprawdę upierdliwy.


 • Moderator

  To znany problem i możliwe, że już ktoś nad nim pracuje. Póki co niektórzy proponowali np. wyłączenie niektórych opcji w ustawieniach paska adresu, np.: "Autouzupełnianie adresu > Zawsze preferuj zakładki" i "Pokazuj menu podręczne adresów podczas wpisywania".

  Innym wyjściem jest dodanie skrótu do zakładki ze stroną YouTube, np. yt. Wtedy wystarczy wpisać w pasku adresu dany skrót i kliknąć [ENTER], żeby przejść na daną stronę (ja tak mam ustawione i nie muszę się martwić funkcją auto uzupełniania). Poza tym można tak ustawić menu szybkich poleceń, żeby po wpisaniu skrótu automatycznie się strona otwierała (bez zatwierdzania klawiszem [ENTER]).


 • Moderator

  @patrolox

  Czy w stabilnej 1.11 jest już ok?


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.