Kopiowanie z Vivaldiego czystego tekstu bez formatowania. • Jak kopiuję tekst z Opery 12 do np. LibreOfficeWriter wkleja mi się "goły" tekst. Jak kopiuję z Vivaldiego wkleja mi się tekst razem z formatowaniem (z już ustawioną czcionką, wielkością, pogrubieniem itp). Da się ustawić Vivaldiego, żeby nie kopiowało mi się formatowanie wraz z tekstem tylko sam tekst? • @pn4265 Z tego co mi wiadomo, nie da się. Zamiast tego musisz w programie docelowym użyć opcji wklejenia jako tekst niesformatowany (w LibreOffice robi się to bodajże skrótem klawiszowym Ctrl+Alt+Shift+V). • Dziękuję, bo natchnąłeś mnie, żeby zamienić skróty klawiszowe w LibreOffice (czyli ustawiłem Ctrl+V na wklejanie bez formatowania). A tak z ciekawości: Opera 12 celowo nie kopiowała formatów czy to tylko jej "ułomność"? • Po prostu nie było funkcji kopiowania z formatowaniem. • Skoro kopiowanie z formatowaniem jest funkcją to dlaczego nie ma opcji wyłączania tejże funkcji?


 • Moderator

  @pn4265 Z tego co wyczytałem, to właśnie kopiowanie bez formatowania jest funkcją, a to system operacyjny domyślnie kopiuje z aplikacji tekst razem z formatowaniem. Żeby temu zapobiec, aplikacja musiałaby być napisana w taki sposób, żeby podawać do schowka sam tekst, bez formatowania (tak jak to miało miejsce w starej Operze).

  Póki co, jedynym wyjściem jest więc albo używanie rozszerzeń które to umożliwiają, albo przekopiowywanie tekstu np. przez Notatnik, albo odpowiednia konfiguracja programu do którego kopiujemy tekst (jeśli jest taka możliwość). Ja np. mam MS Office ustawiony tak, że gdy wklejam tekst z innej aplikacji niż MS Office, to automatycznie wkleja sam czysty tekst, bez formatowania.

  0_1488886516285_office.png


Log in to reply
 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.