Zmiany/poprawki/sugestie miło widziane przeze mnie

• Witam serdecznie na początku chciałbym napisać że przesiadłem się na "V" z Opery 12.18 którą uważam za świetną choć niestety przez jej silnik (i brak wsparcia?) jest już często b.ciężka w użyciu.
    Vivaldiego instalowałem kiedyś we wczesnej wersji i przyznam że wtedy szału nie było nie zrobił na mnie takiego efektu jak teraz, obecnie użytkuję go tydzień(?) i muszę przyznać że z powodzeniem zastępuje mi Operę (FF-używałem tylko jak na Operze coś nie działało, Chrome-a nie trawię.) Miło by było zobaczyć zasugerowane przeze mnie zmiany, aby można było równie fajnie i miło spersonalizować Vivaldiego pod siebie jak Operę :P

Na początek chciałem zadać kilka pytań.

• Vivaldi używa silnika takiego jak chrome? Co ze szpiegowaniem (mimowolnym) użytkownika? Wszystkie dodatki z chroma można instalować na Vivaldim?
    • Zauważyłem że w menadżerze zadań z każdą otwartą zakładką tworzy się nowa pozycja procesu przez co ciężko szybko wyliczyć ile "V" żre , jest to zabieg celowy? (a żeby co leniwsi nie wiedzieli) czy spowodowane jakimiś konkretnymi rozwiązaniami/następstwami ?

Czas na propozycję do zmian (jeśli jest opcja zrobienia czegoś proszę o poinformowanie mnie Alfą i Omegą nie jestem żeby wiedzieć wszystko)

• Logowanie z serwisu GMAIL - czy musi zawsze po zalogowaniu na maila logować od razu na YT?
    • Zmiana kolorów paska głównego w zależności od strony (opcja on/off?)
    • Usprawnić/Poprawi dodawanie zakładek (konkretna lokacja do wyboru ewentualnie działające przeciągnięcie na pasek) nawet opcja dodania jako ulubionego zaraz za
      paskiem adresu nie działa poprawnie tzn nie przenosi to np. folderu ulubione tylko ładuje wszystko do głównego katalogu)
    • Download przycisk przeglądaj (jak to jest w większości) by się przydał
    • Czyszczenie ciastek po wyłączeniu vivaldiego
    • Opcja dodaj zakładkę do pulpitu szybkiego wybierania po dodaniu zakładki stary adres powinien znikać (jak dodaje się tego więcej to irytuje ze trzeba najpierw stary zaznaczyć)
    • Skalowanie interfejsu a zakaldek szubkiego wybierania pownno sie dac skalowac osobno albo opcje do tego
    • Ważne dodawanie wyszukiwarek na pasku zakładek/ulubionych często korzystam z wyszukiwarek allegro/wikipedi/kilku innych serwisów bardzo urzyteczne tutaj mozemy miec
      tylko jedną dodatkową :S
    • Możliwość tworzenia własnych motywów ? (po przesiadce tak trochę kanciasto się czuję, rozumiem taka moda teraz ect. luźna sugestia)
    • Otwierania nowej karty z karty zeskanowanej np w 140% powinna również być skalowana w 140%
    • Blokowanie wyskakujących okien
    • Kliknięcie znaczka V (vivaldi) obok paska gdzie wpisuje się adres strony (zaraz po lewej na czystej karcie) Vivaldi przestaje działać(przynajmniej u mnie)
    • Dodawanie dowolnych opcji do paseczka panelu po lewej
    • Dodanie potwierdzenia zamknięcia przeglądarki (praca na wielu oknach często skutkuje przypadkowym kliknięciem)
    • Panele z historia czy zakładkami były w Operze fajnie podzielone że nie kliknęło się tego czego się nie chciało daje przykład (Przynajmniej mi osobiście bardziej odpowiada)
      http://imgur.com/a/AlvmI
    • Nieprawidłowe wyświetlanie video na niektórych stronach :S (brak JW player 5.9.2156 ?) yt-bowe odtwarza dobrze (Pozostaje ręczne dodanie jakiegoś playera czy ocb?)
    • Możliwość wyłączenia na stronie startowej tego paska z szybkim wyb./+/zakladki/historia (osobiscie jest mi zbędny)

