Niemożność uruchomienia po aktualizacji • Witam, wczoraj wieczorem zrobiłam aktualizację Vivaldiego z 1.7 do wersji 1.8 a dziś rano nie mogę jej włączyć, ponieważ skrót na puplicie nie działa - wyskakuje informacja, że element vivaldi.exe został zmieniony lub przeniesiony, dlatego skrót już się do niego nie odwołuje. Pytanie, jak mam w takim razie włączyć przeglądarkę? (Teraz korzystam z Opery) • Dziękuję, temat już nieaktualny, przynajmniej dla mnie. Usunęłam wersję 1.8 i zainstalowałam 1.7 - ta działa. Przepraszam za zamieszanie i pisanie post pod postem. Pozdrawiam.


 • Moderator

  Najwidoczniej masz zły skrót na pulpicie (albo instalator coś skopał). Zawsze jest opcja żeby naprawić skrót. Można też uruchomić przeglądarkę klikając przycisk "Start" i wpisując "vivaldi". Potem możesz np. przypiąć przeglądarkę do paska zadań. Daj znać, jeśli jeszcze potrzebujesz z tym pomocy. • Pomocy już nie potrzebuję, dziękuję 🙂 Natomiast co do rad, to nie wiedziałam jak można naprawić skrót, a ze Startu -> vivaldi również nie działał,w pasku miałam już wcześniej skrót, który również nie działał - usunęłam i próbowałam przenieść ze startu, ale nadal nie działał. Coś przy aktualizacji musiało się popsuć, więc na razie wstrzymam się z kolejną 😉


 • Moderator

  A aktualizowałaś ręcznie pobierając instalator czy korzystając z automatycznej aktualizacji? Z tą drugą były problemy, ale po kliknięciu przycisku Menu > Pomoc > Sprawdź dostępność aktualizacji, powinno za drugim razem zadziałać poprawnie.

  Co do skrótu, to zawsze możesz utworzyć go ponownie, choć dziwne jest to, że w ogóle on się zepsuł tak nagle... 🤔 • Szczerze mówiąc, nie wiem jak tworzy się skrót ponownie 😕 Nie pobierałam instalatora - skorzystałam z zapytania o aktualizację


 • Moderator

  Możesz spróbować zrobić tak (jeśli Ci się chce 😜). Spróbuj otworzyć jakiś folder i w pasku adresu wkleić to: %localappdata%\Vivaldi\Application (zatwierdź: [ENTER]). Tam powinien znajdować się plik vivaldi.exe lub po prostu vivaldi (zakładam, że zainstalowałaś przeglądarkę korzystając z domyślnych ustawień). Zaktualizuj przeglądarkę i zobacz czy coś się wydarzy. Jeśli po aktualizacji skrót przestanie działać, wtedy skopiuj ten plik vivaldi z otwartego katalogu i na pulpicie kliknij PPM (prawy przycisk myszy) i wybierz opcję "Wklej skrót". Potem możesz zmienić nazwę skrótu wedle uznania. Powinno zadziałać.

  Gdyby coś z powyższych informacji się nie zgadzało, daj znać.


 • Moderator

  @Magnezik

  Czy jest ok w wersji stabilnej 1.11 ?


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.