Kilka problemów z przeglądarką

• Cześć!
    Używam Vivaldiego w najnowszej obecnie wersji, czyli 1.7.715.3. Mam kilka problemów z użytkowaniem przeglądarki.
    Pierwszy z nich jest taki, że czasami gdy otwieram jakąś stronę w nowej karcie, to strona mi się nie ładuje. Wyświetla się tylko jednolite tło w kolorze motywu i nic więcej. Jednak zauważyłem, że błąd ten zazwyczaj występuje na stronach z dużą ilością grafiki lub elementów multimedialnych. Dodatkowo, gdy strona w wyżej opisany sposób mi się nie załaduje i zaznaczę wszystko za pomocą CTRL+A i spróbuję kliknąć myszką i przeciągnąć, to widać, że cała treść strony jest przeciągana, a więc wszystko na stronie jest wyświetlone, tylko jakby zasłonięte przez to tło. Jednak wystarczy, że zamknę stronę i ją przywrócę za pomocą np. CTRL+SHIFT+T i w tedy strona wyświetla się normalnie. Problem głównie występuje podczas przeglądania strony kwejk czy joemonster a czasami także youtube. Jednak na stronie np. mistrzowie problem nie występuje, mimo, że strona pod względem treści jest podobna do kwejka.
    Drugim problemem jest błędne wyświetlanie filmików na facebooku. Zazwyczaj gdy próbuję odtworzyć jakiś filmik ten wyświetla się całkowicie rozmazany. Dopiero gdy przejdę bezpośrednio na stronę fanepage na którym znajduje się dany filmik, to wyświetla się on poprawnie.
    Wątpię aby opisane wyżej problemy były spowodowane poprzez sterowniki, ponieważ w wersji 1.5 przeglądarki żadne z tych problemów nie występowały (w wersji 1.6 problemy także występowały). Dodatkowo, wczoraj gdy zaktualizowałem przeglądarkę do najnowszej wersji to wszystkie te problemy zniknęły. Jednak gdy uruchomiłem Vivaldiego później to problemy powróciły.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić? Proszę o pomoc.

1. Lepiej jest używać wersji stabilnej, wersje testowe mogą zawierać krytyczne błędy i z tego powodu lepiej nie używać ich do codziennego surfowania po Internecie. Aktualna wersja stabilna to: 1.6.689.40.
    2. Nie spotkałem się z żadnym z wymienionych problemów na stronach kwejk czy joemonster (aczkolwiek nie zaglądam tam prawie wcale), na pewno jednak nie miałem takich problemów na YouTube...
    3. Co do filmików na Facebook'u, zajrzyj do naszej grupy - tutaj ktoś miał podobny problem i podobno go rozwiązał. Może to Ci coś pomoże. Ja w każdym razie takiego problemu nie miałem, ciężko mi jest coś od siebie w tym względzie powiedzieć...

• Dziękuję za pomoc :) W podanym przez Ciebie linku ktoś poradził aby przeglądarkę uruchomić w trybie zgodności z Windows 8. Działa :D

• Does not close all processes, even those in the background, the buffer browsers can be set to 500 mega and the buffer memory on the disk 2 giga, ef such with as we exclude it works in the background, turn on again, and I have 71 processes normal 32 on a laptop connectors to refine , Manage bookmarks oky, you can add him esport level bookmarks
    including additives, passwords, etc ... it sugesja, unfortunately, does not validate
    Polish language translator in google ...
    Nie zamyka wszystkich procesów,nawet tych w tle,bufor przegladarki mozna ustawic na 500 mega a bufor pamieci na dysku 2 giga,efek taki ze jak wyłaczymy to działa w tle,właczymy od nowa i mam 71 procesów normalne 32 na laptopie,cza to dopracować,menadzer zakładek oky,mozna mu dodac esport z poziomu zakładek
    włacznie z dodatkami,hasłami itd...to sugesja,niestety nie sprawdza poprawności
    jezyka polskiego w tłumaczu google...

• Witam. Jestem sierotą po Operze 12. Nie wiem czy mam zakładać nowy wątek czy pisać tu. Miałem zacząć korzystać z Vivaldiego po wprowadzeniu klienta poczty, ale postanowiłem spróbować teraz. Windows 10, stabilne Vivaldi 1.6. Mam dwa problemy:

1. Za każdym razem Vivaldi nie uruchamia się w zmaksymalizowanym oknie.
    2. Da się usunąć/wyłączyć to zaznaczone?
      0_1485034708440_Bez tytułu.jpg

1. Naprawiło się samo.
    2. Aktualne.
    3. Da się dodać historię przeglądania do bocznego panelu tak jak to jest w Operze 12?

• @pn4265 Ad. 1. Spróbuj zmaksymalizować okno i zrestartować przeglądarkę, ew. zmniejszyć ręcznie i ponownie zmaksymalizować i potem restart. Ja kilka razy tak robiłem, bo też mi czasem się nie otwierało okno zmaksymalizowane. Może z czasem to dopracują, na razie chyba tylko tyle można z tym zrobić...
    Ad. 2. Tutaj masz instrukcję usunięcia tego paska, jak byś czegoś nie rozumiał, to napisz. 🙂
    Ad. 3. Na chwilę obecną nie za bardzo. Możesz dodać panel i wpisać tam adres vivaldi://history/, ale to raczej kiepskie rozwiązanie. Strona z historią przeglądania i funkcjonalności z nimi związane są cały czas rozwijane.

• Doszedłem do tego pliku, ale coś z edycją mi nie idzie (nie znam obcych języków). Mógłby mi ktoś udostępnić ten plik custom.css?

• @pn4265 Plik custom.css możesz utworzyć w Notatniku: otwierasz Notatnik, wklejasz kod który jest podany w podlinkowanym wyżej poście, klikasz Plik > Zapisz jako... i w nazwie wpisujesz "custom.css" (koniecznie w cudzysłowiu!) i ten plik umieszczasz w katalogu razem z plikiem common.css.

• Coś mi nie wychodzi.

• @pn4265 Musisz pisać konkretnie co próbujesz robić i co nie wychodzi.

• Poradziłem se już. Nie działało mi z dodatkowym plikiem custom.css, więc otworzyłem common.css, znalazłem sekcje .startpage-navigation i dopisałem {
    display: none !important;
    }

Czy jest w planach dodanie tego w ustawienia, żeby nie trzeba było się z tym tak męczyć?

• Być może. Jeśli pojawi się dużo próśb o taką funkcję, to myślę, że ją wprowadzą.

Pamiętaj, że przy aktualizacji Vivaldiego będziesz musiał edytować plik common.css ponownie. Przy jednej modyfikacji to żaden problem, bo plik ten i tak trzeba po każdej aktualizacji edytować (dodać komendę importu pliku custom.css). Użycie osobnego pliku custom.css jest wygodniejsze przy większej liczbie modyfikacji, bo nie trzeba każdej zmiany wporwadzać osobno, wystarczy po prostu przekopiować plik custom.css.

• Vivaldi Translator

@pn4265 said in Kilka problemów z przeglądarką:

1. Da się dodać historię przeglądania do bocznego panelu tak jak to jest w Operze 12?

Zaktualizuj się do 1.7.735.29 ;)

• Wiem, ale poczekam na stabilną.

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.