Dla mnie w przeglądarce ważne są możliwości dostosowania jej do moich potrzeb, tak jak lubię do tego żeby nie żarła jak Chrome i nie wyciągała informacji o mnie. Stara opera spisywała się świetnie do czasu nowa to badziew jakich mało, wcześniej czytałem że Vivaldi to właśnie kontynuacja polityki starej opery na nowym silniku co by mi bardzo odpowiadało, i mam nadzieję jest kontynuowane.

Jeśli jakieś propozycję się powtarzają z tym co jest już na forum przepraszam bardzo od momentu instalacji skupiłem się na wyłapaniu spraw które pomogły by mi zastąpić Operę.

Aha i na koniec oczywiście
    Robicie świetną robotę
    Dziękuję i Wesołych Świąt.

Jeśli to miało by pomóc z jakimiś niedopowiedzeniami to korzystam z:
    Windows 7 Full Update
    i5 2500k
    p67 pro3

• Dołączę się, żeby "wzmocnić przekaz" ;-) Czy Vivaldi nie posiada opcji blokowania wyskakujących okien lub otwierania ich w tle? Stara Opera miała coś takiego.

• @tygrysuav

Pisałem o tym nic takiego w opcjach nie znalazłem. Nie ma , zakopane gdzieś w innych opcjach, oczy mi pi** zaszły xD

• Moderator

@FIszek said in Zmiany/poprawki/sugestie miło widziane przeze mnie:

Vivaldi używa silnika takiego jak chrome?

Tak, Vivaldi jest oparty na Chromium.

Co ze szpiegowaniem (mimowolnym) użytkownika?

Pozwól, że odpowiem cytatem samego CEO Vivaldi Technologies AS. (angielski na poziomie podstawowym): 😉

@Jon Von Tetzchner said in an interview:

What if I ask you, do you mind if I monitor your internet browsing behaviour? Would you be ok with that? We don’t want to monitor your computer as it’s your private space.

Wszystkie dodatki z chroma można instalować na Vivaldim?

Chyba tak, ale nie wszystkie działają. Jeśli masz problem z jakimś, to możesz napisać tutaj.

Zauważyłem że w menadżerze zadań z każdą otwartą zakładką tworzy się nowa pozycja procesu przez co ciężko szybko wyliczyć ile "V" żre , jest to zabieg celowy? (a żeby co leniwsi nie wiedzieli) czy spowodowane jakimiś konkretnymi rozwiązaniami/następstwami ?

Tak samo działa Chrome, Opera (od wersji 15) i inne przeglądarki oparte na Chromium. Generalnie ma to na celu usprawnienie wydajności przeglądarki, kiedy np. jedna karta się zawiesi, a nawet scrashuje, nie ma to wpływu na pozostałe karty, dzięki czemu przez jedną "zwieszoną" kartę nie crashuje się cała przeglądarka.

Jeśli masz Windows 8 / 10 to menedżer zadań automatycznie zwija te procesy w jedną grupę i pokazuje zsumowane zużycie zasobów; można tam też łatwo zakończyć wszystkie procesy za jednym razem. Jeśli w ustawieniach vivaldi://settings/startup/ zaznaczysz "Opóźnione ładowanie przywróconych kart" to po starcie przeglądarki z otwartymi np. 20 kartami pojawi się tylko jeden proces dotyczący bieżącej (aktywnej) karty, a kolejne będą się pojawiać dopiero w momencie aktywowania tych kart w przeglądarce. Generalnie warto mieć tę funkcję zaznaczoną cały czas, bo zmniejsza zużycie zasobów (i transferu) przy otwieraniu przeglądarki.

Logowanie z serwisu GMAIL - czy musi zawsze po zalogowaniu na maila logować od razu na YT?

