Propozycje funkcji - użytkowe • Mam kilka propozycji funkcji do przeglądarki Vivaldi

  1. Dokowanie konsoli do dołu/boku przeglądarki jak np. w Chrome / Opera
  2. Przenoszenie (poprzez przeciąganie na (+) lub inną kartę) adresu z automatyczny włączeniem strony do nowej karty
  3. Kopiowanie adresu strony (Schowek) z zachowaniem przedrostka strony (http:// | https://) przy wyłączonej opcji (Pełny adres - w ustawieniach przeglądarki)
  4. Dodanie zakładki do paska zakładek (poprzez przeciąganie na pasek)

 • Moderator

  @hokisho said in Propozycje funkcji - użytkowe:

  1. Dokowanie konsoli do dołu/boku przeglądarki jak np. w Chrome / Opera

  Było zgłaszane wielokrotnie i na pewno się taka funkcja pojawi.

  @hokisho said in Propozycje funkcji - użytkowe:

  1. Przenoszenie (poprzez przeciąganie na (+) lub inną kartę) adresu z automatyczny włączeniem strony do nowej karty

  Chyba nie do końca rozumiem o co Ci chodzi... Jak przeciągam adres na plus lub na kartę, to mi się ta strona otwiera w nowej albo bieżącej karcie, w zależności od tego na co go upuszczam. Co chciałbyś w tej funkcjonalności zmienić?

  @hokisho said in Propozycje funkcji - użytkowe:

  1. Kopiowanie adresu strony (Schowek) z zachowaniem przedrostka strony (http:// | https://) przy wyłączonej opcji (Pełny adres - w ustawieniach przeglądarki)

  Wyłączyłem pełny adres w ustawieniach i skopiowało go razem z http (nawet jak odznaczyłem adres i zaznaczyłem ponownie ręcznie). Używam wersji 1.6.689.40 (Stable channel) (32-bit) jakby coś.

  @hokisho said in Propozycje funkcji - użytkowe:

  1. Dodanie zakładki do paska zakładek (poprzez przeciąganie na pasek)

  U mnie działa to bez problemu. • Miałem od początkowych wersji, kilka zmian w ustawieniach i wszystko działa 🙂 • @edit. nie ładuje strony (tak jak w punktach powyżej) gdy nie ma z początku http:// lub https://


 • Moderator

  No ale dlaczego nie ma http://? Bo jeśli na stronie jest link bez http:// to raczej jest wina tego, kto tę stronę napisał, a nie wina przeglądarki... Chyba, że masz coś innego na myśli? • @pafflick

  W Chrome i Opera po przeciągnięciu tekstu tak jak w punktach wyżej automatycznie wyszukuje w domyślnej wyszukiwarce lub jeśli jest to domena (konczy sie na .com, .pl, .club) - przechodzi do automatyczne strony (nie wiem czy tej funkcji w Vivaldi nie ma, czy jest może ukryta gdzieś w ustawienach lub vivaldi:flags) - zależy mi na tej funkcji


 • Moderator

  Aha, czyli chodzi Ci o nieaktywne linki? Po przeciągnięciu trzeba potwierdzić enterem, to fakt, ale nie wiem czy to się da gdzieś zmienić, bo nigdy z takiej metody nie korzystam. Łatwiej jest mi zaznaczyć tekst, kliknąć PPM i z menu kontekstowego wybrać "Szukaj" albo "Przejdź pod ten adres".


 

Looks like your connection to Vivaldi Forum was lost, please wait while we try to reconnect.