Propozycje ulepszenia przeglądarki i sposób dodania wyszukiwarek POST.

• Po pierwsze Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i współtwórców przeglądarki Vivaldi.

Moje propozycje:

1. Dodanie podglądu pełnego adresu po najechaniu na odnośnik (obecnie jest widoczny na pasku stanu) jeżeli nie ma włączonego paska stanu w przeglądarce.
    2. Dodanie metody POST w wyszukiwarkach (na wzór Nowej Opery, w Klasycznej była chyba też taka możliwość). Co prawda jest możliwość dodania wyszukiwarki z użyciem POST jednak jest to problematyczne dla większości niedociekliwych. Metodę podaje poniżej.
    3. Dodanie możliwości przeniesienia ikon rozszerzeń z paska adresu na pasek paneli (ten po boku). Ewentualnie opcja w vivaldi://extensions umożliwiająca wybór miejsca umiejscowienia ikonki rozszerzenia.
    4. Ulepszeniu uruchamiania przeglądarki.
    5. Dodanie możliwości personalizacji miniaturek SpeedDial (obecnie jest tylko możliwość zmiany liczby kolumn)- głównie możliwości zmiany miniaturek (ich obrazków) oraz ich rozmiaru.
    6. Dodanie możliwości usunięcia przycisków z paska adresu (np. aby można było mieć tylko przyciski "wstecz", "dalej" i "odśwież/zatrzymaj").

HACK dodający wyszukiwarkę z poleceniem POST. Definiujemy nową wyszukiwarkę i w polu adresu URL wpisujemy:
    javascript:document.write('<form name="f" action="http://www.jakasstrona.pl/szukaj" method="POST"><input type="hidden" name="searchInp" value="%s"></form><script>f.submit();</script>');
    gdzie http://www.jakasstrona.pl/szukaj to nasza wyszukiwarka, searchInp to fraza POST.

• @uniqe1385 said in Propozycje ulepszenia przeglądarki i sposób dodania wyszukiwarek POST.:

1. Dodanie podglądu pełnego adresu po najechaniu na odnośnik (obecnie jest widoczny na pasku stanu) jeżeli nie ma włączonego paska stanu w przeglądarce.

W ustawieniach wyglądu w: vivaldi://settings/appearance/ zmień ustawienia "Pasek stanu" na "Pokazuj tylko gdy potrzebny".

@uniqe1385 said in Propozycje ulepszenia przeglądarki i sposób dodania wyszukiwarek POST.:

1. Dodanie metody POST w wyszukiwarkach (na wzór Nowej Opery, w Klasycznej była chyba też taka możliwość). Co prawda jest możliwość dodania wyszukiwarki z użyciem POST jednak jest to problematyczne dla większości niedociekliwych. Metodę podaje poniżej.

A czy wyświetla się opcja "Add as Search Engine"? Niestety nie znam strony która używałaby metody POST do wyszukiwania, żeby to sprawdzić...

@uniqe1385 said in Propozycje ulepszenia przeglądarki i sposób dodania wyszukiwarek POST.:

1. Dodanie możliwości przeniesienia ikon rozszerzeń z paska adresu na pasek paneli (ten po boku). Ewentualnie opcja w vivaldi://extensions umożliwiająca wybór miejsca umiejscowienia ikonki rozszerzenia.

Ta druga propozycja była już niejednokrotnie zgłaszana i musimy czekać aż taka możliwość się pojawi.

1. Ulepszeniu uruchamiania przeglądarki.

Tak ogólnie opisaną propozycję można zaproponować w każdym programie i aplikacji na świecie. 😛

1. Dodanie możliwości personalizacji miniaturek SpeedDial (obecnie jest tylko możliwość zmiany liczby kolumn)- głównie możliwości zmiany miniaturek (ich obrazków) oraz ich rozmiaru.

Było zgłaszane, czekamy na tę funkcjonalność...

1. Dodanie możliwości usunięcia przycisków z paska adresu (np. aby można było mieć tylko przyciski "wstecz", "dalej" i "odśwież/zatrzymaj").

Na razie w menu ustawień można usunąć tylko przyciski przewijania, ale domek pewnie można też usunąć odpowiednimi modyfikacjami.