To chyba Google tak z automatu działa (jakby nie było, chwalą się na stronie logowania: "Jedno konto. Wszystkie usługi Google." i "Jedno konto pozwala korzystać ze wszystkich usług Google") i jeśli masz jakieś zastrzeżenia co do tej usługi, to niestety musisz zgłosić się do Google'a (chyba, że w innych przeglądarkach jest inaczej - nie wiem, bo nie używam gmail'a i nie sprawdzałem).

Zmiana kolorów paska głównego w zależności od strony (opcja on/off?)

W ustawieniach vivaldi://settings/themes/ edytuj (ikonka ołówka) motyw którego używasz i odznacz funkcję "Zastosuj akcent aktywnej strony".

Usprawnić/Poprawi dodawanie zakładek (konkretna lokacja do wyboru ewentualnie działające przeciągnięcie na pasek) nawet opcja dodania jako ulubionego zaraz za paskiem adresu nie działa poprawnie tzn nie przenosi to np. folderu ulubione tylko ładuje wszystko do głównego katalogu)

Funkcja zakładek jest wciąż rozwijana / ulepszana, pojawiło się już wiele tego typu sugestii i na pewno z czasem zostanie to ulepszone.

Download przycisk przeglądaj (jak to jest w większości) by się przydał

A co ten przycisk miałby robić? Chodzi Ci o otwarcie katalogu z pobranym plikiem? Teraz możesz kliknąć PPM na pobranym pliku i wybrać "Otwórz lokalizację pliku" (jako, że każdy możesz zapisać w innym miejscu). Ew. możesz wejść w vivaldi://downloads i tam też masz przy każdym pliku link "Pokaż w folderze".

Czyszczenie ciastek po wyłączeniu vivaldiego
    Opcja dodaj zakładkę do pulpitu szybkiego wybierania po dodaniu zakładki stary adres powinien znikać (jak dodaje się tego więcej to irytuje ze trzeba najpierw stary zaznaczyć)
    Skalowanie interfejsu a zakaldek szubkiego wybierania pownno sie dac skalowac osobno albo opcje do tego
    Ważne dodawanie wyszukiwarek na pasku zakładek/ulubionych często korzystam z wyszukiwarek allegro/wikipedi/kilku innych serwisów bardzo urzyteczne tutaj mozemy miec tylko jedną dodatkową :S

Było zgłaszane / będzie dodane / zmienione itp.

Możliwość tworzenia własnych motywów ? (po przesiadce tak trochę kanciasto się czuję, rozumiem taka moda teraz ect. luźna sugestia)

Sprawdź edycję motywów, o której wspomniałem wcześniej. Jest opcja zaokrąglenia rogów.

Otwierania nowej karty z karty zeskanowanej np w 140% powinna również być skalowana w 140%

Myślę, że to poprawią.

Blokowanie wyskakujących okien

Jak klikniesz ikonkę globu / kłódki w pasku adresu tam masz opcję blokowania pop-upów. To samo znajdziesz w ustawieniach treści stron www: chrome://settings/content. Inna sprawa, że na wielu stronach stosują różne sposoby, żeby to obejść i tak czy inaczej wywalać okienka przed nosem użytkownika... 🙄

Kliknięcie znaczka V (vivaldi) obok paska gdzie wpisuje się adres strony (zaraz po lewej na czystej karcie) Vivaldi przestaje działać(przynajmniej u mnie)

Nigdy nie miałem tego błędu, teraz też nie mam - sprawdzałem w 1.6.689.40 (32-bit) i 1.7.704.3 (32-bit).

Dodawanie dowolnych opcji do paseczka panelu po lewej

"Dowolnych", czyli jakich?

Dodanie potwierdzenia zamknięcia przeglądarki (praca na wielu oknach często skutkuje przypadkowym kliknięciem)

Było już wielokrotnie postulowane, trzeba czekać...

