RAM a Vivaldi

• Komputer z 2GB RAM, niestety Vivaldi nie zwalnia pamięci po zamknięciu zasobożernych kart; np.Twitter...
    Dlatego nawet po dosyć krótkim czasie komputer "muli".
    Czy jest jakiś sposób na to, Opera, Slimjet, nawet Chrome, radzą sobie z tym.

• A sprawdź jak wygląda zużycie pamięci w wewnętrznym Menedżerze Zadań przeglądarki (Menu > Narzędzia > Menedżer zadań) i czy tam nie trzeba by zamknąć jakiejś karty. Mam tablet z 2 GB RAM na którym używam Vivaldi i chodzi w miarę OK, choć przyznać muszę, że nie korzystam z niego na co dzień i nie mogę na 100% powiedzieć, że wszystko chodzi na nim płynnie...

Możesz też spróbować z opcji hibernacji jednej bądź wszystkich kart w tle, żeby zwolnić trochę zasobów.

• @pafflick W Menedżerze Zadań nic nie siedzi, sądziłem że jest coś do zmienienia we flagach.

• Zrób sortowanie po ilości pamięci i zobacz który proces / karta zajmuje jej najwięcej. Być może jest jakiś wyciek i przez to RAM się zamula. Spróbuj też porównać ilość pamięci zajętej przez Vivaldi wg. wskazań Menedrzera Zadań przeglądarki z tą którą pokazuje Menedżer Zadań systemu. Jeśli jest duża różnica, to znaczy, że jest jakiś bug w przeglądarce...

• alt text

Tak to wygląda po ok. pół godzinie z Vivaldi (ost. stable), oglądany jeden filmik na LiveLeak, zamknięta właśnie została karta z Twitter i wykop.
    Linux Mint

• @lemari W Menedżerze Zadań Vivaldiego nic nie wzbudza podejrzeń (choć ilość wtyczek ma niewątpliwie ujemny wpływ na wydajność przeglądarki), tak jak mówiłem, trzeba by to porównać ze wskazaniami z Menedżera Zadań w systemie, czy są jakieś rozbieżności (jakieś procesy-zombie w tle itp.). U mnie na Win10 Menedżer pokazuje w aplikacjach 180 MB a w procesach w tle 880 MB. W Vivaldim pokazuje trochę mniej, bo w sumie nieco poniżej 1 GB. Później jak znajdę chwilę zajrzę z ciekawości na tablet, gdzie mam o 14 GB RAM-u mniej, ile tam Vivaldi pamięci zajmie...

• This post is deleted!

• @lemari Spróbuj przejrzeć porady z poniższych linków, może któreś z nich pomogą Ci w zmniejszeniu zużycia zasobów w Vivaldim:
    http://www.ghacks.net/2017/02/13/how-to-speed-up-the-vivaldi-web-browser
    https://forum.vivaldi.net/topic/13474/my-settings-tweaks-to-speed-up-vivaldi

Nie próbowałem żadnego z nich, bo u mnie działa to na zadowalającym poziomie, ale może akurta coś z tego Tobie się przyda...

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.