• @pafflick said in Propozycje ulepszenia przeglądarki i sposób dodania wyszukiwarek POST.:

Niestety nie znam strony która używałaby metody POST do wyszukiwania, żeby to sprawdzić...

Przykładem takiej strony jest www.napiprojekt.pl.

Gdzieś wyczytałem, że niektóre strony w technice AJAXowej mają takie wyszukiwarki i zdarza się, że korzystają z POSTa.

javascript:document.write('<form name="f" action="http://www.napiprojekt.pl/napisy-szukaj" method="POST"><input type="hidden" name="searchInp" value="%s"></form><script>f.submit();</script>');

@pafflick said in Propozycje ulepszenia przeglądarki i sposób dodania wyszukiwarek POST.:

W ustawieniach wyglądu w: vivaldi://settings/appearance/ zmień ustawienia "Pasek stanu" na "Pokazuj tylko gdy potrzebny".

Dziękuję.

@pafflick said in Propozycje ulepszenia przeglądarki i sposób dodania wyszukiwarek POST.:

Tak ogólnie opisaną propozycję można zaproponować w każdym programie i aplikacji na świecie. 😛

No niestety takie mamy dzisiaj kobyły, że bez optymalizacji ciężko ;)
    Vivaldi jednak trochę wolniej się uruchamia jak Opera 42. Przynajmniej porównując stabilne wersje. Rozwojowych nie testowałem.

• @uniqe1385 said in Propozycje ulepszenia przeglądarki i sposób dodania wyszukiwarek POST.:

Przykładem takiej strony jest www.napiprojekt.pl.

Dzięki. Faktycznie Vivaldi nie rozpoznaje tak skonstruowanej wyszukiwarki, ale myślę, że z czasem zacznie je obsługiwać. Faktem jest, że większość wyszukiwarek używa metody GET która w przypadku wyszukiwania ma więcej sensu niż POST. Ta druga nadaje się do przesyłania formularzy, stąd tak ciężko natrafić na tego typu wyszukiwarkę.

No niestety takie mamy dzisiaj kobyły, że bez optymalizacji ciężko ;)
    Vivaldi jednak trochę wolniej się uruchamia jak Opera 42. Przynajmniej porównując stabilne wersje. Rozwojowych nie testowałem.

Raczej zawsze tak będzie, bo Vivaldi korzysta z własnej nakładki UI, podczas gdy Opera jedzie głównie na natywnym Chromium. Takie coś zawsze dodaje kilka ms do startu, czasem nawet i więcej niż kilka ms... Ale optymalizować zawsze trzeba, im krócej się coś uruchamia, to wiadomo, że lepiej...

• Dodanie możliwości otworzenia folderu zakładek (lub kilku wybranych zakładek) jako zgrupowane karty. NP. w folderze zakładek NEWS - mam kilka dodanych przeze mnie tytułów - A;B;C;D, które mnie interesują. Obecnie PPM mam opcję Otwórz ; Otwórz w nowej karcie; Otwórz w nowej karcie w tle (swoją drogą jak różnica w nowej i w tle?) i obojętnie której opcji użyję otwierają się osobne karty.
    Moja propozycja polega na otworzeniu tych stron w jednej zgrupowanej karcie.

• @Xlow said in Propozycje ulepszenia przeglądarki i sposób dodania wyszukiwarek POST.:

Otwórz ; Otwórz w nowej karcie; Otwórz w nowej karcie w tle (swoją drogą jak różnica w nowej i w tle?)

Różnica polega na tym, że "otwórz w nowej karcie" otwiera daną stronę w nowej karcie i automatycznie wyświetla tę kartę, podczas gdy opcja otwarcia w tle otwiera nową kartę, ale nie pokazuje jej, tylko pozostaje w widoku bieżącej karty.

Co do automatycznego otwierania kart w grupach, gdzieś już padła taka propozycja i chyba nawet w ostatnim wątku z sugestiami ktoś ją zgłaszał.

• @pafflick @uniqe1385
    Niestety jest nieco takich wyszukiwarek i muszę przyznać jest to irytujące utrudnienie...
    Jeśli tego nikt nie zgłaszał w propozycjach, to może któryś z Was rzuci tematem? :)

https://forum.vivaldi.net/topic/14250/feature-requests-for-1-8-1-9

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.