Panele z historia czy zakładkami były w Operze fajnie podzielone że nie kliknęło się tego czego się nie chciało daje przykład (Przynajmniej mi osobiście bardziej odpowiada)

Historia ma być przebudowana w przyszłości, ale musimy na to poczekać...

Nieprawidłowe wyświetlanie video na niektórych stronach

Jak masz problemy, to zgłaszaj z konkretnymi przykładami (gdzie i co nie działa) tutaj na forum, albo w formularzu raportowania błędów (po angielsku). Możesz też pisać na grupie Vivaldi Polska na Facebook'u.

Możliwość wyłączenia na stronie startowej tego paska z szybkim wyb./+/zakladki/historia (osobiscie jest mi zbędny)

Na pewno się da przy użyciu własnych modyfikacji, musiałbyś się rozejrzeć tutaj.

(...) czytałem że Vivaldi to właśnie kontynuacja polityki starej opery na nowym silniku co by mi bardzo odpowiadało, i mam nadzieję jest kontynuowane.

Póki co, mniej więcej tak właśnie jest. Twórca przeglądarki Vivaldi to w końcu nie kto inny jak twórca starej Opery... 😉

• Na początku chciałem podziękować za odzew :)

Pytanie pierwsze bardzo ważne
    Na V nie istnieje BBCODE? nie powiem ale bardzo mi to ułatwiało pracę na przeglądarce przy pisaniu długich postów i ich późniejszej edycji żeby były bardziej czytelne. (znalazłem opcję [quote] => tylko jakaś historia czy pomoc by się przydała :P)

Download przycisk przeglądaj (jak to jest w większości) by się przydał

A co ten przycisk miałby robić? Chodzi Ci o otwarcie katalogu z pobranym plikiem? Teraz możesz kliknąć PPM na pobranym pliku i wybrać "Otwórz lokalizację pliku" (jako, że każdy możesz zapisać w innym miejscu). Ew. możesz wejść w vivaldi://downloads i tam też masz przy każdym pliku link "Pokaż w folderze".

Chodzi mi o przyjemniejsze wybieranie folderu docelowego, gdzie kliknie się tylko "download" i ściągnie nam na pulpit.
    Obecnie trzeba wpisać wiersz z lokalizacją, wygodniej było by go tylko wskazać (w sensie lokację do większości rzeczy które ściągamy czy to .mp3 czy pliki torrent najpierw ściąga się na pulpit sprawdza i przenosi się/ wywala niż ściąga w konkretną lokację i wertuje kilkaset folderów )*

W ustawieniach vivaldi://settings/themes/ edytuj (ikonka ołówka) motyw którego używasz i odznacz funkcję "Zastosuj akcent aktywnej strony". [/quote]

Dzięki piękne

Kliknięcie znaczka V (vivaldi) obok paska gdzie wpisuje się adres strony (zaraz po lewej na czystej karcie) Vivaldi przestaje działać(przynajmniej u mnie)

Nigdy nie miałem tego błędu, teraz też nie mam - sprawdzałem w 1.6.689.40 (32-bit) i 1.7.704.3 (32-bit).

Niestety nie wiem czemu u mnie Vivaldi wysypuje się za każdym razem nawet po kliknięciu w skróty które podałeś
    chrome://settings/content
    vivaldi://downloads
    vivaldi://settings/startup/

naciśnięcie owej kłódki na pasku adresu skutkuje zawieszeniem się Vivaldiego. Najlepiej gdzie pisać ?

Nieprawidłowe wyświetlanie video na niektórych stronach

Np x-shockwave-flash na http://weeb.tv/channel/tv_cn
    na sadistic -ach
    znajdę więcej napiszę
    zgłoszę tu i na FB

Bardzo fajne jest że nawet jak crash-uje V to przeglądarka zapamiętuje napisaną wcześniej treść (nie zatwierdzoną jeszcze do publikacji) :D

• Moderator

Na V nie istnieje BBCODE? nie powiem ale bardzo mi to ułatwiało pracę na przeglądarce przy pisaniu długich postów i ich późniejszej edycji żeby były bardziej czytelne. (znalazłem opcję [quote] => tylko jakaś historia czy pomoc by się przydała :P)

Nie ma BBCode, tutaj do formatowania tekstu służy Markdown (możesz używać przycisków do formatowania tekstu lub kliknąć ikonkę ze znakiem zapytania w prawym górnym rogu pola edycji posta żeby otworzyć stronę pomocy).

