Zmiana czcionki (rodzaju/wielkości) w widoku czytania. Jak tego dokonać?

• Całe sedno pytania zawarte w tytule.
    Jak mógłbym zmienić czcionkę w widoku czytania/trybie czytania na bardziej czytelną dla mojego wzroku?, nie zauważyłem takiej możliwości.

• Moderator

Najprościej chyba używając wbudowanego zoom-u? Domyślnie przytrzymujesz [CTRL] (lub [⌘] jeśli masz komputer Mac) i scrollujesz kółkiem myszy.

Innym rozwiązaniem może być edycja czcionki (jeśli znasz choć trochę CSS) w pliku Reader_View.js, który znajduje się w katalogu w którym zainstalowany jest Vivaldi, w następującej ścieżce (zakładając, że używasz najnowszej wersji stabilnej): \Application\1.8.770.50\resources\vivaldi\user_files\.
    Niestety, przy tym rozwiązaniu konieczna będzie ponowna edycja pliku po każdej aktualizacji przeglądarki...

Póki co nie ma wbudowanej funkcji dostosowywania wyglądu strony w widoku czytania, niemniej jednak pojawiają się cały czas takie sugestie. Ostatnia z nich jest tutaj - możesz na nią zagłosować korzystając ze strzałeczki w górę w tamtym poście.

• @pafflick Dziękuję, z braku czasu jeszcze nie przetestowałem, ale nie omieszkam, i jednocześnie, liczą na team Vivaldi`ego rzecz jasna…

@lemari Również podziękowania , sprawdza się (choć unikam wszelkich dodatków) im mniej uzależnień tym zdrowiej ;)

• @etcentenis To są tylko narzędzia, które nam mają ułatwić korzystanie z internetu. ;)

• Moderator

@etcentenis

Dobre wieści :)

Wypróbuj najnowszą wersję stabilną Vivaldi 1.11

Zaawansowany widok i możliwość konfiguracji podczas czytania.
    Ustawienia --> Strony internetowe --> Widok Czytania.
    Ikona koła zębatego pojawi się w prawym górnym rogu:

• Typ czcionki (szeryfowa, bezszeryfowa) i jej rozmiar.
    • Szerokość kolumny tekstu.
    • Odległość między wierszami.
    • Tło: jasne, ciemne albo w kolorze motywu.
    • Resetuj, aby przywrócić wartości domyślne.

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.