Chodzi mi o przyjemniejsze wybieranie folderu docelowego, gdzie kliknie się tylko "download" i ściągnie nam na pulpit.
    Obecnie trzeba wpisać wiersz z lokalizacją, wygodniej było by go tylko wskazać (w sensie lokację do większości rzeczy które ściągamy czy to .mp3 czy pliki torrent najpierw ściąga się na pulpit sprawdza i przenosi się/ wywala niż ściąga w konkretną lokację i wertuje kilkaset folderów )*

Przy każdym pobieraniu masz opcję "Zapisz" i "Zapisz jako". Pierwsza zapisuje plik w domyślnej lokalizacji (którą wystarczy ustawić tylko raz w vivaldi://settings/downloads/), a przy użyciu drugiej możesz za każdym razem od razu przy pobieraniu wybrać lokalizację i nazwę pliku (plik zacznie się pobierać w tle).

Niestety nie wiem czemu u mnie Vivaldi wysypuje się za każdym razem nawet po kliknięciu w skróty które podałeś
    chrome://settings/content
    vivaldi://downloads
    vivaldi://settings/startup/

naciśnięcie owej kłódki na pasku adresu skutkuje zawieszeniem się Vivaldiego. Najlepiej gdzie pisać ?

Spróbuj odświeżyć profil i zobacz czy problem nadal występuje. Generalnie nie powinno mieć to miejsca.

Np x-shockwave-flash na http://weeb.tv/channel/tv_cn
    na sadistic -ach

U mnie filmiki na weeb i sadistic-u działają, spróbuj pobrać i zainstalować Flash Player'a jeszcze raz i zobacz, czy to pomoże.

Bardzo fajne jest że nawet jak crash-uje V to przeglądarka zapamiętuje napisaną wcześniej treść (nie zatwierdzoną jeszcze do publikacji) :D

To akurat taka funkcja na tym forum, z tego co wiem. 😉

• Nadal to samo nawet po wywaleniu folderu vivaldi

Podpis problemu:
    Nazwa zdarzenia problemu: BEX
    Nazwa aplikacji: vivaldi.exe
    Wersja aplikacji: 1.6.689.40
    Sygnatura czasowa aplikacji: 5857b8fd
    Nazwa modułu z błędem: vivaldi.dll
    Wersja modułu z błędem: 1.6.689.40
    Sygnatura czasowa modułu z błędem: 5857b889
    Przesunięcie wyjątku: 01495038
    Kod wyjątku: c0000409
    Dane wyjątku: 00000000
    Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
    Dodatkowe informacje 1: 0063
    Dodatkowe informacje 2: 0063a2bf4ca19b5daf0779b7e87e92e9
    Dodatkowe informacje 3: fb19
    Dodatkowe informacje 4: fb1992cc94b8df5905bf9c75ade51121

spróbuje reinstal zrobić

Coś się pokiełbasiło nie mogę go odinstalować

vivaldi requires windows 7 or higher

@@edit nawet po reinstalacji (wywaleniu folderu i wszystkich powiązanych z systemu jest to samo)
    Obecnie zainstalowałem nawet wersję x64

• Moderator

OK, jakby coś to opisz też swój problem na FB (jeśli masz możliwość), tam może prędzej ktoś pomoże, bo ja akurat nie mam Win7, żeby to sprawdzić, a być może wersja systemu jest z tym błędem jakoś powiązana...

• @pafflick

Done.
    Mam nadzieję że coś poradzą, dzięki za pomoc

Log in to reply

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.